Trombofília

Príspevok v téme: Trombofília
Hellohello

Ahojte. Chcem sa dozvedieť viac o tomto dedičnom "ochorení", keďže na internete som toho veľa nenašla. Môj otec bol na testoch, jeho obaja rodičia to majú. On je na to tiež pozitívny, čiže ja budem musieť ísť tiež na testy. Viete mi niekto povedať, ako to potom bude s antikoncepciou? Počula som, že ju budem musieť vynechať 6 týždňov pred testami. Bojím sa, že sa mi to rozhádže. Ako sa toto "ochorenie" prejavuje?

RNG

trombophilia (prilisna zrazanlivost krvi) sa nazyva niekedy v literature aj europsky syndrom prilisnewj zrazanlivosti krvi.
Krv sa da riedit aj rybacimi olejami, ale proti prilisnej lepkavosti platniciek a na rozbijanie fibrinov pokryvajucich steny ciev u takychto pacientov, vcitane rozbijanie zrazenin(trombus) pomahaju rozne enzymi, najma vsak pravidelne brata nattokinaza a serrapeptaza.
Nattokinaza v davkach 3x1000FU denne zaabezpeci, ze sa ziadne zrazeniony nevytvoria, pripadne dokonca rozpusti vytvorene blokady v cievach(ucinnejsie ako heparin a jeho derivaty) pricom sa da brat obycajne oralne a bez obmedzenia casu, ako ine potravinove doplnky. Japonci maju v tom dost vyskumu a mnohi uz starocia jedia ich tradicnu kvasenu soju=natto(boze, ako to hnusne smrdi, horsie nez olomoucke syrecky!!!, esate stastie, ze ten vytazok, nattokinaza je len malicka kapsulka uplne bez vone)

karioll

ak si heterozygot,mas vyhodu v tom,ze nemusis brat warfarin,ale musis dodrziavat vsetky rezimove opatrenia,hlavne okamzite prestat uzivat antikoncepciu,lebo ti ide doslova o zivot!!!!!nefajcit,dlho nemat zohnute nohy(auto,vlak)pred letom je velmi odporucane si pichnut do brucha clexane,alebo podobny liek.pri horucke,infekcii,zlomeninach,gravidite okamzite informovat lekara ze mas tuto chorobu.uplne nejhorsie je keby si bolo homozygot na faktor V leiden,najmenej nebezpecne je heterozygot s mthfr.ale ako som pisal,antikoncepcia sposobuje tak vyrazne zhorsenie stavu,ze zomries na infarkt,porazku,zlyhanie obliciek,plucnu emboliu(zadusis sa)a musis vela pit,vodu myslim.ak by ti nasadili warfarin,nesmies jest ziadnu listovu zeleninu.keby si bola tehotna,musis byt pod velkou kontrolou,je vela potratov a problemy pri porode

ketinka

Ahoj,ja som sa včera dozvedela že mám vrodenu trombofíliu,takže antikoncepciu treba okamžite vysadit ak ti to potvrdia,lebo môžeš dostať trombozu alebo emboliu.
Pri uraze a v tehotenstve možu nastat komplikacie,preto títo pacienti musia byt sledovaný u hematologa.
Mne sa to prejavuje bolesťami nôh a hlavy....