Existuje taka, ktora este neuzivala HAK?

Príspevok v téme: Existuje taka, ktora este neuzivala HAK?
fufinka

No mozno zvlastna tema, ale zaujimalo by ma to. Ved kazda baba v mojom okoli uziva HAK. Mam problem s pletou, ale kvoli tomu brat HAK? Co si o tom myslite. Akurat teraz sedim u sesterky a sa o tom bavime, ma podobny nazor ako ja, ze Hak je svinstvo. Lenze preco potom vsetky tu HAK beru? Ved co sa tyka ochrany su aj ine moznosti, co sa tyka akne, tak je to jedna z moznosti. Tak existuju aj baby, zeny co to nebrali?:)

alzbee

Ja som toho nazoru, ze HAK ma ovela viac vyhod, ako nevyhod...a tie vyhody su temer vzdy-napr. nebolestiva, presna, kratka menstruacia, ziadny PMS, ziadna bolest prs pred menzesom, mensie riziko cyst na vajecnikoch, pri presnom uzivani 99% spolahlivost, ze k pocatiu nedojde, no a samozrejme najpohodlnejsie uzivanie si milovania..atd. a pravidelne kazdorocne chodenie na prehliadku...a tie nevyhody-samozrejme, ze mozu nastat, ale aj nemusia...HAK uziva priblizne 70 milionov zien a keby bola taka strasna, keby sa tym mamickam, co ju brali vzdy narodilo nezdrave dieta, tak by uz nebola na trhu desiatky rokov...ale to je len moj nazor, nemam v zaujme sa hadat a vyvracat niekomu jeho nazor, ked je proti:) a kazdy ma slobodnu volu, cize je len na dotycnej babe, ci si ju da alebo neda predpisat. Aj na tejto stranke Zdravia (nemyslim vo fore) je o nej vela popisaneho (choroby-antikoncepcia-hormonalna antikoncepcia)

Ema132

ja berem hak od mojich 17, sla som si ich predpisat v podstate hned ked som uz nebola panna, len kvoli ochrane, pretoze ina, ucinnejsia ochrana neexistuje a chcem sa vediet pri sexe maximalne uvolnit a nie sa strachovat a obmedzovat:)a branie hak mi maximalne vyhovuje aj v tom ze viem presne kedy budem mat svoje dni:)aaa tak..:)

fufinka

ja som sem tam rozmyslala, ked mam to akne bolave, ale asi kaslem nato, nestoji to zato, len kamosky stale, ved ber Hak a budes to mat okej, no mne to pride take nezodpovedne, mam aj priatela, ale vieme sa chranit inym sposobom

figurkami

ja som nikdy nebrala a ani neberiem hak. zo zdravotnych dovodov nemozem - mam nevyrovnanu hladinu hormonov. predtym, co som byvala na private, tak zo styroch spolubyvajucich to brala jedna. a je pravda, ze to ostava v tele zeny, prave jednej z tych spolubyvajucich robila mama na gynekologii a povedala, ze sa jednej pani narodilo dieta s ochlpenim pod pazuchami a na intimnych miestach.

Saskia.

Myslim, že je to ako atomova bomba. Kto bol nou raz ožiarený, tak sa mu narodia poškodene deti ak po 30 rokoch. No a s HAK je to tak isto. Keď aj vysadíš nikde nemaš zaručene že dieťa s rozstepom alebo downovym syndromom nie je nasledok uživania HAk v minulosti.

tip

Ani ja som neuzivala, ani neuzivam a pre istotu ani nebudem uzivat HAK. Tak bud spokojna. Ja nemam tiez neviem aku uzasnu plet, ale kvoli pleti by som umele hormony nebrala, ked som rada, ze mi prirodzene funguju, ako maju. Okrem toho, keby mali chlapi brat tabletky, tak by to urcite nikdy kvoli zenam nespravili, nenicili by si pecen, cievy a podobne. Tak sa uz kvoli nim tolko nenicme.

Saskia.

Ja som hak nikdy nebrala kvoli akne, mam vyražky doteraz ale zdravie si takymi hormonmi ničiť nebudem. A s partnerom mame kondom to uplne stačí, ja hak v živote nechcem. Vela zleho som o tom čítala a naviac aj to, že sa tym naruša nejaka prirodzena funkčnost tela. Potom sa može stať, že žena je nadopovana všelijakymi hormonmi z HAk a aj dieťa može mať poškodené, lebo to ma v krvi z tých tabletiek. A ešte tie všelijeke vedlajšie učinky ako tromboza...

winki

brala som HAK asi rok...potom som prestala. a prinieslo to len a len vyhody.
miniem menej penazi
nemusim sa stresovat ci som tu tabletku uzila alebo nie