Wsetkym,ktorym chyba sebawedomie,a chcu mat vysportovanu postavu:)

Príspevok v téme: Wsetkym,ktorym chyba sebawedomie,a chcu mat vysportovanu postavu:)
majuska125

Takze mam 16 rokow,mam par kil na vyse,ale chcem mat vysportovanu postavu,len tak jemmne strasne sa mi to paci aj chlapcom,aspon aby jedna vec bola na mne pekna,nemam ziadne sebavedomie,som tucna baculata tvar,vyrazky diwne wlasy:)no idem s tym vsetkym nieco robit.Mam mesiac na to,pravidelnost je zaklad co sa tyka jedalnicka bude vyzerat asi takto:
ranajky:zemla/,bageta celozrnna z bufetu/,ceralie
desiata:jablko,banan,pomaranc
obed:klasika:halusky,rizoto,zapekane cestoviny,alebo co v skole navaria aj slade si dam dakedy aby som sa potom neprejedla
olovrant:jablko,zelenina dusena a pod.
vecera:zeleninove jedla,plus tie bielkoviny jogurt,tvaroh,acidko,alebo nieco zdrawe:)
a obcas ked zhresim tak 1 pernikom,alebo milou to je moj naj keks alebo ked nieco slane tak napr.si dam polku cipsov
no a pohyb:4 krat do tyzdna beh po 30min,dalej chodza 5 dni v tyzdni okolo hodinky do skoly:)
Potom ked sa mi vsetok tuk da het:)budem happy lebo tymto by som mohla schudnut 5 kilo potrebujem,aby som ziskala sebavedomie,a mohla nosit tricka bez toho,ze ked si sadnem vsetko tecie:Dale si dat suknu alebo ist smelo na plaz:D Chcem to dat dole sportom a zdravou stravou,takou klasickou aku doma mame,aby som sa necitila daka ze brutalna buchta co musi mat specialny dietnicek:)a doma mamka nevari mastne, zdrave veci pomerne ved brat a sestra maju super postavy len ja som sa prejedala kvoli skole,ale musim to zmenit a najst si na vsetko cas hadam to pojde:)Mozte sa mi k tomuto vyjadrit

majuska125

ratala som si a je to len 3100kj to je dost malo podla mna by sa malo kazdy den prijat 5000kj co si o tom myslite??idem si spravit este daky zeleninovy salatik:)
Budem to tak robit ze budem jest hocco len aby to bolo do 5tisic kj,to hadam schudnem potom nechcem zas menej ani viac

tiez

no majuska125 ja mam tiez ten problem, tiez chcem ist dole s vahou, cvicim pravidelne kazdy den, ale dost vela toho pojem cez den, hlavne ked mam tak viac casu:-/ a prestanem sa kontrolovat..

majuska125

ahaa no uz som to trosku zmenila:
ranajky:1vyziva co je 500kjplus vlocky 3polievkove lyzice do 1000kj
desiata:jablko 200kj
obed:cesnakova polievka s oprazenym chlebom,uhorkovy salat 1ks rybie file zapekane
olovrant:kivi
vecera:tofu napr:?plus zeleninka
Moze byt???
lebo aj ked wela jem a cvicim tak vaham ani hore ani dole ale ja chem dole takze musim naozaj znizit prijem potravyy

anicka52

Mam 30 rokov... Ja chodim do fitka makat 4 x do tyzdna na min. 1 hodinu, kazde rano 15 minut cvicim a mam na to dost energie. Kazdy metabolizmus je iny, ale ked pises, ze chodis do skoly, to cely den nic nerobis iba sedis... preto sa mi ten tvoj prijem potravy zdal vysoky... Jasne, ze aj ja si dam obcas nejaky mls, je to normalne - hlavne pred kramami, ale snazim sa udrziavat si postavu, lebo v rodine mam vela obeznych a nechcem dopadnut ako oni.

poliewoocka

Baby najlepsie a najzdravsie sa chudne,ked clovek nie je v strese z jedla, ked nepocita kalorie,ale citi radost z toho,ze robi nieco pre svoje telo a zdravie. Zo zaciatku je to tazke, zvyknut si na novy rezim..preto by to nemal byt nahly skok, ale pomalicky postupne privykat telo na zmeny, aby nevyhlasilo strajk.Niekto by nedokazal prezit na takom jedalnicku, ako opisala anicka. Telo potrebuje zo vsetkeho zdraveho nieco, ale obcas aj take prehresky, nie sme predsa stroje a naozaj, ked si raz za mesiac vyjdes s kamosmi na pizzu s pivkom, naco sa tyrat:))no nie? Jedlo ma byt nasim sluhom,nie panom..

bubyna

majuska tak jedz aj 6 krat denne napriklad, alebo 5...ale v mensich davkach a hlavne v zdravych.... a nie take ze pirohy, palacinky, bageta hned na ranajaky. vlocky s cukrom, a dokonca hned dva taniere ci ako som to tam citala,....a este pernik a mila.... to je strasne vela kalorii.... preco si radsej nedas chude masko, alebo ryzu so zeleninou, ovocie, miesto tej bagety si kup celozrnny alebo nejay cierny chlebik so zeleninou.... na ranajky staci aj maly.....

majuska125

anicka52:a ty mas kolko rokow?ja som si citala poliwockine prispevky a ona pise ze super chudnutie je pokles 1 kg za mesiac ale 2 je podla mna zdravotne neskodne lenze ja ked sa zancem stravovat ze ranajky len jogurt obed daka mini porcia cestovin a vecera fakt ze ovocie vydrzim tyzden som taka vyhladovana najem sa poriadne a este chodim zobkat do chladnicky,ja denne prejdem 1,30min peso do skoly 4 krat do tyzdna teraz som zacala behawat ako mam ppri takom jedalniku mat energiu

anicka52

No ked som sa pozrela na ten jedalnicek... to je dost jedla si myslim... Treba si pozriet stranky o zdravej vyzive. Ja papam na ranajky ovocie, na obed nieco zdrave (dusene kuracie masko so zeleninkou alebo cestoviny so zeleninkou, zapekany karfiol a pod.) a na veceru bud trosku toho, co zostalo z obeda, alebo iba melon, ceresne a pod... Ak mam chut na sladke, dam si horku cokoladu. Pokial nemate rychly metabolizmus, tak treba pre stihlu postavu aj trosku trpiet... Taka bageta z bufetu - to by som mala dost aj na obed a nielen na ranajky.... Drzim palce, ale treba si pozriet najskor nejake stranky o zdravej vyzive, chudnuti, fitness... tych je na nete velmi vela.

majuska125

ale wed ked si zratam kj tak to je do tych 6000kj,co sa odporuca pri chudnuti,ked raz v tyzdni spravim prehresok tak je to ok nie?w podobe 1,keksiku,alebo ceralii tie zboznujem alebo nieco take preboha wed ja som este vo vyvoji,a ked vidim moju segru s vysportovanymm telom co zje a je to nezdrawe aj moj bracha a su chudy pretoze jedia primerane mnozstvo lenze ja som z toho nabrla ze som mala depky a za tyzden som pribrala aj 3kilo,pretoze kazdy den sly 2cokolady,mnozstvo keksov a tak to boloi nekontrolovatelne mnozstvaa

majuska125

do peklaa to wazne?ale zajtra to len jedna palacinka,a jeden piroh to musim:)no ale tie wlocky som si powedala,ze to ako ceralie boli takze a to ked som chudla som tiez jedla a som tu vies ja cem tak uple zdravou cestou 2kilo za mesiac a do septembra chcem dat dole 6kilo,nie ako niekto napise za mesiac