Ake probiotika?

RNG

Ziadne potravinove doplnky nemozu mat skodlive vlastnosti, inac by neboli schvalene lekarmi ako neskodne na volny trh.
Takze niekto tu rozsiruje bludy.

RNG

Kvalitne probiotika su take, co obsahuju co najviac roznych kmenov v poctoch miliardy na kazdy. A musia byt tepelne a kyselinovo odolne, inac sa nemozu zive dostat do criev.
Pozri napr na produkty pod menami jarro-dophilus EPS,
produkt firmy Healthy Origins Probiotics
alebo komplexnu Homeostaticku(HSO) zmes firmy Garden of Life pod menom Primal defense , ktora ma hromadu probiotickych kultur vyslachtenych zo zeme
Samozrejme bez brania hromady roznych mikrovlaknin(aspon 15-20 gramov s litrom vody pocas dna)to nie je velmi ucinne, lebo aj najsilnejsia probioticka zmes z malej kapsulky sa musi rozmnozit mnohotisic krat az do vahy 1 kg, co najdes v dobre obsadenych crevach probiotikami.Takze ich treba krmit mikrovlakninami.

BalonovaLady

Ako tu píšete, že probiotiká z lekárne majú škodlivé účinky, máte to nejako overené? Ono je super jesť bryndzu a veľa zeleniny, ale niekedy po liečbe silnými antibiotikami sú probiotiká najlepšia voľba. Ja mám dobré skúsenosti s bezlepkovými Biopron 9 alebo Premium, už ich tu niekto aj spomínal. Ja chápem, že najlepšie je "ísť na to prírodnou cestou", ale niekedy treba nasadiť niečo silnejšie.

ruth

mne dala doktorka letáčik na SYNBIO viete o nich niečo? či zaberajú a tak... Dajú sa dať probiotika na predpis či sa všetky kupujú ? ďakujem

- mira

Aby ti začala fungovať mikroflora, musí byť splnené viac podmienok :
pH v čreve okolo 8 / zásadité/, nemali by sme jedávať jednoduché cukry, ktoré podporujú rast plesní, kvasiniek, patogénnych mikrošov, nejesť chemicky konzervované potraviny, pretože konzervanty ničia i priaznivú mikrofloru, jesť prirodzené zdroje bakt, mliečneho kvasenia - kyslú kapustu.

zubejda

Dakujem Vam za informacie. Znama mi odporucala Dofilus, skusala som o tom nieco vygooglit, no nenasla som ziadne info...vraj je dobry, no radsej si necham poradit od viacerych skusenejsich. Ozvem sa asi Ivke, podla rad, ako ste mi dali. Dufam, ze budu mat pozitivny vplyv aj na zenske organy, lebo stale mam nejake infekcie a zapaly a vraj tieto probiotika su super aj na toto.
Este raz vdaka. :-)

Peto T

Vynikajucim probiotikom je bryndza, udajne obsahuje az 10x viac priaznivych kultur nez niektore probio jogurty apod. Ale treba zohnat taku, ktora je vyrobena z nepasterizovaneho ovcieho mlieka, aspon zcasti. Taka je napr. tisovska bryndza Brysyrt, a tiez, cuduj sa svete, Tesco bryndza v papierovych geletkach.