schizofrenia

monica gazpio

Ahoj, cokoladka, chodím do denného psychiatrického stacionára. Zajtra tam idem, potom, ako si vybavím veci u lekára. Mne ten stacionár veľmi pomáha. Fakt sa naňho teším.

cokoladka898

ahoj monica, ja sa mam teraz psychicky da sa povedat dobre?antidepresiva uz neuzivam. berem len lieky na spanie ale som z nich strasne otapena na dalsie rano. momentalne som aj chora tak to mi nehra vobec do karat...ale tak bojujem. chodim pravidelne na psychoterapiu a to mi dost prospieva aj ked nie kazda je prechadzka ruzovou zahradou...ty nechodis niekam ku psychologovi?

monica gazpio

Ahojte, žienky, ako sa máte ? Ja sa mám dosť zle. Dosť sa mi zhoršil stav. :-( Od Veľkého piatku mám depresie. Cez ten piatok, som mala iba ráno, v sobotu ráno aj večer, v nedeľu tiež, aj dnes. Som aj nervózna a podráždená. Kričala som na mamku pre glupovinu. Neviem, čo mám robiť. Športovať nemôžem, lebo mám opuchnutý členok. Toto ma dosť irituje, lebo milujem šport. Vyšívanie, modlitba, mi trocha pomôže, ale potom mám zas depky. Mám to povedať lekárovi ? Totižto, nechcem brať ďalšie lieky, lebo spôsobujú únavu, závislosť a priberanie. A Ty cokoladka, ako sa máš ? Prajem vám všetkým požehnaný Veľkonočný pondelok. Zabudla som povedať, že zajtra sa chystám k lekárovi. Dosť mám obavy pred hospitalizáciou. Do kelu. :-(

cokoladka898

mne nastastie schizofreniu nepotvrdili comu som dost vdacna. lieky este uzivam, ale postupne idem dole s davkami tak sa tesim. mam super robotu, este lepsiu sefku, milujem pracu a zivot...ako sa mate vy?

trúd

Schizofrénia je choroba (diagnóza) na celý život.Je to napríklad ako s okom, či je krátkozraké alebo ďalekozraké s tým sa už nedá nič robiť - iba nosiť okuliare. Analógiu viď v mozgu, mozog ochorel nejakou degeneračnou chorobou,ktorej dôsledkom je nejaký druh schizofrénie z možných doposiaľ známych schizofrénii,
čiže, poškodenie mozgu je trvalé a diagnóza celoživotná. Niekedy sa môže utlmiť na dlhé roky.Zúfať netreba, skôr dôverovať ľuďom, ktorých mám rád v mojom okolí.