Zniceny zivot

Anita11

Ja ťa vobec nesúdim, ani to nemám v úmysle. Je samozrejme, že každý na všetko reaguje inak. Veď sme samostatné a jedinečné bytosti, ale to nehnamená, že sa nedá porovnávať konanie navzájom.
Veď fórum je tu nakoniec na to, aby tam každý napísal svoj názor a postoj, neznamená to, že sa našimi radami musíš riadiť, keď si so svojim postojom a životom spokojná.
Prajem ti pekný celý začínajúci týždeň.

mariaaa

oprava-NEGATIVNE NALADENA

a nebuden sa tu pred vami obhajovat NIE SOM NA SUDE,ABY STE MA TU SUDILI.../a len tak mimochodom,nie som vobec nastvana,aby ste zasa nenapisali,ze som nastvana/AKO SA DO HORY VOLA- TAK SA Z NEJ OZYVA...

mariaaa

ANITA len preto,ze som vam napisala aby ste ma neporovnavali-jedna k sestre a druha k sebe,som NEGTIVNE naladena?tak sa nehnevaj,ale nie je to divne uvazovanie...a vobec som to nepisala NASTVANE,len som sa vam snazila napisat,ze nie som pozitivne naladena,SNAZIM SA MYSLIET POZITIVNE...
NEMAM RADA KED CLOVEKA POROVNAVAJU S INYM CLOVEKOM,LEBO SME KAZDY INY A KAZDY REAGUJE NA VSETKO INAK...
a to neznamena,ze ked napisem nejaku zlu skusenost zo zivota,tak uz NEGATIVNE ROZMYSLAM...
ALE NEBUDEM TO TU UZ ROZOBERAT...mne to je srdecne jedno,co si myslite...O MNE,JA VAM MYSLENIE NEZMENIM/tiez si myslim o vas svoje/

Anita11

Zuzanama,
myslím, že sme na príspevky Márie reagovali podobne. Aj keď ju nepoznáme ani jedna. Zo štýlu a reakcií na naše názory, ktoré boli podobné, ona tiež zareagovala rovnako - podráždene, skoro urazene....,ja som ju zrovnala k mojej sestre a ty k sebe, keď si sa na svet dívala negatívne. Asi na tom niečo bude, že nám, Mária, pripadáš ako nie práve pozitívne naladená.
Ak som dobre čítala príspevky, tak sme vekovo ako tri sestry 42,44,46.
Ja som tá najstaršia. Takže máme všetky už niečo za sebou prežité, aj to dobré aj to zlé.
V tejto téme sme chceli nájsť nejaký recept, ako urobiť ten život pre seba aj tých druhých lepší a radostnejší. Ak sa to nepodarí netreba sa urážať a hľadať krivdy. Treba sa na svet pozerať optimisticky, no a niekedy treba aj seba presvedčiť, že to nie je až také zlé, k tomu nás vyzývala zakladateľka novej témy "Miluj svoj život" naša malá milá chyžná.

Mária,
určite sme ťa nechceli ani jedna uraziť, len to tvoje písanie tak vyznievalo, že si zo života viac sklamaná ako nie. Sama píšeš, že keď si bývala v CZ a mala si 19 rokov, že si sa na život dívala inak a mala si sa dobre.
K tomu smerujeme túto tému, aby ten pohľad na sver bol bezstarostnejší, aj keď máme starosti. Píšeš, že si chorá, že pohľad na svet je vtedy iný. To ti dávam za pravdu, ja mávam tiež horšie dni po zdravotnej stránke a viem dobre, čo je bolesť. Ale chce tým povedať, že sa zasa o to viac teším, keď tu bolesti nie sú, že si možem tie dobré dni o to viac vychutnať.
Prajem všetkým veľa zdravia a tiež mnoho veselých a radostných chvíľ v živote, aby sa prípadné zlé dni ľahšie znášali.

zuzanama

Mariaa, pekne dlhe prispevky. Ked myslis, nech je po tvojom. Nepotrebujem sa do nikoho navazat, citam co je tu napisane a reagujem na to. Ak ti na tom tak velmi zalezi, aby si ma o niecom presvedcila, prosim, nech sa paci, mas pravdu, myslis pozitivne. Hlavne ze si o tom presvedcena ty, to je dolezite. Maj sa krasne, pekny den.

[zruseny12]

a len aby si bola v obraze MAM VELMI RADA,KLUD,POHODU,SPRAVODLIVOST ATD. snazim sa s kazdym vychadzat za dobre,ale ak mi niekto ublizi opakovane,tak urcite mu za to NEPODAKUJEM
...a o to sa snazim aj aby to bolo v okoli,ale ak ti niekto vyslovene serie na hlavu-prepac za vyraz,tak sa viem postavit a nestiahnem chvost a necuvnem,ale snazim sa to nejak riesit ak sa to vobec da...
a uz som pisala,keby bolo na mne,privitala by som keby sme vsetci boli taky,aby sa kazdy staral o seba o svoje rodiny,kazdy aby zamatal pred svojim prahom a NESTARAL SA DO DRUHYCH...A ABY NA SVETE BOLO AKO V RAJI...CO BY NAM CHYBALO?NIC...
A CIM SA VIAC CLOVEK SNAZI ZIT NORMALNE SLUSNE,TYM VIAC SA MI ZDA,ZE TO NEJDE...
POZRI NAPISEM TI ESTE JEDEN PRIKLAD A KONCIM
...ked som zila v cz,mala som 19nast,ked som odisla daleko od domova /890km/bola som medzi cudzimi ludmi...bola som STASTNA atd.nebudem to rozpisovat...zila som s manzelom,mali sme svoj byt,pracu atd.tiez sa mi stavali vselijake veci,ale bola ina doba a nejak som sa nad tym nezamyslala,mozno to bolo tym,ze som bola mlada,bola aj ina doba,iny ludia atd.
...ale vsetko sa meni,aj doba sa zmenila a ludia sa zmenili a CLOVEKA TO NUTI OBCAS ZAMYSLIET SA NAD VSETKYM,POROVNAVAME AKO BOLO PRDTYM AKO TERAZ...A TO NEZNAMENA ZE HNED MYSLIM NEGATIVNE...
tazko sa s takym clovekom pise,ked stale budes tvrdit,ze mam negativne myslenie a pritom to nie je tak,lebo ty ma nepoznas...tiez ked si zoberiem do hlavi nieco o niekom a nebudem chciet si to dat vysvetlit,ze to nie je pravda,tak mi moze neviem co napisat aj tak ja si budem mysliet svoje a moze sa rozliat na kolomaz...CHCES ABY BOLO PO TVOJOM,TAK NECH BUDE,JA TI TO NEBERIEM,LEN NEVIEM KDE BERIES TU ISTOTU,ZE MAM NEGATIVNE MYSLENIE NA 100%...TO BY MA ZAUJIMALO...:0)))))
vies mne uz taky ludia,ktory za kazdu cenu tvrdia,ze ma poznaju pripadaju na smiech,lebo za kazdu cenu by chceli mat pravdu,co tvrdia o mne a potom aj s toho dovodu potom aj na mna vymyslaju dalsie klamstva,pletky a zle veci,len aby mali pravdu...a nechci vediet,co si o takych ludoch myslim...

[zruseny12]

ZUZANAMA
neviem preco sa do mna stale navazas,ake NEGATIVNE MYSLIENKY JA MAM,ved ja som len napisala,co zazivam atd.a to je pravda,tak predsa nenapisem,ze mi vsetkom ide ako po masle,ked to nie je pravda...ked sa mam ok-napisem,ze sa mam ok,ked je to zle napisem,ze je to zle...pisem len pravdu
ci ma hadam chces umlcit,aby som nepisala,ake zlo sa da pachat?nie,taketo veci sa musia pisat a o nich hovorit,lebo ludia co take zlo robia,by nam prerastli cez hlavu a mi co sa snazim zit spravodlivo by sme museli len cusat a trpiet...
ci chces aby to bolo ako v nejakych firmach,kde chcu aby sa len MAKALO A NEOZYVALO?POCHOP,ZE JA MYSLIM POZITIVNE,ALE TO NEZNAMENA ZE O ZLU UZ PISAT NEMOZEM...
a to,ze ja tu napisem svoje zle skusenosti,to neznamena,ze mam negativne myslienky,ako ti to mam este napisat,ze ja myslim pozitivne,len ked sa zamyslim nad tym vsetkym tak pisem,ZE AJ KED SA CLOVEK NEVIEM AKO DOBRE NALADI-STALE HO POSTRETNE ZLO,KED OKOLIE JE ZLE...
NEVIEM,O CO TI IDE,ZE STALE SA SNAZIS ZO MNA UROBIT CLOVEKA S NEGATIVNYM MYSLENIM A PRITOM MA NEPOZNAS,AK MA FAKT ZA TAKEHO POVAZUJES TAK NA MOJE PRISPEVKY NEREAGUJ,LEBO ZB.SA TU LEN NATAHUJEME A JA TI NEVYSVETLIM UZ NIC,LEBO TY MAM MAS V HLAVE AKO NEGATIVNEHO CLOVEKA A NEMAM CHUT TI TU UZ NIC VYSVETLOVAT...
JE TU ZASA JEDNA TEMA,KDE MLADE DIEVCA SA TIEZ STAZUJE NA CHOVANIE NEJAKEJ ZENY A PRITOM ONA BOLA SLUSNA BLA BLA
A TO POTOM PODLA TEBA TIEZ JE ZATRPKNUTA ATD.
NO A TIEZ SOM VYCHOVANA LEN TAK MIMOCHODOM TAK ABY SOM BOLA SLUSNA,NEPAPULOVALA ATD.VAZILA SI STARSICH....ALE NIEKEDY CLOVEK MOZE BYT NEVIEM AKO SLUSNY A NEPOMOZE TO...
A AK STALE TVRDIS ZE MAM NEGAT.MYSLIENKY PROSIM TA-NEREAGUJ NA MNA...
JA SA NAD VSETKYM LEN ZAMYSLAM A PISEM AKY JE REAL A TO ESTE NEZNAMENA ZE MYSLIM NEGATIVNE...

siisa 25

aha to psylium je teda vlaknina,no ja nefajcim vobec takze na to neminam,u nas nefajci nikto okrem brata,a ty fajcis? aty si ako financne na tom mozes si aj paradu dovolit?