Dokážete dať lekarovi uplatok?

Príspevok v téme: Dokážete dať lekarovi uplatok?
liviaa.

Dali ste niekedy lekárovi úplatok, pretože ste cítili, že bude potom o vás lepšie postarané? Ja to nedokážem, už len zo strach, že si to možno nevezme alebo preto, že sa môže cítiť sprosto.
Teraz som v takej situácii, že neviem rozpoznať, či môj doktor fakt čaka, že mu dám niečo, alebo je taky arogantný, neochotný povahovo a nema na mňa stale akože čas.

demetermaco1

čaute.ano mam stý skusenosť ale až potomčo si lekár spravylsvoju robotu abol som spokojný to si myslím nebol úpkatok ale podakovanie,iné zase ja bez všimného v mojom prípadem bol urobený skoro zazrak lebo na taku diagnozu je veľmi veľké percento umrtnosti a to v našej nemocnicibol doslova zarak.lae najdú sa aj takýlekári ktorímked nič nedáte tak ani od nich nič nečakajte a to v takom prípade kre bola pokročilá reuma alekárka napísala že pecient sa cíti dobre a nevedel vadržasť odbolésti sa ani pohnúť a nastúpiť do sanitky a to bolotým že lekárka bola jediná v našom okrese tak simyslela že si to môže dovoliť išiel som n do krajskeho mesta atam mi dosť pomohly a je tomu už 15 rokov a nepíta nikto nič a je tam cekom iný prístup ako v našom okrese-tal to žáleží veľmi ma ,,lekároch"tým vrelá vďak" iným dobým pred mnim klobúk dole a hlboká poklona

sway

Ja suhlasim so Schelby aj s vacsinou.Byt lekarom by malo byt tak trosku poslanie a nie povolanie,cize rozhodne by lekar uplatok VYZADOVAT nemal!Ti,ktori isli na medinu,kvoli peniazom by mali robit sukromnych zubarov,plastickych chirurgov alebo v ostatnych privatnych stredikach,kam chodia ludia,ktori su ochotni platit za nadstandardnu starostlivost.Avsak,ak je o mna nadstandardne postarane aj bez uplatku,rada sa lekarovi podakujem,kludne aj financnou formou,pretoze viem,ze su nedoceneni.

schelby

a wawa, nikto tu netvrdi, ze oraca lekarov nie je narocna, ja obdivujem lekarov, ktori su mili, pristupni a ochotni a aj ked toho maju vela. Ale nevyzdvihuj vstekych do nebies, staci ti navstivit nasu nemocnicu a pojdes z tadial tak ze sa ti bude chciet vracat z toho pristupu. JAsne, ze maju toho vela ale myslim, ze aj ked su nervozni nikto im nedava pravo byt neprijemnymi. JA keby som si to dovolila v praci, tak letim okamzimte. Moje nalady su moje nalady, a nema si to odnasat niekto iny. Je to ich povolanie, kazdy vedel do coho ide, ich rozhodnutie! A nikto by nesiel na medicinu keby si to dobre nerozmyslel, lebo je to verejne zname, ze co to vsteko obnasa. A jasne ze clovek ked robi v zdravotnictve je nutne celozivotne vzdelavanie. Ale tu je rec uplne o niecom inom.

schelby

wawa nemusis ma laskavo urazat, mam v rodine aj lekarov aj zdravotne sestry sama som chcela ist na medicinu,ale nebolo mi dopriate koli nejakym okolnostiam, ktore tu rozoberat nebudem. A nikto si nevybera povolanie v 17Tich, kedze vtedy su asi zhruba v 2 rocniku na strednej a myslim si ze clovek ktory zmaturuje a skonci skolu-strednu v 19tich rokoch, je dostatocne uvedomely aby vedel co chce robit!!! Asi akzdy si vybera skolu bud podla toho, co chce naozaj robit,albeo podla toho kolko chce zarabat, tak nechapem tvoje navazanie sa do mna a ze nemam ani tusenia o co ide, moja mila si na velkom omyle. Je sice pekne ze lekarov kazdy jeden clovek potrebuje, ale je to fakt super, ked clovek ktory nema peniaze nedostane starostlivost aku ma dostat len pretoze nezaplati? A uz ma len sere tento fakt v celom poondenom zivote ze vsade ludia vidia len prachy! Lekar sa ma v prvom radse starat o zdravie pancientov, vi uz s tym ze distane nieco navyse,alebo s tym ze nedostane nic!!! V oboch pripadoch by sa mal starat rovnako, ved nie je povinnostou pacienta platit niekomu nieco, ked je to jeho praca! A o opaku ma nikto nepresvedci. Lebo jeto neludske bohatnut na chorobe inych ludi, Ak niekto nieco da z vlastnej vole ok,ale nie ze si to dotycny vyzaduje. Mamin brat mal rakovinu pluc, lekari ho odpisali, keby bratranec nevysolil znacne vysoku cistku, uz by tu medzi nami urcite nebol a vtedy uz zazrakom sa dalo neviem co robit a zachranili mu zibot zaujimave moja zlata, ze do nicoho nevidim. Vies asi to je tym ze kazdy ma na vec vlastmy nazor a asi aj svoje vlastne skusenosti. Pokial sa ti nestane to, ze nedostates starostlivost taku aku yb si mala a nebudes mat peniaze na uplatok tak bud ticho. Potom s atu ohanaj.

tinka228

áno lenuška plne s tebou súhlasím, ale malo by to tak byť legálne a spravodlivo. a nie tak ako to je teraz.

tinka228

no ale toto čo si tu opísala je pracovný deň 99 % populácie. každý sa naháňa, má nadčasy, nestíha rodinu, obed a dostáva almužnu. len sa ti snažím povedať, že lekár je zamestnanie ako každé iné a nevyžaduje špeciálny prístup.

lenuska11

ja este napisem jedno, LEKAROV si velmi vazim a pride mi to ako najtazsie a najzodpovednejsie povolanie, preto by som ich vysoko financne ohodnotila. Lekari by mali byt na spicke. Nechapem preco tak tomu nie je, mozno by potom pristupovali k svojej praci zodpovednejsie! Dufam, ze sa raz v tejto oblasti nieco zmeni!