socialna praca

sway

Kocky,
tak to vas obdivujem,ja som mala prvy semster 6 predmetov (z toho jeden trapny za 0kreditov) a v druhom 7 -1,co zas neratam:-)
A ja som zase nepatrila medzi dobrych ziakov.Nuz mam logicke myslenie,ale zase sa nedokazem sa biflovat.
tilli,este napis autorovi co ma cakat na tom pohovore,lebo sa tato tema zvrhava..

tili

je to hlavne o subjektivite kazdeho, to si myslim aj ja...len ma rozculuje, ked niekto vravi, ze je to lahke...pre niekoho moze byt lahka aj medina a niekto nezvladne ziadnu vysku...ja som napr. vzdy patrila medzi najlepsich ziakov aj na ZS, aj na gympli a takisto aj na vyske a myslim si, ze by som v pohode zvladla aj medinu alebo ekonomiku, keby som si ju vybrala....mam spoluziakov, ktori isli cielene na soc. pracu, ale najdu sa aj taki, ktori ju mali ako poistku, ale to je tak podla mna na vacsine skol

bon

a kazdy by si mal vyberat skolu podla svojich moznosti, ak na nieco nemam, jasne ze je to pre mna tazke, a musim sa voiac natrapit, ja napriklad by som na nejakej technike vyletela hned v prvom semestri, lebo na to nemam, a na medicine by som sa urcite trapila a vravela ze je to tazka skola, a mam spoluziaka ktory tvrdi ze medicina je lahka a prechadza lavou zadnou....takze je to hlavne o moznostiach cloveka

bon

tilli tak ja mam kamosky na soc praci ktore astuduju v troch roznych mestach. Vsetky mi tvrdia ze to maju lavou zadnou, ja neviem ja soc pracu nestudujem, jedna z ba mi hovorila dokonca ze nie je ferove ze oni dostavaju intrak na zaklade dobrych znamok, lebo ked to porovna s ostatnymi fakultami tak fakt prechadzaju lahko....., ja mam odbor na ktorom mam tiez minimalne 15 skusok plus 3 tyzdne prax a som tu, mala som uz aj 19 skusok,pokial si clovek vyberie humanitny smer tak musi pocitat s kvantom uciva a biflovackami.... a myslim ze ci je skola lahka alebo tazka zalezi aj od subjektivity a hlavne od sikovnosti cloveka.....

sway

A aka je podla teba najlahsia skola? Podla mna UK FTVS,ale to tiez moze byt iba dojem:-DInak o soc praci,enviromentalistike,pedagogickej,filozofickej sa vo vseobecnosti traduje,ze su "lahke".Je to ty tym,ze su tak trochu pre kazdeho.Ludia,co su tymi lepsimi studentami si vyberaju pravo,medinu,veterinu,ekonomku(o tejto skole pomlcim)alebo technicke skoly.A ti horsi vacsinou idu na nieco taketo,lebo si povedia,ze to je ta lahsia moznost a chcu aspon titul(mozno tvrdo narazia,ked pises,ze to nie je med lizat).Nehovorim o tych,ktori si to vybrali,lebo ich to naozaj bavi.Akych mas spoluziakov,su tam lebo chceli alebo kvoli titulu?

tili

sway, presne tak ako pises...strasne vela teorie, sice mame aj prax cez letne prazdniny ( dalsia nevyhoda soc. prace a potom z praxe este pisat pracu)ale ovela viac je tej teorie...ja nehovorim, su aj tazie skoly ako soc. praca, napr. medicina, ale vadi mi, ked niekto, kto nema ani paru o tom, co sa studuje na soc. praci povie, ze je to ta najlahsia skola aku pozna...ja si mylsim opak, soc. praca patri medzi tazsie skoly...

sway

Takze kopec omacok,vela textu a biflovacky...Hmmm nic pre mna 100x radsej technicku skolu:-)Ale vsak kazdy si vybera to,co mu vyhovuje.Ja si myslim,ze ludia,co su humanitne orientovany by u nas vyleteli na matike v prvom semestri,ja by som zase vyletela u vas.Takze obtiaznost skoly je velmi subjektivna vec.

tili

aj ja som mala okolo 15 skusok do semestra v prvom rocniku, ale potom sa to zredukovalo na takych 8 az 10...a ked si niekto teraz povie,ze museli byt velmi lahke, tak sa myli...ano, boli aj lahke, ale to bola mozno polovica a aj to som prehnala a ta druha polovica,aspon tych 5 skusok vzdy boli tazke, tak teraz si vyberte, ktora skola ja lahka...ci soc. praca, kde kazdy semester ja vzdy plno skusok a vzdy sa najde aspon tych 4- 5 velmi tazkych alebo ta, co ma kazdy semester dokopy 4 alebo 5 skusok a z toho mozno 2-3 tazsie... a aj tie lahke skusky stoja nejaky cas ucenia, aj ked kratsi, ale predsa...a viem o com vravim, mam kamosov na druhych skolach a vidim, ako sa "ucia"