Intolerancia laktozy - čo môžem jesť?

Príspevok v téme: Intolerancia laktozy - čo môžem jesť?
mankosovina

Dobry den, moja zakladna otazka je, kde vsade je laktoza, co vsetko o nej viete, aky sposobom ju mozeme z potravin odstranit?

Tak da sa laktoza odstanit napr. prevarenim mieka? Alebo mlieko, ktore pouzivame na kolace alebo palacinky... Aj ked to dam upiecst, stale tam bude? Pytam sa preto, lebo viem, ze laktoza nie je v joogurtoch, syroch a kyslom mlieku.

Dokonca aj lieky, ktore obsahuju tuto zlozku su pre mna horor, mozete mi k tomuto problemu povedat aj nieco viac alebo odporucite nejake odbornejsie knihy a stranky? dakujeeem :)

mankosovina

Tak bud budem 2. alebo 3. pripad... este neviem, lebo mam nejake problemy, ale skor to bude 2. Intolerancia je to kvoli tomu ze mlieko vypit nedoazem, ked si rpedstavim, co po tom nasleduje. Musim, ist este k svojmu lekarovi a nejako prekonzultujeme :)
Dakujem

elisa_bone

ano, je to intolerancia, ja mam s nou problem tiez len tri roky...
su tri druhy tejto intolerancie:
1,vrodena
2,ziskana behoom zivota, lebo cim je clovek starsi, tym menej produkuje enzymu laktaza, ktory stiepi laktozu, preto cim je clovek starsi, tym menej mlieko toleruje
3, existuje aj iba docasna, ked mas nejake traviace problemy, napr. helikobaktera a pod. ale to ked sa vyliecia tie problemy, tak aj ta intolerancia zmizne...

A ty si ktori pripad? Mas nejake traviace problemy, okrem tej intolerancie?

mankosovina

Mam este jednu otazku.. Na tej stranke, co je uvedena v prvej reakcii, sa pise,ze intolerancia laktozy je vrodena. JA vsak mam problemy s mliekom iba take 2 posledne roky... a nie v detstve, je to potom ta intolerancia? dakujem

xxxx

konkretne po tyzdni kazdodenneho uzivania B-komplex forte, alebo este dake, teraz si neviem spomenut len viem ze mali v sebe tiez laktozu, preto som sa potom aj pytala u Dr. na to