Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ako pretat fajčiť???? :-(

smejo69

Takže ja mam 16 a fajcim už 2 roky, začala som len taak z frajeriny a teraz to lutujem bo sa toho už nemozem zbavit a nevjem dokeedy alee:(((..prooste aj ked si povjem tak prestanem tak na 2 týýždne ...ale najhorišie je ze aj ludia okolo mna fajčiaa...takže je to dost velké lákadloo:/

AdamKrt

Jednoducho prestan. Nic Ti v tom nebrani, iba Tvoja hlava :)

Skus nahradit jednu zavislost druhou, ale menej nebezpecnou :) Napr. sport, fyzicka aktivita, nejake ine zaujmy, sex,... Zamestnat si hlavu niecim a nemysliet na to.

livia007

ziadne zuvacky a naplaste ti nepomozu. pokial nie si si uplne ista ,ze s tym chces prestat tak ani neprestavaj. ja som fajcila 9rokov a skoro krabicku denne a rok mi trvalo dojst do toho stadia, ze so zo dna na den prestala. a vobec som nemala nejake zachvaty, ze si musim zpalit§ani raz. dokonca som neprestala pit kavu a v pohode mmi nic nerobilo ked luda okolo mna fajcili.je to vsetko o tvojej hlave a ked neveris tomu ze to dokazes tak to nedokazes. pripbrat som trosku pribrala ale som to cviceni aj hned zhodila. ale zaklad je ze ak s tym skoncis tak si nedaj ani len sloka lebo si pomalicky spet!!

alzbee

Prosim vas-neviete poradit, ze cim znizit chut do jedla? moj otec sa po vyse 30rokoch rozhodol skoncovat s fajcenim. Denne vyfajcil krabicku...dlho som si myslela, ze aj naozaj prestal fajcit a za 6tyzdnov pribral 6kil! vzdy mal velke brucho, ale teraz je uz ako sud!!! minule som ho vymakla, ako predsalen fajci:(( Priznal sa, ze da si denne take 2-3, aby nemal taku chut do jedla, lebo sa vraj vobec nevie ovladat:( ved to aj vidno na jeho postave...avsak takymto stylom nikdy neprestane fajcit:( nemate nejaky dobry trik, ako znizit tu jeho pazravost? mal uz aj nikotinove naplaste, aj zuje zuvacky, aby nebol tak nervozny... nechcem, aby ho v 50tke trafil infarkt...dakujem

sweet_lolitta

silna vola, ani pevne nervy ti nepomozu. Najprv treba pochopit o co vo fajceni ide. Ja som kedysi vdaka mojej kamaratke, ktora ma stale ponukala zacala, no vlastnu krabicku som si odmietala kupit, potom som si ju kupila raz, druhykrat..a uz to slo. No zastavila som sa a zamyslela... NACO FAJCIM? Som nervozana? Je to imidz? Z nudy??! Poslednu krabicku som darovala tej kamoske a vykaslala som sa na fajcenie. Pozrela som si na nete obrazky rakoviny pluc a jazyka...dovidenia, nechcem to.

MODROVICOVA

hm....áno, silná vola a pevne nervy.ale čo mam robit keď to nemám? rada by som aj pribrala a viem ze vela ludi pribralo.mam skúsenostní aj s nikotinovymi zuvackami, naplastami..ale nefunguje to, ked je človek v strese je to tazsie. je vela rad, ale kazdy človek je iný

cody

dolezite je chciet prestat ..zatnut sa a nedat si uz ani jedneho sluka ...nemysliet na to ...je to tazke ale da sa to..myslim,ze tazsie je zbavit sa psychyckej zavislosti ako takej

sekvoja

Normalne. Postupne som znizovala davky cigariet. Veeelmi postupne. Doslova po par slukoch denne. Ale vyplatilo sa. Nemala som potrebu nicim inym (jedlom) si to nahradzovat, lebo som ten rozdiel ani necitila.