JEST 3x alebo 5x DENNE?

Príspevok v téme: JEST 3x alebo 5x DENNE?
balejka

Jest 3x alebo 5x denne?

Pokazime nieco tym ze budeme jest 3x namiesto 5x denne? Nedokaazem do seba natlacit 5 jedal. Vtedy na nic ine nemyslim, len sledujem hodinky a rozmyslam ze co si mozem a nemozem dat.

Podla mna jest 3 krat staci, pokial je to tiez pravidelne.... ale chcem aby sa vyjadrili ti co sa fakt vyznaju... nech teda viem ci mi to nepokazi vsetky snahy o chudnutie...

[zruseny12]

MELANIA
to je velmi zaujimava stranka,toto by si mali precitat aj ludia,ktory trpia GASTRITIDOU a traviacimi problemami...aby pochopili preco su dolezite TRAVIACE ENZYMI PRE CLOVEKA AKO DOPLNOK...

klarka12

kokos Melania, to je zaujimave... Takze ja jem vlastne tym padom zle, kedze moje stravovanie sa uskutocnuje 5x denne. Sice mam na desiatu a olovrant len ovocie, ale tam pisu, ze ani to sa nema. Hm, no a to som si myslela, ako fajne sa stravujem, som zmatena.:o)

Melania-M

Na temu, ci jest 3x alebo 5x denne som citala vynikajuci clanok tu: -odkaz odstránený-
Pekne vysvetli, ake vyhody a nevyhody su v tychto variantach a sami sa rozhodnete podla vlastneho uvazenia.

cosmicka

no tak potom super zaiden problem , kolko krat do dna jes tak max a kolko najmenej ??aky pohyb robis ?,do kolkej max jes ??a prinasa to vysledky ?

cosmicka

aja to je v pohode , ze si hladna castejsie len v tom je rozsile ze ak si chces drzuat figuru alebo len zit zdravo tak jes mensie porcie a tak mozes jest aj 5_6 krat do dna

aja05

a co je na tom ked niekto aj desiatuje aj olovrantuje to ma clovek s prepacenim zdochnut od hladu? nie kazdy vydrzi na troch jedlach denne

petullla

balejka ahoj,a nz. odporúčam knihu od: Diamond, Harvey: Ako si ovládať telo a knihu Ako si ovládať telo 2:zdravo žiť.odporúčam všetkým. je tam úplne všetko čo potrebujete vedieť. hlavne v tej prvej je základ.

sk.olejar.eu
sk.olejar.eu

a k tým koncentrovaným jedlám: a ešte niečo pred tým..Ty si musíš spraviť normálny nie len obed, ale všetky chody. tz.že sa budeš hlavne riadiť svojou intuíciou pri výbere jedla ,len sa pred tým trochu oboznámiš s povahou potravín.. základ je vedieť ktoré pokrmi su kyselinotvorné a ktoré zásadotvorné...potom koncentrované a ktoré málo kncentrované, jednoduché a to je v podstate všetko. ďalej už len využívaš svoju intuíciu. zhrniem tu len pár vecí, lebo všetko nájdeš v tej prvej knihe...koncentrované-obilniny,zemiaky,strukoviny,cestoviny,mäso,vajcia,syry,orechy,semienka,....málo kocentrované-s vysokým obsahom vody: ovocie,zelenina.-- neutrálne: med,voda. --sásadotvorné: škrobové jedlá,čočka,jogurt,ovocie,zelenina-nie tepelne upravená.---kyselinotvorné: mäso,vajcia,syry,niektoré orechy,fazula,sladkosti,...a teraz: každý chemik vám povie že ked zmiešate dokopy koncentrovanú zásadu s kyselinu,tak sa zneutralizujú, tj.nestrávy sa ani jeden druh ,napr. mäso zo zemiakmi,ryža...ale začnu zahnívať a kvasiť-preto skoro každy trpý plynatosťou a odoberá energiu telu. preto zdravy rozum napovie že dobrá kombinácia je napr.:mäso či vajcia,syry..bud jesť samé,alebo zo zeleninou príp.ovocím a ked jete zásadné, to je:ryža,obiloviny...kombinujte to zo zeleninou,prip.ovocím. nikdy nie ovocie zo zeleninu. týmto ušetríte spústu energie s trávením. to je celá veda.. ukázka: už ste videli v prírode nejaké zviera aby sa napchávalo a kombinovalo viac druhov? asi nie, a hlavne varených, aby sa pes vrhol na sliepku a hned za tým na zemiaky,ryžu potom nejaký keksík a nakoniec to zapil ešte pol litrom vody? a to vieme že mäsožravce maju 5 až 9x silnejšie kyseliny ako ľudia. tak ked ludia môžu takto nerozumne kombinovať,prečo by nemohli aj zvieratá že? zamyslite sa

brekeke

neviem co je to za nove maniere jest tolko krat denne... starocia, roky bolo zauzivane jest ranajky, obed a veceru...
ludia predtym ani nepoznali nieco ako desiatu ci olovrant, a nedajboze este nieco naviac...a zili...

aja05

ja si uz neviem predstavit ze by som jedla len trikrat denne vsak by som umrela od hladu vcera som to sice vecer prehnala lebo som si dala aj pizzu a slane veci ale dostala som menzes bola som neuveritelne hladnaa