Výtok biely...

Príspevok v téme: Výtok biely...
gabča11

Mám 11 a menštruáciu ešte nemám.Moja kamarátka ju už má od 10-ich rokov.Chcem sa spýtať dievčatá mali ste aj vy nejaký slabučký výtok predtým v nohavičkách kým sa vám prvýkrát hlásil menses?Nič ma nebolí,nepáli,nesvrbí no taký mesiac sa mi to ukáže v noh.Biely bez zápachu,ked je to už suché v nohavičkách tak vypadá ako vápno či zubná pasta.Mama sa ma stále vypytuje čo cítim ale nič okrem toho ked sa mi to spustí.Bliží sa ten čas už?Ináč som chudučká.

lilinka55

No aj ja mam taky problem no moja kamoska je o pol roka odo mna mladsia a uz aj dostala menzes no ako pride mi to nefer ale chcem sa spytat ze to co je priblizne nooo nie v strede nohaviciek to je vytok? ja to neviem no tak sa pytam vasviete ako to myslim nie? ze nie v strede nohaviciek ale hmm trosku vyssie noo tak pls pomozte mi prosiim

titi...

Lenka dakujem,ja jej nedovolím žiadne výplachy.Už som jej aj vysvetlila jej sa to netýka.Zdá sa mi že pochopila,to je v poriadku čo má.Som ju aj upozornila nech mi zdôveruje ked má niečo podozrivé.

Lenka1234567

Livika, žiadne výplachy a podobne až potom by jej začali problémy...nehovoríme tu o kvasinkách ani zápaloch..to je obyčajný výtok pred prvou menštruáciou. treba si najprv všetko prečítať až potom radiť

Livia346

ahojte, ja odkedy som mala problemy som zacala brat kvapky UroClean + vyplachy koloidnym striebrom je je po nich. Odporucam

titi...

Lenka dcérka bude rada,pozná moju gynekologičku ešte z toho času ked sa mi mala narodiť jej sestrička.Uz mi hovorila prečo nezavolám tej tete,či je to v poriadku.No ja som si tiež myslela že nemá tam žiadné kvasinky.Fakt je to hluposť čo aj istý gynekolog povedal že to nemá byť.Keby na tej stránke bolo viac tých normálnych ľudí ako ste vy.Nie je to pekné ked intýmnych otázok sz robí sranda.Pozrem sa na tu stránku čo ste písali a potom jej ukážem.Pekný den!!

Lenka1234567

na tej stránke www.solen.sk-v pravom rožku je vyhľadávanie-napíšte tam biely výtok---zobrazí Vám stránku a je tam pdf ikonka, tú treba otvoriť a nájdete potrebné info, keby dcérka sa chcela utvrdiť.
Veľa štastia prajem

Lenka1234567

Som rada, že som dcérku uistila. Ja chodím tiež na toto fórum, a je to hrozné aké sú tu reakcie. Veď sem napíše človek, ktorý sa zdôverí s intímnymi problémami a ostatní sa mu vysmejú. Aj keď je to anonymné, človeka to raní.

Dcérku asi zmiatlo-pretože na internete sú často témy kde je biely výtok hneď za kvasinkové infekcie a zápaly. Ale výtok je normálna súčasť života ženy, hoci je odlišná intenzita.-niektoré to nemusia vnímať.
Ja som sa dokonca raz stretla s tvrdením gynekológa na fóre, že biely výtok žena nemá vôbec mať-že je nerovnovážne ph. Keď som však bola u môjho doktora, pýtala som sa ho na to.POvedal, že taká hlúposť!!!-kys.mliečna to je všetko a chráni nás to pred infekciami. Túto tému mám teda skutočne potvrdenú.
Netreba sa riadiť všetkým čo vidí na internete, sú to veľakrát hlúposti prvej triedy a človeka to len vystraší. ale pre istotu môžem poradiť stránku. -tu je diagnostika, ako by to malo byť. Dúfam, že pomôže:-)

www.solen.sk

Pred 1.menštruáciou je to úplne normálne. Ja viem, len dievčatá to potrebujú počuť aj od niekoho iného. -poznám ten pocit. :-)

titi...

Lenka si super.Ozaj berieš to vážne,ked niekto potrebuje pomoc.Dcérka mi nechcela veriť že to je v poriadku ked ťažkosti nemá.Preto som to nechala na nu,nech napíše.Ja som totiž jej mama.Ona si to všimla že ja chodím na ten forum dosť často,že sa tu riešia rôzne otázky.Asi to napísala v škole ked sedeli pri počítačoch a mohli robiť čo chceli.Doma som si všimla že tu niečo hladala,tak som došla na to že pod tým menom je ona.Dakujem ti za odpoved.

chalan

jeeeej Lenka1234567 tak taketo odpovede sa mi naozaj pacia :) nie tie vysmievacky a sproste nazory ludi ktory sa radsej na veciach zabavaju akokeby radsej pomahali ... pekne od teba ze si jedna z tych fajn ludi :)