Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ake probiotika?

BalonovaLady

Ako tu píšete, že probiotiká z lekárne majú škodlivé účinky, máte to nejako overené? Ono je super jesť bryndzu a veľa zeleniny, ale niekedy po liečbe silnými antibiotikami sú probiotiká najlepšia voľba. Ja mám dobré skúsenosti s bezlepkovými Biopron 9 alebo Premium, už ich tu niekto aj spomínal. Ja chápem, že najlepšie je "ísť na to prírodnou cestou", ale niekedy treba nasadiť niečo silnejšie.

ruth

mne dala doktorka letáčik na SYNBIO viete o nich niečo? či zaberajú a tak... Dajú sa dať probiotika na predpis či sa všetky kupujú ? ďakujem

- mira

Aby ti začala fungovať mikroflora, musí byť splnené viac podmienok :
pH v čreve okolo 8 / zásadité/, nemali by sme jedávať jednoduché cukry, ktoré podporujú rast plesní, kvasiniek, patogénnych mikrošov, nejesť chemicky konzervované potraviny, pretože konzervanty ničia i priaznivú mikrofloru, jesť prirodzené zdroje bakt, mliečneho kvasenia - kyslú kapustu.

zubejda

Dakujem Vam za informacie. Znama mi odporucala Dofilus, skusala som o tom nieco vygooglit, no nenasla som ziadne info...vraj je dobry, no radsej si necham poradit od viacerych skusenejsich. Ozvem sa asi Ivke, podla rad, ako ste mi dali. Dufam, ze budu mat pozitivny vplyv aj na zenske organy, lebo stale mam nejake infekcie a zapaly a vraj tieto probiotika su super aj na toto.
Este raz vdaka. :-)

Peto T

Vynikajucim probiotikom je bryndza, udajne obsahuje az 10x viac priaznivych kultur nez niektore probio jogurty apod. Ale treba zohnat taku, ktora je vyrobena z nepasterizovaneho ovcieho mlieka, aspon zcasti. Taka je napr. tisovska bryndza Brysyrt, a tiez, cuduj sa svete, Tesco bryndza v papierovych geletkach.

Mimi323

zubejda, v lekari nekupuj v žiadnom prípade. Ja mám veľmi dobre skusenosti s vyrobkami čo ma Ivka, takže možem odporučiť.

femka

odpoved na otazku preco probiotika u niekoho aj po dlhodobom uzivani nezaberaju je-chronicky prekysleny organizmus ...ak chcete uzivat probiotika a chcete aby sa aj usidlili vo vasich crevach je potrebne aby ste jedli pocas nejakej doby co najviac alkalizujucich potravin ....darmo si budete davat megadavky probiotik ked vasa skladba potravy je sama kyselina!