MAM ANOREXIU?

Príspevok v téme: MAM ANOREXIU?
patinka

Cafte.Meriam 163 cm a vazim 50 kil ale o to by neslo.Nie som vobec chuda,ale po kazdom jedle mavam hrozne vycitky,necitim sa dobre,casto nic nejem a vecer prepadam chladnicku,mam chut zvracat a napr.v sobotu som pila iba cintronovu vodu cely den.Je to anorexia,lebo neviem ci moze byt anorekticka tucna.......skor myslim,ze casom...no neviem....pomoc

dindza

PROSIM...KTO MI POMOZE???JA PROSTE STALE UZ MYSLIM NA JEDLO...ZO ZACIATKU SOM PROSTE NIC SKORO NEJEDLA AK LEN ZELENINU OVOCIE A JOGURTY...ALE TERAZ...NO VLASNE AJ TERAZ TAK JEM LENZE SI TO ZACINAM UVEDOMOVAT AKE TO MOZE MAT DOSLEDKY A PRETO STALE MZSLIM NA JEDLO UZ SA MI O NOM AJ SNIVA...A STAVA SA MI ZE MA PREPADNE DAKY OSIAL A VTEDY BY SOM LEN JEDLA....PORADTE MI PLS DAKO...NA UZ NEVIEM AKO DALEJ...LEBO VIEM ZE KEBY PRIBERIEM TAK SA TO ZACNE CELE OD ZNOVA...BULIMIU NEMAM LEBO NEVRACIAM....ALE MAM OKOLO 168CM A 46KG PLLLLLLLLLLS

janka

Mile dievcata,chcem reagovat na temu fora,chcem povedat kazdej babe i chalanom ,pretoze dnes bulimia i anorexia je ochorenie,ktore dnes postihuje vsetkych,prosim vsetkych,ktori co by len mysleli na to ze maju niekoru z tychto chorob,aby okamzite vyhladali pomoc psychiatra,psycholog je malo.Kazde jedno zvracanie ma svoje ospravdlnenie ak to nie je bolest hlavy tak je to vycitky svedomia a tak dalej.Verte mi ze viem o com hovorim,sama trpim ment.anorexiou v kombinacii s bulimiou,a ak vam poviem ze som zdravotnicka,ktora to dobre vie ale som si nikdy nepriznala,tak to slo cele roky,mam 42 rokov a stymto zapasim asi od mojich 15 rokov.Verte tomu anorektik nemusi byt vychudnuti alebo sama kost,to nie.Ja sama mam 160cm a 64kg.Poznam ten pocit ked sa clovek postavi na vahu a od uzasu vam oci vypadnu.Avsak verte mi je lepsie sa pohorsovat nad vahou,ako trpet bolestou hlavy,neprijemnymi pocitmi v celom bruchu lebo uz nebudete vediet urcit co Vas v skutocnosti boli.Mam dve deti a obe su zdrave,samu by ma velmi trapilo keby to stretlo niektore z mojich deti.Bulimik a anorektik je kazdy kto zamerne chce vsetkymi prastriedkami ovplyvnit svoj vyzor.Ci je to drasticka dieta a ci je to sportovanie na hranici zavislosti,treba si skutocne priznaat ze mam problem.Chcem kazdemu doporucit ze dnes existuje specialny liek a vsak len na predpis psychiatra,ktory vam zoberie chut na zvracanie i obmedzi i nekotrolovatelnu pazravost i tlmi pociti hladu,ale dokazete sa najest ale v ramci normy.Je to naozaj pravda ,preto Vam radim obratte sa na lekara.Aj Lekari i zdravotnici maju podobne problemy.Vsetkym prajem vela odvahy a nebojte sa poziadat o pomoc.

miša

Sama nwm ako mám vlastne začat,pred tyzdnom som si kusok vstupila do svedomia a povedala som si musim mat menej kil...nieze by som bola niejako strasne tucna alebo daco...ale cem mar prosto menej kilo,tak jem kazdy den len jablko,a musli s mliekom...co ma dokopy 200 kcal,kazdy den jem menej,nwm ci je to daco s anorexiou,ale pomaly straca chut k jedlu ktore som predtym mala rada,celkom som zo svojho jedalnicka vylucila cokolady a podobne sladke veci,uz nejem ani veci co by som mala ako je maso a pod.proste moj den sa sklada z mineralky,jablka a coraz menej lyziciek musli s nizkot.mliekom(obvykle ich mam 5 lyziciek,na cely den",nwm ci to je anorexia alebo nie,za tyzden co toto robim mam dole asi 2 alebo 3kila a ked vidim na vahe(skoro stale sa vazim)ze som nahodov pribrala strasne ma to sklame a niekedy zacnem plakat alebo dokonca klamat rodicov ze som jedla...pri kazdom jedle si pocitam kalorie a ak som zjedla nieco viac ako 200kcal tak si to potom odpykavam tvrdov hladovkou...stastna som len vtedy ked najdem na vahe mensie cislo ako pri poslednom vazeni,vtedy mam velku radost...tak nwm co mam robit..pls pomozte ..a povedte ci je to zaciatok anorexie...

miša

Sama nwm ako mám vlastne začat,pred tyzdnom som si kusok vstupila do svedomia a povedala som si musim mat menej kil...nieze by som bola niejako strasne tucna alebo daco...ale cem mar prosto menej kilo,tak jem kazdy den len jablko,a musli s mliekom...co ma dokopy 200 kcal,kazdy den jem menej,nwm ci je to daco s anorexiou,ale pomaly straca chut k jedlu ktore som predtym mala rada,celkom som zo svojho jedalnicka vylucila cokolady a podobne sladke veci,uz nejem ani veci co by som mala ako je maso a pod.proste moj den sa sklada z mineralky,jablka a coraz menej lyziciek musli s nizkot.mliekom(obvykle ich mam 5 lyziciek,na cely den",nwm ci to je anorexia alebo nie,za tyzden co toto robim mam dole asi 2 alebo 3kila a ked vidim na vahe(skoro stale sa vazim)ze som nahodov pribrala strasne ma to sklame a niekedy zacnem plakat alebo dokonca klamat rodicov ze som jedla...pri kazdom jedle si pocitam kalorie a ak som zjedla nieco viac ako 200kcal tak si to potom odpykavam tvrdov hladovkou...stastna som len vtedy ked najdem na vahe mensie cislo ako pri poslednom vazeni,vtedy mam velku radost...tak nwm co mam robit..pls pomozte ..a povedte ci je to zaciatok anorexie...

miša

Sama nwm ako mám vlastne začat,pred tyzdnom som si kusok vstupila do svedomia a povedala som si musim mat menej kil...nieze by som bola niejako strasne tucna alebo daco...ale cem mar prosto menej kilo,tak jem kazdy den len jablko,a musli s mliekom...co ma dokopy 200 kcal,kazdy den jem menej,nwm ci je to daco s anorexiou,ale pomaly straca chut k jedlu ktore som predtym mala rada,celkom som zo svojho jedalnicka vylucila cokolady a podobne sladke veci,uz nejem ani veci co by som mala ako je maso a pod.proste moj den sa sklada z mineralky,jablka a coraz menej lyziciek musli s nizkot.mliekom(obvykle ich mam 5 lyziciek,na cely den",nwm ci to je anorexia alebo nie,za tyzden co toto robim mam dole asi 2 alebo 3kila a ked vidim na vahe(skoro stale sa vazim)ze som nahodov pribrala strasne ma to sklame a niekedy zacnem plakat alebo dokonca klamat rodicov ze som jedla...pri kazdom jedle si pocitam kalorie a ak som zjedla nieco viac ako 200kcal tak si to potom odpykavam tvrdov hladovkou...stastna som len vtedy ked najdem na vahe mensie cislo ako pri poslednom vazeni,vtedy mam velku radost...tak nwm co mam robit..pls pomozte ..a povedte ci je to zaciatok anorexie...

rockerka

Moja, sama vies ze anorexiu mas. Mas uplne normal vahu na hranici s podvahuo. Ak nechces mat este dlhy cas problemy s anorexiou, navstiv psychologa a HLAVNE JEDZ NORMALNE!!!

jonzetta

girlie4everythin
jo! tak ja som na tom podobne, az na to ze teda nie som moc chuda-a na modelku uz absolutne nie :)podla mna uz si chora-mozno to nie je take dramaticke ako u inych, ale moze byt, ak s tym neprestanes. prosim ta, rob cokolvek, ale hlavne nevracaj!!! si pokazis brutalne cely traviaci system a zuby a uplne secko! radsej teda nejedz-aj bez vracania sa da pekne suprovo schudnut ;) ale zodpovedne by som ti mala poradit- jedz 3x denne, vyvazene-mne sa osvedsilo vynechat hlavne(teple) jedla a nahradit volakou surovou zeleninou abo ovocim...ale obcas si aj dopraj volaco teple, nech tak netrpis, ale pozor na prejedanie! ak to budes drzat, nemusis vracat. bud rada, ze to ete vies kontrolovat, ale ono sa to moze skor ci neskor stat, ze ani nebudes vediet ako a stratis nad tym seckym kontrolu a skoncis v nemocnici. a to predsa nechces... ;)

girlie4everythin

Cawte...uz dlhsie sa snazim schudnut mnohimi sposobmi...viem ze by som ani moc nemusela ale...
buduci rok chcem zacat s modelingom a ked vidim tie vychudnute modelky viem, ze s mojou vahou nemam moc velke sance......poslednych par dni som uz velmi vela nejedla-da sa skor povedat ze som iba pila a pred par tyzdnami som este vyzvracala vsetko do coho som zahryzla...viem ze to neni anorexia ani bulimia pretoze keby som chcela tak mozem v pohode jest-nemam k jedlu nechut...a nemozem si pomoct ale baby typu Nicole Ritchie sa mi zdaju celkom pekne a tak trochu im tu postavu aj zavidim...ved vidno ze odvtedy maju viac sebavedomia aj uspechu...anorexia je proste teraz "IN"...

007

Ježkove oči!!!Takto doktor?!Prosím ťa rob so sebou volačo,však takto nemožeš existovať.Koľko máš rokov?Predpokladám,že budeš chcieť mať deti.Len aby potom nebolo neskoro...