choré nechtíky :(

Príspevok v téme: choré nechtíky :(
Julinka12345

Dobrý deň.
Chcem vás poprosiť o radu.
Už vyše roka sa liečim na nechty, to znamená, že nie sú zdravé. Zo začiatku boli na nich bodky, potom začali žltnúť a teraz sú hrubé a odlupujú sa. Avšak je to v takom štádiu, že sa mi zapaľujú kostičky v okolí lôžka. Beriem tabletky, ktoré mi boli predpísané kožiarkou. Avšak nič mi nepomáha :( prosím vás o radu pretože som zúfalaá Dakujem

Kolinia

AdamKrt - suhlasim, ale zas porovnavat to s dr. housom a podobnymi serialmi, nie je dobry napad, kedze dost veci v tych serialoch je vymyslenych !!! a keby naozaj existovali taki ako je house, tak su vsetci asi zdravi : )) mam rada ten serial, ale bohuzial je to len serial a nasi lekari su dost slabi, pretoze ti najlepsi odchadzaju.... a kazdy vie preco.

Julinka12345

AdamKrt

áno to je všetko pravda čo si napísal, ved aj tí čo študujú za právnikov za " peniaze" tak tí budú dávať ľudí do basi či sú vinný alebo nie. proste táto doba je biedna čo sa týka poskytovanýc služieb. Len mna trápi to, že ozaj neviem v čom by to mohlo byť. :()

AdamKrt

Divala si sa niekedy na serial Dr. House ? Serialovo najlepsi diagnostik, vynikajuco vybavene nemocnica a na otravu dosli casto az privelmi neskoro.

Ono sa najcastejsie zoberie krv a tie jedy tam uz nemusia byt, pretoze sa vyplavuju. Z nechtov, alebo vlasov to moc neanalyzuju. Najcastejsie krv. A ked tam nic nenajdu, tak si najdu nejaky pseudo vyklad choroby, aby sa pacienta zbavili. Casto napr. vyhovoroky pri chorobach, ze je to zlou zivotospravou, ci psychicke problemy, genetika atd. Vzdy sa da najst nejaka vseobecna formulka. Lekari nevedia vsetko. Je to ako v zivote. Niekto je lepsi, niekto horsi a niekto babrak. Ale ked to pobabru, mozu stale tvrdit, ze take alebo onake priznaky, pomylia atd. Naviac, ked clovek vidi, co v nasich nemocniciach casto ostalo za doktorov, alebo kto ako vystudoval... Dobrych lekarov neni vela. Niektori sa vobec ani dalej nevzdelavaju, alebo stereotypne predpisuju lieky na najcastejsie pripady. Smola, ak choroba co mas, nepatri medzi ne...

Medavno bol napr. clanok o malom dietati, ktore prehltlo alkalicku bateriu. Malo rozne zapaly, problemy. Nevedeli v com to je, az ked mu neprepalila kyselina po case pazerak a nezlepila ho...

Naviac dnes je vsetko obmedznene poistovnami, takze kopec vysetreni radsej ani nerobia, lebo maju problem s preplacanim...No spolahnite sa potom na nich...

Julinka12345

no v dnešnej dobre je naozaj všetko možné. Ale nie je možné, aby sa nato neprišlo. To mám celý život takto trpieť? ja viem existujú oveľa horšie choroby. Ale aj toto nie je bohvie čo :(

Kolinia

AdamKrt....aj ja som dakde pocula o tom, ze moze ist o daku otravu ale tie tricka a sampony a toto vsetko, no na to asi tazko clovek pride, lebo v dnesnej dobe je toho bordelu vsade a tazko clovek zisti, z coho to je.... da sa to zistit u obvodnej lekarky alebo iba u koznej ?

Julinka12345

AdamKrt

No v dnešnej dobe je naozaj všetko možné. Ale to že už mi rok nevedia pomôcť ani doktori, tak sa chystám ísť k liečiteľke. A keby som fakt vedela v čom to je, tak by som bola veľmi šťastná.Nemôžem výjsť bez toho vonku aby som si nenalakovala nexty, ale niektoré sa už ani nedajú :( a nemôžem už ani robiť ťažké práce lebo ma bolia prsty lebo sú veľmi zapalené. Je to proste katastrofa :(

AdamKrt

Uvidime, ci nieco najdu. Moze ist napr. o nejaky kozmeticky pripravok, co pouzivas. Alebo nejake jedlo. Vid napr. nedavno pridavanie toho farbiva/lepidla na vylepsenie vzhladu do mliecnych vyrobkov. Tazke kovy byvaju neraz obsiahnute aj v niektorych farbach. Rifle, alebo tricko napustene agresivnou farbou, sampon s obsahom nejakej agresivnej latky, kde vyrobca na niecom setril... Len neviem, ci oni nehladaju konkretnu otravu a tak sa tazsie hlada. Nie, ze urobia rozbor a vedia hned, co to je.