Dokážete dať lekarovi uplatok?

Príspevok v téme: Dokážete dať lekarovi uplatok?
liviaa.

Dali ste niekedy lekárovi úplatok, pretože ste cítili, že bude potom o vás lepšie postarané? Ja to nedokážem, už len zo strach, že si to možno nevezme alebo preto, že sa môže cítiť sprosto.
Teraz som v takej situácii, že neviem rozpoznať, či môj doktor fakt čaka, že mu dám niečo, alebo je taky arogantný, neochotný povahovo a nema na mňa stale akože čas.

radca

Myslim, ze pre tych, ktori lekarom bezhlavo veria, by bolo dobre zverejnit nejaku statistiku, kolko ludi zomrie vinou lekara a kolko sa vdaka lekarom vylieci. Ak taka statistika existuje.

kino

je to dost tvrde,co dedokino tu pise,ale pise asi fakt pravdu,tvrda realita je fakt taka,tiez som poznala zubara,ktory stale si pracu zabezpecoval,tym,ze neurobil maly kaz na zube,ja ako laik som ho sama na to upozornila,ze mam kaz na zube a on ze nie,ze to je len taka pigmentova skvrna,a druhy zubar mi to potvrdil,ze to bol kaz.
Nie kazdy je mozno ako dedokino,ale je ich vela takych a to je aj v inych oboroch nie len zdravotnictve.
Inak,presne ako pise ziaden lekar pred kamerov nepovie to ci ono,len sa ukazuje v tom najlepsom svetle a to plati aj o inych.
Pred kamerami sa kazdy culi usmieva,a ked sa vypnu kameri,tak.

podla mna kazdy lekar sa chova aj podla toho,aky ma charakter.
Lekari by mali byt na prvom mieste,lebo na nich zalezi,kolko ludi bude zit,a po nich by mali nasledovat ucitelia,tiez velmi dolezita funkcia-praca,ale to neznamena,ze ostatne profesie su menejcenne,to nie,lebo jedna profesia nadviazuje na druhu.Keby neboli stavbary,lekar by nemal kde byvat,keby neboli pekari nemali by sme chleba...........a tak by som mohla pokracovat dalej keby ,keby

dedokino

Máš pravdu, linda_, rodičia boli lekármi už za socíku a žili sme si na tú dobu nadštandartne. Kto z Vás mal vtedy tuzexový Opel? Naši mi naznačili, že ak chcem v tejto línii pokračovať, bolo by načim medicínu študovať. Takže omyl - žiadna láska k blížnemu, humanita a podobné kecy. Štúdium, po ktorom nasleduje lukratívne zamestnanie. Nevravím že tá lukratívnosť vychádza zo štátu.
Názor, ktorý som sem napísal v predchádzajúcom príspevku mali všetci moji spolužiaci z ročníka - teda aby som bol férový, jeden odkiaľsi z Turej bol "humanista".
Žiadny lekár Vám toto do očí a tobôž do televízie nepovie: Milí pacienti, nie ste tu kvôli tomu, aby ste boli zdraví - ste tu kvôli tomu, aby sme sa my mali dobre. Čím viac zaplatíte, tým lepšie sa o Vás postaráme - tým dlhšie z Vás máme osoh.
Milá "bubina" - ubezpečujem Ťa, že som skutočne lekárom.
Poslanie a láska k blížnemu je iba fráza - skutočnosť je iná.
Keď zoberiem auto na diagnostiku do servisu, tak pýtajú hotovosť - láska ich nezaujíma. Chcem vidieť toho majstra, ktorý to spraví zadarmo, lebo ho to od malička baví a cíti to ako poslanie :-)

linda_

Myslím, že každý, kto ide študovať za doktora, tak tam ide preto, že ho to baví a aby pomáhal ľuďom a je si aj vedomí ako bude v budúcnosti zarábať.
Načo idú študovať aj taký, ktorých to nebaví a sú tam asi nasilu, len aby nepokazili rodinnú tradíciu v lekárskej rodine (otec lekár trvá na tom aby aj syn bol lekár, vnuk...) To potom aj ta starostlivosť tak vyzerá.
Koho nebaví starať sa o ľudí za plat ako majú tak nato mali myslieť ešte pred tým ako sa šli učiť za lekara a radšej sa mali učiť niečo ine kde budu viacej zarábať.

zuzic

dedokino, ani podla mna nie si lekar a ak si aj doktor tak si jeden z tych uboziakov zatienenych peniazmi...nevyvraciam to ze lekari nemaju bohvieake platy ale nie vsetci to riesia tak ako ty. naozaj uprimne lutujem tvojich pacientov...

bubyna

dedokino, keby si bol lekar, co nie si, isto by si takto nehovoril, uz iba z dovodu, ze by si sa chcel obranit.... ale ty tu iba vyskakujes.. neverim ze si lekar...

dedokino

Nevyvraciam Tvoju skúsenosť. Ale musím trvať na svojom názore. Dôvod? Možno niektorých roztrhne, ale je jednoduchý: JA SOM LEKÁR. JA Vám poviem, čo žiadam a VY mi to radi dáte. Takto to funguje. Štát mi dá málo, tak si to skasírujem od Vás.
Ale nemusíte dať. Máte právo ísť inde alebo tí so slabšími nervami ísť domov a skapať.
Čo tu trepete o poslaní? Mám rodinu, koníčky a istý životný štýl. Ten si chcem udržať a VY mi v tom pomôžete.