Štítna žlaza

Príspevok v téme: Štítna žlaza
enalisa

je tu niekto kto sa lieči na zníženú činnosť štítnej žlazy?ja som tento problem mala,ale po 10 rokoch na kontrole mi bolo povedane,ze je vsetko v poriadku,takze viac ako 10 rokov som tam nebola,ale chcem sa vlastne spytat vtedy som brala nejake lieky neviem presne ich nazov a strasne som z toho priberala,aj by som sa chcela ist dat vysetrit teraz,lebo mam pocit,ze mam nejake priznaky,ale mam problem s vahou a mam aj strach,ze keby mi nico zistili a dali lieky,ze z nich zase budem priberat a to uz by som nezvladla.otazka vlastne je ze ci stale sa uzivaju lieky pri tomto ochoreni ,z ktorych sa pribera

[zruseny17]

ja sa uz dva roky okrem ineho liecim aj na hypofunkciu stitnej zlazy,beriem euthyrox 100 denne...a nemyslim ze sa od liekov pribera...praveze ak ti nasadia liecbu spravne,priberat by si nemala,lebo znizena cinnost SZ spomaluje metabolizmus a ak sa nebudes liecit,mozes pribrat,nie?

michalmi

případ je důkazem, že samotné vegetariánství nechrání před nemocemi. Vegetariáni sice nejedí maso, ale potraviny si vaří a důsledkem toho je podvýživa. Když štítná žláza nedostává přiměřenou výživu, má tendenci zvětšit se, aby mohla produkovat hormony. Tak vzniká struma. I játra jsou v tomto případě žlázou, která onemocněla v důsledku podvýživy.
Už 40 let jsem na vegetariánské stravě a 3 měsíce na syrové stravě. Od té doby nastal nápadný obrat. Mnoho let jsem trpěl poruchami funkce štítné žlázy, ale v poslední době se mi vole zmenšuje a nemám už žádné žaludeční, jaterní ani žlučníkové těžkosti
chcete vediet viac ?
vitarian82@gmail.com

TIP

PRI OCHORENIACH SZ JE NUTNE BRAT LIEKY A ESTE KED MAS ZNIZENU FUNKCIU. MOZNO TYM PADOM AJ MENEJ HORMONOV ALEBO JODU, KTORY SZ POTREBUJE PRE SVOJU NORMALNU FUNKCIU. LIEKY SA VOLAJU L-THYROX - MOZNO AJ TIE CO SI TY VTEDY UZIVALA. NO A PODLA MNA NEPRIBERALA SI Z TYCH LIEKOV, ALE Z TOHO, ZE PRI ZNIZENEJ FUNKCII SZ CLOVEKU HORSIE TRAVI, SPALUJE ENERGIU A METABOLIZMUS CELY JE SPOMALENY A MOZES BYT AJ UNAVENA, POTIT SA A TAK A HLAVNE TEDA PRIBERAT A MAT ZVYSENU HLADINU CUKRU, MOZNO AJ VYSOKY CHOLESTEROL.