choré nechtíky :(

Príspevok v téme: choré nechtíky :(
Julinka12345

Dobrý deň.
Chcem vás poprosiť o radu.
Už vyše roka sa liečim na nechty, to znamená, že nie sú zdravé. Zo začiatku boli na nich bodky, potom začali žltnúť a teraz sú hrubé a odlupujú sa. Avšak je to v takom štádiu, že sa mi zapaľujú kostičky v okolí lôžka. Beriem tabletky, ktoré mi boli predpísané kožiarkou. Avšak nič mi nepomáha :( prosím vás o radu pretože som zúfalaá Dakujem

AdamKrt

Inac, aj dlhodobe pitie napr. jedneho druhu caju, moze sposobovat zdravotne problemy, moze byt nebezpecne. Tak isto, ako predavkovanie vitaminmi, ci nejakymi doplnkovymi pripravkami.

AdamKrt

Julinka12345:

tam, kde sa pohybujes casto /domov, praca atd/, mozu byt napr. v stenach, alebo v povale, stare protipoziarne azbestove natery. Alebo sa otrava moze dostavat napr. nejake olovene stare vodovodne rurky, ci nevedomky cez pesticidy /presakovanie hnojiv alebo nejakych latok do spodnej vody/ alebo pritomnost takychto latok na zahradke /pod nou moze byt napr. skladka odpadu atd. atd. Clovek ani nevie, kedy sa s tym moze stretnut. Vsetky tieto latky sa usadzuju vo vlasoch a v nechtoch. Mozu Ti skusit urobit nejake testy, ci sa nejedna o otravu.

Napr. znamy mal takze zdravotne problemy, vsetky vysledky mal zle a nic mu nezistili. Mali podozrenie na otravu, ale nic take nejedol. Az na velke mnozstvo burakov. Potom v Cechach bola afera, kde sa zistilo, ze niektore balenia isteho vyrobcu obsahovali nejake jedovatejsie latky... Ak ide o otravu v malych davkach, moze sa to usadzovat v nechtoch a nemusia byt ani nejake velke priznaky.

Mozes skusit tie potraviny a ak to neprejde, nejake vysetrenia, ci sa nejedna ozaj o nejaku otravu z niecoho.

Julinka12345

AdamKrt ahoj..ufff také testy mi nikto nerobil. Ale ja som študentka a s takými to sa ešte v praxi nestretávam. Ale dakujem veľmi pekne

Julinka12345

Karolinia
dakujem za radu... máš pravdu, za vyskušanie nič nedám. Ale myslím si, že mi to nepomôže pretože mi kožiarka povedala že je to vraj " hubové - plesnové" ochorenie. Ale podľa mna to je blud pretože to sa dá liečiť tabletkami a mne žiadne nepomáhajú. Asi je chyba NIEKDE inde... LEN TO že neviem kde :(

AdamKrt

Otrava, jedy v organizme sa mozu prejavovat na nechtoch. Napr. stara azbestova izolacia v dome, ak nieco presakuje do vody atd. Robil lekar vysetrenia napr. na otravu tazkymi kovmi, alebo nieco podobne ?

Mozno pomozu rady, ktore potraviny je dobre jest pre dobre nechty:
-odkaz odstránený-

Kolinia

Skusala si kupel v olivovom oleji, ktory je zmiesany s jablkovym octom? Ja mam tiez problemy s lamanim a rozdvojovanim, okrem ineho, tiez aj s kozkou okolo nechtov mavam problem....treba kazdy den aspon dva tyzdne mocit prsty v tom, skus to, mne to pomaha celkom, akurat, ze si to nerobim kazdy den, ale kedy ma napadne, tak na pat minut....
za vyskusanie nic nedas.... vela stastia ..