PRECHODNY POBYT A PODPORA

Príspevok v téme: PRECHODNY POBYT A PODPORA
perlaaaa

AHOJTE. CHCELA BY SOM VEDIET, CI JE TU NIEKTO TAKY, KTO NEMA NAROK NA PODPORU V NEZAMESTNANOSTI, LEBO NEMA ODPRACOVANE TRI ROKY, MA NAPR. TRVALY POBYT U RODICOV A OKREM TOHO ZAROVEN AJ PRECHODNY POBYT NIEKDE INDE A DOSTAVA NEJAKE PENIAZE. ZAUJIMALO BY MA, CI JE PRAVDA, CO SOM POCULA, ZE KED MA CLOVEK NEJAKY PRECHODNY POBYT OFICIALNE NAHLASENY, TAK MU BUDU VYPLACAT ASPON NEJAKE PENIAZE Z URADU????
PISTE, CO VIETE :)DAKUJEM.

CMu_Q

hlavne podmienky pre uplatnenie naroku na davku v nezamestnanosti je to: ze narok na davku v nez. ma poistenec, ktory 4 roky pred zaradenim do evidencie nezamestnanych obcanov, bol poisteny v nezam.aspon 3 roky. Teda moze to byt poistenec, kt.vykon.zarobk.cinnost na urc.dobu a nasledne bol zaradeny do evidencie nez.obc... ak pred zaradenim bol (povinne) poisteny v nez. z vykonu prace, alebo dobrovolne poisteny v nez.aspon 2 roky.

V pripade zakona o soc. poisteni 461/2003, v davkach poistenia v nezamestnanosti - tak zakon neupravuje podmienky tykajuce sa trvaleho pobytu, jeho zmeny a pod.! ale kedze mam v tom len strucny prehlad, je lepsie sa ist informovat na urad prace...

prispevvok na byvanie sa poskytuje obcanovi, resp. s nim spolocne posudzovanej osobe, ak jedna z nich:
a) je vlastnikom bytu, rodinneho domu
b) je najomcom bytu a r.domu
c) najomcom obyv.miestnosti v zariadeni urc. na trvale byvanie Ak:
a) sucasne plati vydavky spojene s byvanim (to sa posudzuje kazdych 6 mesiacov) alebo splaca splatky dlhu.

pricom tieto osoby si nevedia zvysit, resp. zabezpecit prijem vlast.pricinenim ): vl.praca, uzivanie vl. majetku, uplatnenie zakonnych prav! podrobnosti stanovuje zakon o hmotnej nudzi... v casti davky a prispevky k davkam.

soc.

musis ist na urad prace v mieste trvaleho bydliska, tam, kde sa chodis hlasit, ked si nezamestnana a na socialke si vyplnis formulare, im povies, kde byvas a pod. a kedze nedostavas podporu v nezamestnanosti, tak ti patria davky v hmotnej nudzi, prispevok na byvanie, aj ked ty sama nevlastnis byt, no musis mat zmluvu o prenajme.oni ti tam vsetko vysvetlia, len sa musis informovat a nedat sa odbit, ze sa nieco neda...