Ako chodit na vysokych podpätkoch?

ludmi

No ja [xatmaniac] si misliim ze to je lahke no vies a stacii ked budes doma precvicovat stale a to sa nauciis hned uvidiis no =D

Evie

Keď som začala chodiť na opätkoch spravila som tú chybu, že som nedávala pozor na kvalitu topánok ale nato ako vyzerajú :) podľa mňa kľudne začínaj aj s 8 cm, ale vyber si kvalitné boty .. Napr. ja som si kúpila sivé čižmičky, ktoré mi nedržali členok, takže keď som dostupovala noha sa mi trochu triasla, len keď som chodila pomaly bolo to v pohode (vtedy máš väčšiu stabilitu), potom som to vyriešila tak, že som si dala extrémnu hrubú ponožku aby sa mi noha uchytila, darmo, že to bolo moje číslo proste opätok ti musí prilnúť k nohe .. a potom som narazila na jedny kožené čižmy, ohromne krásne, normálne až oči mi išli vypadnúť .. to bolo vidieť, že kvalita 100 bodov, aj boli z dnuka vystlané, takže ťa neboleli nohy a kľudne si si ich mohla zobrať na nákupy .. perfektne držali nohu a mohla som na nich blázniť aj celú noc a v pohode :) opätky chcú len cvik a hlavne odhodlanie .. proste si ich zober a choď, keď ti ľudia budú hovoriť, že to nevieš kašli nato a choď a choď a choď, moja rada,jemne sa pohybuj v bokoch to mi pomohlo hlavne, lepšie sa mi prenášala váha :) rob menšie kroky, choď vystretá, jemne krč kolená ale vždy ich vystri aby si nevyzerala čudne .. najprv nechaj dopadnúť opätok a potom aj zvyšok nohy, ale pozor aby si neprenášala celú váhu na opätok lebo spadneš, buď sebavedomá a keď zistíš, že sa cítiš skvelo a si na opätkoch šťastná a keď ráno vstávaš radšej by si si zobrala niečo vysoké dostala si sa do toho .. hlavne do chce cvik a guráž :) dávaj si pozor kam stúpeš a hlavne si vždy opätky dobre vyskúšaj a keď ti nebudú sedieť darmo, že sú krásne nekupuj ich !! Za týždeň na opätkoch budeš profíčka to mi ver :)

mary-anne

kráásne :)) ja by som aj nosila vysoké opätky, lenže sama som dosť vysoká a potom sa cítim ako nejaká žirafa, čo vytrča z davu :D

ivana45

V cesku je teraz o chôdzi na podpatkoch cela knizka. Treba zaguglit, neviem presny nazov, ale obsahuje podstatu problemu.

ana_bella

No ja mam zas problem ze som zabudla chodit v teniskach..uz ca 2 roky nosim kazdy den topanky na opatku cca 10cm a ked mam tenisky smeju sa mi ze divne chodim.. Chodenie na opatkoch je naozaj iba otazka zvyku :) Ja si uz bez nich neviem seba predstavit, dodavaju mi sebavedomie a myslim ze nie je nic krajsie ako pekne oblecena zena na opatkoch. Ale samozrejme, nenosim tie s tenuckym opatkom lebo na nich sa opatok rychlo zoderie a treba ho menit..

Mimimimimi

Mne sa napr. zda ze na tom chodit viem aj v tom zabezim ale kamaratky a tak mi hovoria ze sa mi v tom kyve noha, tak neviem... topanky na podpatkoch sa mi strasne pacia ale ked v tom neviem chodit tak je to nanic

Jajka11892

www.youtube.com

Možno vám to pomôže... Ale ani ja niesom niečo extra v chodení na podpätkoch. Pred nedávnom som sa skoro strepala z obrubníka pretože sa mi zachytil opätok :D:D

ivana45

najprv pre Baileysku: v deichmanne som take videla, len boli cca do polovice lytok

strngli: skus si nacvicit chodzu tak, ze naslapnes na patu a postupne "preslapnes" cez cele chodidlo.
Kolena mierne prehybaj, ale svaly drz pevne, straz si aby kolena nesmerovali do stran, ale dopredu.
Najprv naboso, potom skus 4-5 cm, skor 6-7 cm podpatok. Na zaciatok si vyber topanky s nie tenkym podpatkom (vylucene su ihlicky) a s prekrytym nartom, aby ti dobre drzali na nohe. Dolezite: Kym si kupis boty na co i len miernom podpatku, postav ich prazdne pred seba, trochu do nich drcni a zozadu sleduj ci su stabilne. Mnoho krasnych aj drahych topanok je nestabilnych, na tie sa vykasli, akurat si vyvrtnes clenky. Vyhodna je sucasna moda s plnymi platformami, ale aj tie vedia yt nestabilne.
Ak ti to nepojde, radsej maj miernejsie podpatky, nez kozlaciu trapnu chodzu.