STASTNY VZTAH/MANZELSTVO?

šťastná

aj ja môžem s čistým svedomím a na 100% povedať, že mám úžasný a bezproblémový a pritom vášnivý vzťah - manželstvo. Mám úplne bezchybného manžela s ktorým si úplne vo všetkom rozumieme, som o tom presvečená, že to tak aj navždy bude. Sme spolu vyše 8 rokov, z toho 2 roky manželia (ale žili sme spolu už pred tým 4 roky...

deli

nie je to zle darika. vsak vies. vie sa postarat, je pracovity, ale proste stale nevie dospiet a nevie robit kompromisy. stale chce aby bolo po jeho, co teda ja nepripustim, lebo je treba aby bol aj ten druhy clovek stastny. napr. nevie sa ospravedlnit, aj ked je chyba na jeho strane. je pravda, ze nam ludia zavidia aky sme stastny par, ale vsetko je to o tom, ako dokazem s nim komunikovat a dostat ho tam kde chcem. pravdu povediac, je ako male decko. nie je mi oporou. som z toho velmi unavena. myslela som, ze dalsie dieta to zmeni a bude viac zodpovednejsi. ale nie je to tak.

darika

Deli,ja tu nechcem rozoberat cim som presla ja,bolo to v case na zaciatku a bola som tehotna.Ale ty si uz v manzelstve 15 rokov a to je dost.Nechcem sudit,ale ked je to take zle,preco si potom chcela dalsie dieta?

deli

tak my sme spolu uz 15 rokov, z toho 10 manzelia a mam 30. musim povedat, ze som to bola vzdy j, kto zachranoval manzelstvo. moj manzel je typicka hysterka. ked nie je po jeho, tak je koniec sveta. najhorsie na tom je, ze ma to uz prestava bavit. prave cakame druhe dieta. a mozno to bude zniet hrozne, ale najradsej by som nas vztah ukoncila hned a zaraz, keby nebolo deti. prave teraz, ked potrebujem podporu, sa mi jej nedostava a rozmyslam nad tym, ze to vzdam. neviem. ak ma niekto nieco podobne, nech napise nazor.dakujem

darika

Aj ja si myslim,ze vsade nieco je.Alebo bolo,alebo je a mozno bude,ale neverim,ze to niekde ide na 110%.Len ako som pisala,su tiez spolu 10 rokov a ako na zaciatku,tak aj dnes.bez rozdielu.A predsa maju problem.
Ja tvrdim,nie je umenie utiect,ale sa s tym trosku popasovat a vydrzat.Na mna hovoria,ze v mojom vztahu musi byt skutocna laska,ked sme presli tym,co sme presli.Neutiekli sme.Vasen vyprcha,ta nie je vecna,ani tie motyliky v brusku nebudu stale.Vzdy je jeden co taha za silnejsi koniec a v mojom pripade som to bola ja.Manzel mi doteraz dakuja a ja jemu,ze sme to zvladli.
Moja rada teda-nie je umenie utiect,ale pobit sa s tym a vydrzat.To je dokaz lasky.

dell

Darika :) to je dobre, ze je uz dobre.
Ja som neprezivala kratko po svadbe peklo, ale bola som velmi sklamana, to ano. Asi sme boli este mladi, 21.
Zavidela som stastnym parikom okolo mna. A uz aj na nich doslo...na kazdeho. Polovica je uz rozvedena, druha polovica uz nie su tak strasne stastni a dokonali. Teraz nechcem aby to vyznelo, ze som skodoradostna, to nie, nikomu to neprajem. Len to takto vyslo...

dell

Tak my sme spolu 18 rokov, myslene aj s "chodenim". Neda sa povedat, ze je to vztah stastny, ale je spokojny. Striedavo-oblacno. mame aj problemy, ci trecie plochy, o ktorych viem, ze sa nevyriesia. Ale vieme spolu vyjst, mame sa radi, niekedy sa priam lubime :) bolo aj horsie.
Dufam, ze spolu ostaneme, patrime k sebe. Ci je to laska, ci zvyk, o tom tazko polemizovat, kazdopadne chcem s nim ostat.

darika

buduci rok tomu bude 10 rokov,co sme zobrati.Prve roky som prezivala peklo na zemi a preklinala som den kedy som sa vydala.Presli sme tym a mozem s cistym svedomim povedat,ze som stastna.Nic mi nechyba.Ak clovek pri bloblemoch neutecie a trosku sa posnazi s problemom pobit,tak moze dosiahnut stastie v manzelstve.Kedysi nase stare mami mali vacsie problemy a rozvod bol hanbou.teraz je to normalna vec a preto sa ludia rozvadzaju po par rokoch.
Moja sestra ma DOKONALE manzelstvo.take nieco by som povedala,ze neexistuje.Nikdy sa nehadaju,vo vsetkom sa dohodnu,chodia spolu von,maju peniaze,lasku,maju vsetko na svete co si clovek moze priat,ale...Maju chore dieta.Neda sa vyliecit.
Takze v kazdom manzelstve nieco je,aj ked sa zda navonok vsetko ako v rozpravke,ale nie je to tak.Vsade je nieco,len sa o tom mozno nerozprava

kasandra

mohli by tu napisat aj taky co su spolu 10, 20 , 30 rokov :) lebo byt zalubeni prvych 10 rokov nie je tazke, ale mna by zaujimalo ci ta laska, ucta a vsetko ostatne ostane aj po tolkych rokoch...

poliewoocka

S mojou Lasockou sme spolu zatial 2 roky, ale chceli by sme spolu ostat navzdy:) nie je nic lepsie, ked stretnete niekoho,kto je pre vas a vy prenho vsetkym...zalubeni zodna naden viac a viac:) tolerancia, nazory na zivot, volnost...