Mojej rocnej dcerke predpisali 5 druhov liekov...je to normalne?

Príspevok v téme: Mojej rocnej dcerke predpisali 5 druhov liekov...je to normalne?
elemen05

Ahojte. Mam 14 mesacnu dcerku a vsetko sa to zacalo pred mesiacom...2 tyzdne som chodila s nou k lekarke, lebo mala sopliky, ale z vyterov sa vraj nic nepotvrdilo tak to nechala tak...a nic nedavat...proste asi to malo same ustupit. Za par dni mala dostala taky silny zapal dychacich ciest, ze nemohla poriadne ani dychat.Tolko hlienov co sme jej odsavali som este ani nevidela. Na pohotovosti nam predpisali Nurofen (mala teplotu), Fenistil, Pamycon, Sroptussin...tak sme jej to davali 6 dni podla rady lekarky. Mala sa z toho ako tak dostala ale nebola este uplne v poriadku. O 4 dni sme sa mali ockovat ale ja som nechcela, pretoze som videla ze este nie je zdrava a tak nas nasa lekarka na poslednu chvilu po 3 tyzdnoch trapenia poslala na krcne. A tam zasa naordinovali Trifed, Otobacid (pritom zapal usi nemala), Olynth, a este kazala aj Fenistil, ale ten som malej nedala...myslim, ze Trifed je uz sam o sebe silny. Ale zacala zvracat po tom sirupe.Na pohotovosti sa tomu lekarka divila, ze aj fenistil nam dala k tomu.Uz dva dni bola podrazdena, nejedla a nepila tak ako inokedy, malatna, motalo ju.Dnes mi cely den zvracala. Zasa pohotovost a aj podozrenie ze to ma z tych liekov a zhrozenie, ze po 4 dnoch pauzy vystriedala takmer 8 druhov liekov, z toho jedno antibiotikum. Niet divu ze je teraz v takom stave.Som nahnevana a rozhorcena! Lekari vobec premyslaju nad tym, co detom popredpisuju a ci im to neuskodi inak??Asi nie!!! Uz im neverim, pretoze teraz kym si ju dam \\\\\\\\\\\\\\\"dokopy\\\\\\\\\\\\\\\" to este potrva. Zatazeny organizmus a nechut jest jej na zdravi veru nepridal. Kde to vlastne zijeme??? A mame byt stale ticho a poslusne sa prizerat na mudre slova, ktore nam velmi nepomahaju. Ak to citate aj vy milí lekari, ruku na srdce ...kde sa podel vas hipokrates...?!

muc

no opat raz jedna histericka matka! co za hipokrata tu mieas??? nasadena liecba je adekvatna vyvoju ochorenia tvojej dcery. naco si isla za lekarom ked vies iba nadavat? ak si az taka mudra, tak si sa mala postarat o zvysenie imunity malej a nie teraz lamentovat a utocit na lekarov, ktori mimochodom robia si svoju pracu a predpisuju lieky u nas dostupne a urcene na liecbu adekvatneho stavu.
nabuduce zajdi za samanom, alebo carodejnicou....

- mira

Skus pristupovať k chorobám preventívne, ušetríš malú drastických zásahov. Zahlienenie spôsobuje hlavne mlieko a mliečne výrobky, biela múka a sladkosti. Vyhýbaj sa im. Ak malej budeš dávať zeleninku, nemusí piť kravské mlieko. K tomu obilné kašičky, málo dobre uvarených strukovín.
Malá bude prospievať a nebude chorá.

sweet_lolitta

Suhlasim s Ivkou, ze prirodne antibiotika by jej takto asi neuskodili... Tolko chemie mala samozrejme nezvladla a jej org. to ohlasil zvracanim a podrazdenym zaludkom- nechutou jest.

Ivka 1

Elemen05 chapem ako sa citis a ze je Ti malej luto. Imunita u deticiek sa vivija az
do 3- 3,5 roka a tak byvaju castejsie chore. Tu je na mieste skor prevencia pred
ochoreniami a chemicke lieky narobia viac
skody ako osohu aj ked niekedy sa im neda vyhnut ani u takych malych deticiek. Radila by som teda radsej malej davat vitaminky na prirodnej baze bez farbiv a konzervacnych prostriedkov. V pripade potreby radsej prirodne antibiotika . Ak budes mat zaujem o viac ionformacií mozes mi napisat na mail.

delphia

.. a ze zvracala, samozrejme, vsak je chora a zoslabnuta a zrejme je jej tazko od tych liekov. na tom nie je nic nezvycajne. ale ak dieta je v domacej liecbe, tak vsetky lieky sa podavaju cez usta. ine je, ak dieta je v nemocnici, tak sa podavaju lieky do zily a tym sa predchadza zatazovaniu zaludka.
zrejme je 1.x chora, ze si taka rozrusena.
neboj sa, vsetko bude ok. potrapite sa, ale deti rastu aj s takymito starostami.
skore uudravenie a nabuduce skus viac doverovat lekarom ;)

delphia

ja na tom nevidim nic zvlastne. zo zaciatku islo o virozu, ktora nepotrebovala liecbu antibiotikami, ale zial, zrejme ma znizenu imunitu, alebo nasadla nasledne bakterialna ifekcia a mala naord. antibiotika.
nevidim ziadne pochybenie lekara. ved predsa pri viroze antibiotika nepomahaju a skor dobabru imunitu.

co sa tyka Fenistilu- tak mala si jej ho davat, lebo ide o antihistaminiku, ktore zmierni opuch v dych. cestatch a ulahci sa dychanie. trifed je na na tlmenie kaslu. ak ma Trifed expektorans, tak ten podporuje vykasliavanie. Fenistil je uplne ina skupina nez Trifed a preto si urobila chybu, ze si ho nedavala...