Trombofília

Príspevok v téme: Trombofília
Hellohello

Ahojte. Chcem sa dozvedieť viac o tomto dedičnom "ochorení", keďže na internete som toho veľa nenašla. Môj otec bol na testoch, jeho obaja rodičia to majú. On je na to tiež pozitívny, čiže ja budem musieť ísť tiež na testy. Viete mi niekto povedať, ako to potom bude s antikoncepciou? Počula som, že ju budem musieť vynechať 6 týždňov pred testami. Bojím sa, že sa mi to rozhádže. Ako sa toto "ochorenie" prejavuje?

RNG

ono cela diskusia a hladanie inych prostriedkov nez warfarin zacalo s tym, ze mnohi lekari pozorovali, ze urcite mnozstvo pacientom napriek braniu tychto riedicov zomrelo na porazky a infarkty sposobene krvnymi zrazeninami.
A tak sa niektori lekari obratili na enzymi na pomoc, ako napr heparin a jeho derivaty, ktore sa dnes bezne pouzivaju, ale zialbohu su velmi drahe, maju postranne ucinky, kratke posobenie v krvi a nicia sa v zaludku, takze sa musia podavat injekcne.
Nuz voci nim ma nattokinaza velmi velku vyhodu hlavne tym ze ma
dlhsiu ucinnost, lebo je to
neskodny potravinovy doplnok a samozrejme sa berie, ako potraviny normalne cez usta.
Pri vacsej vyrobe bu bola samozrejme aj ovela lacnejsia, nez heparin ziskavany z prasacich criev a samozrejme aj ovela bezpecnejsia, lebo by nemala zamorenie zivocisnych zvuskov, ktore sa nedaju celkom z heparinu casto odstranit.
Fungalne kultury sa celkove daju lahsie pestovat a extrahovat a cistit a ak ked obsahuju nejake latky nevhodne priamo do krvneho obehu pri prechode cez traviacu sustavu sa stravia bez skodlivosti a nedostanu priamo do krvi.
Tym sa vyhne roznym zoonotickym moznym nakazam

RNG

farmaceutka, ja pisem len to, co citam z mojich lekarskych zdrojov a tie warfarin rozhodne nehodnotia dobre. Naproti tomu nattokinaza pracuje v krvi okamzite, trva jej cez usta zobrana dostat sa do obehu za zhruba 2 hodiny a dokazatelne a ucinne rozbija fibriny dalsich 6 az 8 hodin, takze cisti cele telo od zrazenin krvi, robi platnicky menej lepkavymi a tym zlepsuje aj cirkulaciu a to bez skodlivych nasledkov, ako je v Japonsku, kde ludia jedia natto kvasenu soju uz starocia davnejsie zname.

farmaceutka1

RNG, warfarin ucinkuje az po nielkych dnoch, cize v Petriho miske to vazne nemozno uvidiet :-) Inhibuje syntezu koagulacnych faktorov. Predavkovanie warfarinom moze byt smrtelne, kedy clovek doslova vykrvaca odvsadial. Preto je jeho davkovanie prisne individualne a urcuje sa na zaklade rychlosti zrazania krvi u lekara. Krv nesmie stratit schopnost zrazat sa, ved by tito ludia neprezili.

ketinka

karioll:

To ma môžu bolieť nohy a môžem mať trombozu hlbkových žíl a ani o tom nevediet....ja myslím že to sa inak prejavuje,nie len bolesťami nôh... lebo niekedy je to strašná bolesť a zas niekedy nič necítim.
Ešte som nedostala žiadne lieky lebo len minulý týždeň mi to zistili,takže teraz ma čakaju vyšetrenia...

RNG

warfarin sice riedi krv, ale nezabranuje vytvaraniu trombusov(zrazenin) to si velmi lahko mozes vyskusat v petriho miske. Tak isto nerozpusta ani fibriny.
Nattokinaza zato fibriny a trombusy rozpusta velmi ucinne, ved ked sa predava, je popisana ucinnost v FU, tj fibriolytickych jednotkach.
Ci uz tri to lekar diagnozuje alebo nie, ked nebudes brat nieco, co rozpusta zrazeniny, tak na to mozes doplatit.

A osobne, keby som mal na vyber medzi liekom=chemikaliou s bocnymi ucinkami a doplnkom bezpecnym ako potravina(tak sa totiz jedine mozu schvalit na volny predaj) tak nevaham a beriem len take, co sa mozu brat neobmedzene dlho.
Totiz vrodene problemy neodchadzaju a treba na ne brat nieco cely zivot.

A zatial si neviem predstavit na Slovensku lekara predpisat alebo odporucit potravinovy doplnok, co ako ucinny a neskodny.
Aj v USA su taki vzacni, ako manna.

karioll

ak ta bolia nohy a hlava a neberies warfarin alebo nedodrziavas rezimove opatrenia,moze ist o trombozu hlbkovych zil,ktora ako som pisal minule moze koncit smrtou.treba ist okamzite k lekarovi,aby ti odobral krv na hemokoagulacne vysetrenie,inr,d-dimer,fbg,appt-r a nechal by som si spravit u dobreho angiologa ultrazvuk

RNG

Fibriny(dlhe tenke vlakna zlozene z nalepenych krvnych platniciek) pri prilisnej zrazanlivisti pokryvaju steny ciev a normalny prestup kyslika do tkaniva sa velmi predlzi. Z toho su tie bolesti, slabost a ine problemy.

ketinka

ok,dakujem za info....
Mna napríklad stale bolia nohy,niekedy je to hrôza a mávam časté migreny...môže sa to pripisovat aj tomu?

karioll

ketinka,uz som ti predsa odpovedal
zvyknu sa pridavat do liecby b vitamin(milgamma) a kyselina listova.ta by sa mala uzivat v tehotenstve,ako prevencia razstepu chrbtice a pod.vyvojovych poruch. zaklad je dodrziavat rezimove opatrenia co som ti napisal

ketinka

No o tom som počula,že su velké problémy pri tehotenstve,dokonca časté potraty,su proti tomu napríklad aj nejaké vitamíny alebo niečo??? A co pri úrazoch??? Máte nejaké skúsenosti???