Stres pred statnicami

gajby

.....dnes je to už v pohode, v podstate nemám už také hlúpe myšlienky ako včera, došla na mňa zlá chvílka tak som musela napísať...ja popri škole ešte aj pracujem, tak možno aj preto sa obávam výsledku, lebo to moje štúdium nebolo vždy 100% a tým pádom sa tomu musím viac venovať teraz, pretože veľa vecí mi je dosť vzdialených..od zajtra mam týždeň voľna v práci, takže si trošku oddýchnem a hlavne sa začnem plne venovať učeniu a čítaniu všetkých otázok....naučím sa aspoň ku každej niečo, aby sa nestalo to že si vytiahnem otázku z ktorej nebudem nič vedieť, pri mojom štastí je to dosť možné, pretože som to už raz zažila pri maturitách a bolo to otrasné a dosť hlúpy pocit....mna čakajú bakalárske štátnice...prajem veľa chuti a hlavne žiadny stres, pretože nás v živote čakajú oveľa ťažšie situácie ako nejaké štátnice...no nie????

sade8

vsetkym drzim palce, ja som mala statnice presne pred tyzdnom, ale mozem povedat ze to bola v podstate skuska ako kazda ina, iba v komisii bolo viac ludi, ktori sa ta mohli na nieco spytat, mala som velke nervy, ale da sa to zvladnut, ked nieco poviete k otazke co si vytiahnete tak ste to spravili, fakt to mozem povedat......lebo som pocuvala odpoved spoluziaka ktory bol predo mnou a vedel len nieco z kazdej otazky a dostal ecka,takze sa nebojte, hlavne krasny je ten pocit ked uz mate potom, tak to len vydrzte tych par dni.....dajte vediet ako ste dopadli...

nikol84

PETER24-si to pisal tesne po polnoci, tak neviem ci dnes mas ten den D, alebo az zajtra:)...ale kazdopadne ak dnes, tak ti drzim palceky, a prajem stastne ruky pri tahani si otazok!...a mozno uz to mas aj za sebou a je z teba cerstvy inzinier:)...urcite daj vediet...
a si pisal, ze posl. dni dokazes sa naucit najviac, no hej, u kazdeho to je inak, ja uz napr. posl. dni som nevedela nic si zapamatat, uz posl. 3 dni som nic ani neotvorila, skratka to neslo...ale aj od nas boli takii, ze ucili sa hlavne posl. 4-5 dni cez den cez noc...
LOLLIE-aj somnou boli takii, ktorii dostali brutalne okno, skratka trepali uplne odveci:)hlavne, aby nebolo ticho...ale potom profaci, sa pytali take banalne otazky, uplne jednoduche, a v tej otazke bol uz rovno aj odpoved:)..takze sa snazili aj oni, nechceli nikoho vyhodit...fakt zalezi vela od komisie a ide tam aj o ludskost...ale ked ta ten profaak pozna, vie, ze si nemal uplne najhorsie znamky, skratka ze si nebol problemovy student, tak urcite nebude sa snazit ta potopit, ale bude ti aj radit...jasne, ked niekto je tak mimo, ze nevie ani ako sa vola, tak tam nik nic nespravi, skratka ked to neide, tak to neide, aj predomnou jeden chalan tak dopadol...dost ma to vtedy aj vystrasilo, ze som isla hned za nim...ale bohuzial, stane sa...ale na take netreba mysliet, MUSIS MYSLIET POZITIVNE A VERIT SI...
tak DRŽKAJTE SA! GOOD LUCK!

rada

netreba sa stresovat 2 tyzdne pred statnicami, skor den pred tym. To je este skoro sa stresovat. Treba stres teraz odohnat prec, zacat sa ucit, mas este cas, nemysli este na ten den D. A ked ho uz mat budes, vtedy treba mat zdravu tremu. Predcasnym stresom iba zhorsujes ucenie, nebude sa darit a voobec, netreba stravit cas na nete,ale nad knihami. Treba mat pevnu volu, vydrzat a vela uspechov prajem. Pi vela caju, nezabudni sa najest a kratke prestavky medzi ucenim a hlavne aj vyspat sa.

kvietok13

ahoj, pred 2tyzdnami som prezivala to iste.. je dolezite ostat v psychickej pohode, aj ked to je tazke, ja som si kazde rano hovorila ze to zvladnem,a urobim pre to vsetko..postupnym opakovanim som sa utvrdzovala a to mi pomohlo..najhorsie je to ze nevies co ta caka, ale v konecom dosledku si potom povies ze to nie je take strasne..kazdy si prezije ten stres, ale neboj oni s tym rataju, niektori su dokonca velmi mili, a usmevom ta podporia.. da sa to zvladnut, no kazdy si musi prejst tymito dnami stresu... den pred statnicami som bola uplne vyrovnana, dala som si taky pohodovy den a to mi velmi pomohlo..povedala som si ze som urobila vsetko pre to aby som to zvladla..takze odporucam taky volnejsi den si urobit den pred.... nacerpat silu,drzim palce

barbinka

štátnice som mala 2 roky dozadu a bolo nás asi 15 a traja neprešli. Proste si vytiahli otázku, ktorú nevedeli. A ja som sa posledné dni už neučila, iba si opakovala.

peter24

no ja to mam zajtra rano :-(

ale to co som si precital od nikol84 mi dost pomohlo, fakt diky

a pre gejby asi tolko, ze najviac sa naucis posledne dni pred statnicami...vazne

no ja vam zajtra dam vediet ci je to teda taka formalita ako mi kazdy uz mesiac omiela

kaktuska

Ahojte trpitelky ja som mala bakalarske statnice pondelok ak mate statnice prvykrat teda bakalarske tak vas mozem ukludnit ze to nebolo aspon z mojej strany take strasne. Samozrejme je rozdiel kto je v komisii, na akej ste skole atd. ale verte ze ked zachovate chladnu hlavu zvladnete to. Netreba sa nechat rozhadzat a poriadne zahybat mozgom, ja som sa vyvliekla aj zo zakernych otazok a to nie som neviem aka super studentka nakoniec mi to cele pripadalo ako taka vacsia ustna skuska, ale nic hrozostrasne. Hlavne klud vediet nebudete nikdy vsetko hlavne je sa vynajst:-)