Co robit s nahlym poklesom hmotnosti?

Príspevok v téme: Co robit s nahlym poklesom hmotnosti?
Molco

Mili radcovia, moj kamarat ma neprijemnost, za poslednu sezonu strasne schudol. Ma to dva dovody: prestal so silovym sportom (to urcite zavazilo) a zaroven presiel na vegetarianstvo (to mozno zavazilo). So silovym sportom uz opat zacal, tak hadam mu to pomoze. Vegetarianizmus podla mna nie je problem, kedze sa stravuje vyvazene, zodpovedne a dostatocne. Navyse ja sam som vegetarian, a nizkou hmotnostou ci nedostatkom svalovej hmoty netrpim. Takisto neide o ziadnu poruchu prijmu potravy, to je stopercentne iste.

Otazka...co to moze byt za zlobu, pre ktoru aj napriek dobrej strave tolko schudol? A cim by mohol urychlit cestu spat, okrem stravy a cvicenia? Mal by sa na nieco dat vysetrit? (zaludok a dvanastnik ma v poriadku)

Dakujem Vam velmi pekne za akukolvek radu a postreh :-).

poliewoocka

Molco,
po prve,prestal so silovym sportom=zmenila sa svalova hmota,jej kvalita, netrenovanost.
a po druhe, nahly prechod na vegetarianstvo.Pre telo dost velky sok, proteosynteza sa musi orientovat na tvorbu bielkovin z inych amk.
Podla mna, ak nema ine vazne zdravotne problemy,jeho stav sa upravi, akonahle zacne sportovat a jest dostatok bielkovin:)