Tlak v ušiach

Príspevok v téme: Tlak v ušiach
Erzik

Zdravicko...
Uz dlho mam taky pocit tlaku v usiach.
Niekedy mi vnich zacne z nicoho nic tak neprijemne piskat.
Ten tlak je citit napriklad niekdy pri zvysenej fyzickej namahe ho mam uplne silny.
Aj teraz ho mam, citla som niekde, vraj tlak v usiach a piskanie znacia problemy s oblickami ( ale ja ziadne nemam bl som na vysetreni ).

Nejake rady co a ako?_

diana18

ja by som chcela dozvediet ze moja babka ma velke problemy,ma velky tlak v usiach a stale sa jej toci hlava,poradi mi niekto??? vobec tabletky nezaberaju dakujem

Denz

Podľa týchto príznakov by mohlo ísť o chronickú nedostatočnú funkciu sluchovej trubice, ktorá spája bubienkovú dutinu stredného ucha s nosohltanom. Má za úlohu vyrovnávať tlak v ušiach. Pulzácia v ušiach a bolesti zadnej časti hlavy však môžu znamenať aj ťažkosti s krčnou chrbticou. Presnú diagnózu stanoví otorinolaryngológ, ktorý vám vyšetrí sluch aj uši a pošle vás na röntgen krčnej chrbtice. Po vyšetreniach zistí, či ide o nefunkčnú sluchovú trubicu alebo o poruchu sluchového analyzátora, ktorú spôsobujú zmeny na krčnej chrbtici.

Iva 8

Často mám tlak v ušiach , príde z ničoho nič je to velmi nepríjemné,mám pocit , že mi z uší niečo chce vytiest.Nievie čo s tým...