PROSIM O RADU PRAVNIKA

Príspevok v téme: PROSIM O RADU PRAVNIKA
sandika

Dobry den,
prenajimala som moj byt v petrzalke cca pol roka. Moji najomcovia vyrobili nedoplatky, chcu sa uz odstahovat a nechu ich zaplatit. V zmluve je napisane ohladne nedoplatkov za najom, ze musia byt zaplatene najomcami, myslene to je aj na energie. Mam z pravneho hladiska pravdu? Ake mam moznosti? Dakujem velmi pekne.

CMu_Q

tak potom je stastie na tvojej strane.... pravne pravidlo: "zmluvy sa maju dodrziavat" :D .. hii,tak ak to nepojde po dobrom, tak to pojde po sude:) ..drzim palce, ale ak to je v zmluve tak dane, ako si pisala, tak oni su povinni tuto skutocnost dodrzat a ty to od nich aj vymahat...

sweet_lolitta

je to nedoplatok 500 €, takze to je dost. A v zmluve je "najomnici su povinni uhradit nedoplatky za najom" no a ich poplatok za najom je vcitane energii, takze preto som na vazkach :(

cajik

Takze na nich skus spravit bubu-bu, mozno sa zlaknu (ze to pojde na sud),tak zaplatia. Ale ries to skor,nez sa odstahuju.

cajik

Pokial je to tam vyslovne v zmluve zakotvene,ze za nedoplatky platia najomci,tak ano mas pravdu. Mozes ich na to upozornit,a ze ak to nesplnia,budes to vymahat pravnou cestou. Potom sa mozes obratit na pravnika. Otazne ale je,ci su tie nedoplatky take vysoke,ze sa ti oplati platit pravnika a behat rok po sudoch :/.