zaľahnutie v uchu

Príspevok v téme: zaľahnutie v uchu
arbitty

...asi pred 3 tyzdnami som chytila nieco ako nadchu, ale nic nemozem vysmrkat,(opacnym smerom to ale ide a potom vypluvam hlien-sorry neviem to inak popisat) pritom nos nemam upchaty, mam ale pocit, ako keby plny bol a nedokazala som sa cez nos naplno nadychnut, aj rozpravam tak huhnavo...v hrdle nic nemam, nekaslem, nemam ani teplotu...rano ale citim zaschnuty hlien \\\"nad\\\" hrdlom (nosohltan?)...nejako extra som to neriesila ale pred tyzdnom mi zrazu zalahlo v uchu, skusala som kvapky do ucha, naparovanie, termoflor, zivanie, fukanie do zapchateho nasa a nic...bola som na ORL, lekarka ma prezrela, nic mimoriadne nenasla, zmerala mi sluch-ten je o.k. a ponala to cele ako alergiu a dala mi sprej do nosa a antihistaminikum, ja som si k tomu kupila Vincentku a preplachujem si nos...ale ani po 4 dnoch mi to nepomaha, teda mozno sa mi o malo lepsie dycha, ale to ucho je ako bolo, neboli ma, popisala by som to tak, ze mam v nom vatu a ked ju vyberiem mam pocit, ako keby tam stale bola, rsp. ako keby som mala strpnutu aj oblast hlavy okolo ucha(ale normalne na dotyk vsetko citim)...neviem, asi som to napisala divo, ale hadam ma niekto pochopi:) ...neviem ako si mam pomoct...poznate niekto takyto stav?

januľaa

ahojte,už siedmi deń mám zaľahnuté v uchu.Diagoza je sériový,nehnisavý zápal str.ucha.Chcem sa opýtať za aký čas mi odľahne v uchu a vráti sa sluch?

vypsana_fixa

ja som taktiez bola chora...zalahlo mi v uchu a doktorka povedala ze s ami svteko kentus z nosa dostal do ucha--dala mi taky balonik k nosu mala som s anadychnut a stlacila a cely tlak mi vosiel do ucha apuklo to..ale enpomohlo..kazala mi nech si chytim jednu nosnu dierku a ten tlak z nosa mam dat do ucha a ak nepomoze bude mi robit vyplach..prisla som ,ucho stale zalahnute no mne povedala ze tam uz nic nemam..cize som bola este asi tyzden z toho oblbena..mozno si to len myslis teraz..:)

leerka

ja mam vzdy pri silnejsej nadche zalahnute ucho alebo aj obe...a tak to bolo aj naposledy, bola som na jedno ucho ako hlucha, tak som po 2 tyzdnoch isla usnemu a ten povedal, ze ho mam v poriadku a ani mi neprefukoval, ani nic nepredpisal...tak som si kupila audisprey a ten som si tak nastriekala...ale inak mi to zalahnutie preslo asi o 2 tyzdne same od seba....

liana_

presne to iste som mala aj ja. bola som chora, zapal dutin... isla som na ORL a doktorka mi cez nos prefukovala dutiny. nakvapkala mi do nosa specialne kvapky a prefukla, bola som tam asi 6-7krat a odlahlo mi, nastastie. aj ked mi stale popukava v usiach, co som predtym vobec nepoznala, ale uz aspon pocujem...

nikulienka2

tomu ver...ja to mám už 2 roky kvôli alergii..uši zaľahnuté od rána do večera..bola som s tým aj ja,ale bubienky som mala vpáčené..bola som asi u 3 doktorov a ich reakcia bola citujem ,,pre boha-to je teda riadne vpáčené,,..na poslednej kontrole mi už 1 bubienok museli prepichnúť,pretože som bola kvôli tomu zaľanutiu hluchá ako peň..ak nemáš nádchu tak si ich skús prefukovať tak,že si chytíš nos a snažíš sa akoby fúkať nosom-to by ti malo pomôcť-mne len to radili aj keď v mojom prípade to nemalo žiadny efekt