Odborná stáž? Jazykové pobyty? (dlhodobe) atd...

Príspevok v téme: Odborná stáž? Jazykové pobyty? (dlhodobe) atd...
Kaitlyn

Ahojte,
bol uz niekto v zahranici vyhradne za tymto ucelom? Nevie mi niekto poradit?

V com vlastne spociva ta odborna staz??
Pozerala som informacie na internete, ale vela toho nepopisali. Dozvedela som sa akurat iba to, ze si pracu bud mozem nechat zaistit, alebo ju zaistia oni (neviem, ci je tam nejaky financny rozdiel potom). A este ze ked clovek pride do danej krajiny, prv absolvuje jazykove kurzy a potom pracuje v oblasti, ktoru vystudoval.
Toto ma zaujalo preto, lebo je to dlhodoba cinnost (polrok, rok, rok a pol). Avsak nic viac o tom neviem... Je to vlastne platene? Platia vas za to, ze tam budete pracovat? (alebo vlastne vy si zaplatite za to, ze tam vobec mozete ist, heeh, vobec mi to nie je jasne). Je to vyhodne, nevyhodne? Ma s tym niekto skusenosti ake to bolo?

A co ma zaujima este viac... ako sa dostat na skolu do zahranicia?? Mam brozurky o skolach v zahranici, ale zvycajne su cenniky od 2 tyzdnov po 2 mesiace. Navyse tie ceny su horibilne vysoke!! Ja by som si potrebovala zlepsit jazyk, alebo sa naucit uplne iny a v tom mi prave pomoze iba ta staz, alebo rok na skole. Su predsa aj skoly zadarmo, neviem na akej urovni, ale urcite by mi postacili. Neviete, ako si take skoly vyhladam, ako si tam poslem ziadost atd?
Keby som napriklad vysla do Britanie do takej skoly (cize by som vedela, ze 100% tam mozem nastupit) samoska, by som tam aj pracovala, aby som si vedela uhradit ubytko (ani s tym neviem ako to je) atd...
Ale ist iba tak, cez agenturu, to nechcem... Aupairku som vyskusala raz a bola to hotova katastrofa, vratila som sa po mesiaci. Nebolo to o detoch, tie boli uzasne a zboznovali ma, ale rodicia boli otrasni (matka) a navyse zit s cudzimi ludmi, ktori rozmyslaju uplne inak, maju ine mravy a zvyky, mentalitu, je fest tazke.
Chcela by som skusit este raz. Na rok, aby som si zdokonalila anglinu, alebo sa naucila od zakladov nemcinu. Pracovat popritom by som mohla/chcela, ale zit chcem sama (ziadna host-family a podobne :-P).
Juj, poradte prosim niekto, hocico, aj vase skusenosti.diky

sway

Mozes skusit zistit,s ktorymi skolami ma tvoja VS partnerske vztahy a skusit pokracovat tam.Aj ked tieto prestupy nie su uplne bezna vec.Popripade sukromna skola,ale to su uz slusne peniaze..Ved vyber si krajinu,zaisti si ubytko a pracu a potom sa prihlas iba na nejake kurzy podla financnej situacie a moznosti.Ja by som nesla cez agenturu.

Kaitlyn

Sway, diky.
Ako je to s tymi VS riadne v zahranici, to prave neviem. Ale mas pravdu, 5 rokov so skolou by som nezabijala (potrebujem tak rok, mozno dva - podla jazyka). Po anglicky viem celkom obstojne, ale nie je to este ono a po nemecky neviem vobec, ale to je tu za rohom, preto sa drzim tej myslienky.

Na vymenny pobyt, bohuzial, ist nemozem, lebo studujem, ale externe. Teraz koncim bakalarsky rocnik, dalej ist pre teraz nechcem :-/. Asi...jedine ak by som si mohla zvysne dva dokoncit niekde v zahranici :D, to by som aj presla na interne studium :D. ale to asi nepojde.

sway

A preco sa neprihlasis tu na VS a nejdes na vymenny v ramci nejakeho programu Erasmus alebo ja neviem co teraz byva,proste ist na rok na nejaku partnersku skolu v zahranici?Ak chces ist na odbornu staz,tak podla mojich informacii dostavas iba "vreckove" ak aj to vobec,lebo to je pre teba vyborna skusenost,ak ti ponuknu pracu v nejakej prestiznej firme,vela sa naucis a mas to ako odrazovy mostik v CV.Na skolu do zahrania sa mozes prihlasit tak isto ako na VS tu.Akurat treba zistit ake maju poplatky,ale to by bolo na riadne studium a ja mam pocit,ze ty mas zaujem o nieco kratkodobejsie.