90 dňovka od 29.05.2009

Príspevok v téme: 90 dňovka od 29.05.2009
nicka1

Ahojte všetci. Viem, že je tu už veľa tém o 90dňovke, asi ju tu drží už každý... :D Ale aj tak tu zakladám ďalšiu... Rozhodla som sa držať túto diétu (ktorá podľa mňa ani nie je diéta), lebo už som ju raz držala a bola som veeeľmi spokojná, lenže ešte by som chcela schudnúť 10 - 12 kg... A viem, že to dokážem, spolu s vami... ak ste rozhodnuté zmeniť svoj život a hlavne svoju postavu, tak sa pridajte ku mne a spolu to zvládneme... Z vlastných skúseností viem, že najlepšie je začať v piatok, mne to takto veeeľmi vyhovovalo... Ako som spomínala, už som túto diétu držala, takže s ňou mám skúsenosti a budem vám vedieť poradiť... čakám, kto sa ozve...ak túto diétu nemáte, rada vám ju bezproblémov pošlem....

alzbee

Ahojte baby:)) poprosim niektoru z vas, poslete aj mne mailom rozpis tej vasej diety? chcem ju totizto naordinovat otcovi:)) teda dufam, ze funguje aj na chlapov:) moj otec je uz ako sud, este aj fajcit prestal, tak sa preziera, no a obavam sa, aby ho coskoro infarkt neskolil:( dakujem a drzim vam palce pri chudnuti:)

alusa2vs

AHOJ NICKA, VELMI RADA SA K TEBE PRIDAM, ESTE SOM NESKUSALA ZIADNU 90-DNOVKU, NEMAM PEVNU VOLU. ANO NAOZAJ SA LEPSIE CHUDNE, KED MAS S KYM TAKPOVEDIAC SUPERIT.MOZES MI JU PROSIM TA POSLAT NA MAIL KUZMIAK75@ATLAS.SK DAKUJEM

labu77

Atam, kde si?
Ako sa darí? Ja sa ti musím priznať, včerajšie vitamíny som absolútne nezvládla. Prišla som na to, že ak mi chýba moj dostatočný spánok, som ako vymenená. Priateľ mal priletieť v noci, da sa povedať do polnoci a keďže mali poruchu, tak to dorazil domov až okolo pol štvrtej. No a potom sme sa už nejako ani nevyspali, čo som neskor vo svojom jedálničku nezvládla. Večer ti ma premohol taký hlad, že som si dala chleba so šunkou!!! Ale neva, ideme ďalej a verím, že to už bude v pohode.
Vidíš, že na seba nie som až tak zlá :)

atam

labu:kde si???ako si zvladla den???ja co sa tyka diety celkom ok,akurat z mojich planov na dnes vzislo,tie okna som neumyla,dako som na to nemala chut,ale zato som robila kopec inych veci...

labu77

tak ja tu budem možno poobede alebo až na večer. to som rada, že si z kraja odkiaľ pochádzam, ani nevieš aká som rada..
domov idem až za mesiac, na grilovačku a narodeniné party, je nás v celkovom počte traja (švagri a ja), tak to sa už teraz vytešiavam..

atam

labu:nie,neidem to skusat s rizotom,len pre informaciu som chcela o tom vediet viac....ja pokracujem vo svojej milej 90.dnovke:-)
vcerajsie vitaminy som zvladla totalne bez prehresku,som happy
dnes trochu maska so zeleninou...
ja mam dnes volno,chcem si poupratovat byt,umyt okna a dat do poriadku preplnene skrine s oblecenim...mam v skriniach veci,ktore som este nosila ako 58 kilova...tak sa ich idem zbavit,myslim,ze je zbytocne ich tam drzat...len ma to demotivuje...ale nevyhodim ich...len prelozim na menej viditelne miesto... :-)

labu77

Ahoj atam, tu som, len to dnes asi nebudem trošičku stíhať. Ako inak? Moja váha nejako stojí a nie sa pohnúť ďalej.
Ty ideš do rizota? Ja to nechcem meniť, keďže som začala s 90.dňovkou. Čo ty na to?

atam

zrela zena:tak dik za to rizoto,este dokedy ho budes jest,ako sa po nom citis???a potom chces prejst znova na 90 dnovku???

labu:ahooooooj....

zrela žena

atam ,ked to skusam cez link,tak to akosi nejde,takze hodim toto....

Čistiace rizoto

Cca 350 g ryže NATURAL (pololúpaná) vypláchneme najskôr v horúcej, potom v studenej vode. Dáme variť do veľkého množstva vody, minimálne 4 l. Slabo posolíme morskou soľou bez jódu. Varíme pri miernom vare max. 20 minút. Ryža musí vo vode plávať. Precedíme a necháme odkvapkať.
Na troche olivového oleja v panvici Wok udusíme nadrobno pokrájanú cibuľu a cca 2-3 strúčiky nasekaného cesnaku. Po zmäknutí ochutíme Solčankou s morskou soľou, nasypeme 3 kopcom naplnené polievkové lyžice „šrotu“, opražíme, pridáme nastrúhané jedno balenie sojového syra Tofu. Opäť opražíme. V lete môžeme pridať akúkoľvek koreňovú zeleninu – podľa aktuálnych možností. Úplne postačí napr. na hrubšie nastrúhaná mrkva, prípadne paprika, paradajka. Vhodné je používať iba s mierou zeleninu, ktorá nadúva (kaleráb, hrach, brokolica atď.). Cez zimu primiešame 1 sakel (350 g) thajskej alebo čínskej zeleniny (zelenina piatich farieb). Podusíme ešte asi 7 – 8 minút a necháme chvíľu prikryté. Potom primiešame odkvapkanú ryžu. Všetko spolu dobre premiešame. Dochutíme Solčankou, prípadne špeciálnou koreniacou zmesou, ktorá neobsahuje konzervačné prísady. Rozdelíme na jednotlivé porcie a vložíme do mikroténových vreciek, ktoré uložíme do mrazničky.
Toto rizoto konzumujeme dlhodobo vždy ako prvé alebo posledné jedlo dňa, to znamená na raňajky, alebo na večeru. Pred podávaním môžeme do každej porcie nakrájať čerstvú rajčinu, uhorku a pod. Prvé účinky pozorujeme už po 3-4 dňoch. Stolica mení konzistenciu a vyprázdňovanie nespôsobuje žiadne ťažkosti. Keď jedlo vynecháme, problémy sa rýchlo vrátia. Preto je výhodné obmieňať jednotlivé druhy zeleniny, prípadne koreniace prísady, aby sa nám jednotvárna chuť rizota nezunovala.
Hoci je príprava rizota veľmi jednoduchá a jeho cena zanedbateľná, jeho účinok na naše zdravie je naozaj veľkolepý. Dodáva telu dôležité minerály a veľmi účinne čistí náš črevný trakt, čím sa podieľa na odstránení celého radu zdravotných problémov.

„ŠROT“ : 1 sakeľ výberových ovsených vločiek, 1 sakeľ lúpaných slnečnicových semien, 1 sakeľ otrúb, 1 sakeľ pšeničných klíčkov, 1 sakeľ sezamových semien, 1 sakeľ tekvicových semien, cca 2 – 3 polievkové lyžice ľanových semien. Všetko vysypeme do veľkej misy, dobre spolu premiešame a naporcujeme do menších mikrotenových sakľov. Odložíme do mrazničky. Vyberieme vždy jeden sakeľ a zmes vsypeme do skleneného pohára, v ktorom ju skladujeme pokým ju neminieme. Používame na zahusťovanie polievok, omáčok, do dusenej ryže, na posypanie mäsa a pod.

prípravu tohto rizota si môžete pozrieť v archíve televízie Markíza – Teleráno z 21. septembra 2007

Recept na chudnutie Vám posielame v prílohe. Keďže sa jedná o jedlo, ktoré predovšetkým upravuje trávenie, účinkuje asi tak, že upravuje váhu smerom hore, ale aj dole. To znamená, že ak Vaša momentálna váha je nižšia ako optimálna, potom priberiete. Ak máte nadváhu, tak schudnete. Dôležité je, kedy jedlo konzumujete. Na chudnutie sa odporúča na raňajky, ak chcete alebo potrebujete pribrať, vtedy si ho dajte na večeru. Zmena váhy je pozvolná, predovšetkým si uvedomte, že toto jedlo nahrádza raňajky alebo večeru. Ak sa normálne naraňajkujete a okrem raňajok zjete ešte aj celú dávku rizota, určite chudnutie nebude jednoduché. Aj množstvo jedla je dôležité. Určite nie je rozumné zjesť toľko, že sotva dýchate. Normálna porcia zaručuje žiadaný efekt.
Želáme Vám dobrú chuť, vytrvalosť a veľa zdravia.
Vaša Alternamedica