Pestúnska starostlivosť - profesionálny rodič

truelife

Kto chce byt profesionalnym rodicom soi musi uvedomit ze ide o pomic nielen do veku 18rokov ale dozivotne z emicionalneho hladiska kedze ked si uvedomis ze ked si vezmes dueta k sebe vo veku troch rokov sa vzajomne budete ba seba putat a tym padom nevies mu dat zbohom po 18ke ale z ludskej stranky uz mu podavas barlicku cely zvysok zivota a on bude citit o teba sa moze opriet aj v beskorych rokoch zivita.Na jednej strabe vyplyva z toho aj dichodkove zabezpecenie a vyplata ale je to minimum nic z clovek by si sam bohvie jak prilepsil prave naopak na zaklae ciyovej vzajomnej vazby z nej vyplyvajuc rodic sam nskupuje oblecenie dokupuje lebo ma rad dieta a berie ho ako vladtne.Myslim ze je to skor akoby adopcia.Preto kazdy kto ponysla takym sposobom sa zabezpeci ked bude pracovat ako profesionalny ridic hi musim vyviest z omylu to nie je tak Je to cwlodenna starostlivist ako o vlastne dieta a po veku 18rokov starostlivist pojracuje.Vsetko vyplyva z citovwj vazby na co spoliegaju ty ktory hladaju profesionalnych rodicov.Aj mna to napadli ale je to obrovska zodpovednost.

najJulinka

Teda toto je nejaký guláš.
Načo sa pýtate na prof. rodičovstvo, ked uvažujete o pestunstve?

Ja mam 2 deti v pestunstve a 2 deti v profesionalnej vychove.

Zvyknuť si na niekoho je normalne a prave o to ide v oboch formach starostlivosti.

lelonikau

myslim, že ako profesionálny rodič musíš zobrař minimálne 2 alebo 3 detičky, ale inak je to šlachetny čin.držim palce

inuška

Moja najlepšia kámoška, urobila tento krok. Má vlastné dieťa, a teraz má dieťatko z DD(10mes.) v pestúnskej starostlivosti, a nevedia sa dočkať, kedy im súd schváli aj adopciu. Velmi si na seba zvykli, a nedala by to dieťatko za nič na svete- lúbia ho ako vlastné. Tak to má byť. Dala šancu dieťatku na pekný rodinný život. Velmi si ju vážim.