Vykasliavam krv... preco???

Príspevok v téme: Vykasliavam krv... preco???
Change27

Mam taky problem- uz dlhsiu dobu(pol mesiaca) mi hned ako vstanem byva zle od zaludka- je mi na vracanie a mam krce. O dake dve-tri hodiny od toho co vstanem to prejde. Cely den som hrozne unavena, padaju mi vlasy a mam krce v nohach. Pulz mam nad 100 a tlak nizky. Dnes a vcera som vykasliavala krv. Nefajcim a ani som nikdy nefajcila. Co to moze byt??? Mam len 15 rokov...

perlička

chirurg- nemam v umysle utocit, ale je pravda, ze ma "mierne" iritovalo tvoje bagatelizovanie anestezie. nie, nie som lekar, som obycajna pacientka, ktora pred par mesiacmi sa musela podrobit operacii a pred nou som si dala tu namahu, ze som sa napichla na net a zasla do knihkupectiev s odbornou liter. a zhanala som si infor. tak o operacii ako aj o narkoze. najst informacie aj mimo toho, co ma poucia lekari som chcela aj preto, lebo pred cca 2-3 rokmi moja kamoska sa podrobila operacii (neviem co jej robili- dlho nemozu mat deticky)a namiesto toho sa zrazu prebrala na intenzivke bez zoperovania. prekonala anafyl. sok. tak preto som sa ja chcela o tychto veciach dozvediet viac. je pravda, ze som bola na konziliu s anesteziologom, ale zial, jeho informacie boli tiez velmi strohe a skor tiez bagatelizujuce narkozu. az ked som sa, poucena z mojich zdrojov, zacala cielene pytat a nenechala som sa odbyt a spomenula som aj kamoskin pripad, tak zrazu vysvitlo, ze ano, rizika- aj ked su zriedkave- ale su a su velmi vazne.
a co je na skodu v pripade mojej kamosky- ona dokopy ani poriadne nevedela co to s nou vobec bolo a dlhu dobu pripisovala ten svoj stav zlyhaniu operatera. to som az ja jej vysvetlila, ze ten za to nemoze. takze asi tolko k informovanosti v nasich nemocniciach...len sa strcia pod nos pacientom papiere ze suhlasia s tym a tym a hentym a co maju robit? neostava im nic ine, len sa zverit vam do ruk, lebo (vacsinou prave chirurgovia) povedia ze ine riesenie nie je, len operacia. a ked som sa nahodou nejakym sposobom doklikala na tuto stranku, tak som zistila, ze vacsinou su moznosti ako sa aspon pokusit dany stav zvratit.vacsinou u lekarou vitazi profesionalita a ludskost je niekde v uzadi. pacienti su len pripady, cez ktore nemocnica zaraba a zabuda sa na to, ze v prvom rade su to citiaci ludia, ktori sami sa boja a o ktorych maju strach aj ich najblizsi.

chirurg

Ešte Zuzic-veľmipekne si odpovedala a mýslím že Ta rodišia ukážkovo vychovali...dufam že aj moja dcera bude mať také názory a správanie....a slepé črevo sa nachádza približne vstrede spojnice medzi rohom lopaty bedrovej kosti a pupkom a troška bližšie k tomu rohu lopaty bedrovej kosti, neviem či to chápeš...ale uloženie slepeho čreva je ukaždého individuálne-teda presná lokalizácia a často krát sa zapotim riadne pokiaľ ho nájdem a vylovím,už som mal aj prípad ked som ho našiel až pod pečenou...

chirurg

AJINKAOO-U tvojho ocka akmalbolesti amkrče v bruchu aj pred operáciou treba spraviť rektoskopiu a kolonoskopiu,nech mu jeholekár obvodný zoberie markery CEA,CA 19-9,CA 72-4,TPS,PSA,TK, ak bude niektorý z týchto markerov pozitívny mnoho nad normu tak treba pátrať určitým smerom,aleto rekto akolono by som spravilpre spokojnosť.

delphia

zuzic na svoj vek si velmi seriozna a zodpovedna kocka. drzim ti palce, nech sa Ti v zivote splnia vsetky Tvoje sny :)

delphia

perlicka presne vymenovala vsetky rizika celk. anestezie. aj ked je pravda, ze v sucasnosti ich vyskyt je ojedinely, ale faktom je, ze celkova anestezia vzdy predstavuje pre pacienta riziko.

AJINKA00

CHIRURG MOZEM SA SPYTAT??MOJHO OTCA OPERAVALI NA SLEPE CREVO ,DO NEMOCNICE SME HO ZOBRALI AKO SA HOVORI ZA PAT DVANAST. VHNED ISIEL NA OPERACKU LEBO BY MU SLEPAK PRASKLOL A TO JE TO ZE BOLESTI ANI VEMI NEMAL LEN ZAPCHU A KRCE.NO ALE CHCEM SA TA SPYTAT ZE ZAKROK MAL PRED 2 MESIACMI CHODIL NA NA KONTROLY A E VSETKO MAL V PORIADKU.ALE ON JE SLABY BOLY HO TA RANA STALE PROSTE ODVTEDY UZ NEVLADZE ALE VRAJ JE V PORIADKU.tAK PRECO HO TO TAK ZLOZILO?

zuzic

chirurg no to je tazka otazka...ved mam este len 15 a vseobecne aj v skolach plati nazor ze dievcata su nic a odkedy som odmietla sa so spoluziakom opit aj sa ku mne spravaju ako k handre...ale ved to je jedno...zivot mladej rodiny...urcite sa chcem vydat a mat deti i ked som z triedy jedina a som na posmech, deticky by som velmi chcela mat.chcela by som aby ma manzel naozaj lubil uprimnou laskou, nepodvadzal ma, a aj ked budeme mat v mmanzelstve problemy aby sme ich vedeli aj bez vacsich hadok vyriesit. aby bola prenho rodina na prvom mieste a staral sa i o deti, viem co to s detmi urobi ked sa o nich rodicia nestaraju. chcela by som aby bol ku mne uprimny, vzdy je lepsie ked mi povie hned ako keby mi nieco zatajoval. na jeho vzdelani mi vobec nezalezi nejde o vzdelanie ale o cloveka.ale co od neho budem vyzadovat to neviem len tak povedat...ved urcite bude mat aj chyby ako kazdy clovek a okrem ineho v muzoch sa vobec nevyznam :)
a este taka odveci otazka kde sa nachadza slepe crevo?