Prirychle myslienky

Príspevok v téme: Prirychle myslienky
Hyper.lady

Ahojte, mam trosku strach ci mi nezacina sibat ci nemam schizofreniu alebo co, tak sa najprv radsej zverim na fore. Mam 22 a len pre zaujimovost, nefetujem ak vas to pri citani napadne. Vysvetlim to trosku chaoticky prepacte ale inak neviem.

Nikedy mam taky pocit, ze mam strasne vela myslienok, a strasne rychlo sa mi premietaju v hlave, ak pisem zda sa mi, ze pisem strasne rychlo a hlavne sa mi zda, ze sa prirychlo pohybujem, trva to tak 15 minut niekedy aj viac.a niekedy mi pride z toho kolotoca zle, zacne sa mi tocit hlava, vacsinou velmi zatinam zuby i ked to mam casto ked mam stres. Ked si lahnem oci nemozem zavriet lebo sa mi premieta cely den, alebo proste myslienky a vsetko strasne rychlo. Dokonca mam niekedy pocit, ze mam malo miesta, steny su blizsie ako keby som mala klaustrofobiu, stava sa mi to vacsinou vecer nie casto tak raz za dva mesiace. Skor nepravidelne, niekedy mam aj 3 mesiace pokoj. Niekedy sa mi to stane ked sa v noci zobudim na nocnu moru, vtedy musim ist aj von z izby. A raz sami to stalo v autobuse kde bolo vela ludi a vela pohybu, vsetci rozpravali takze mne sa to zdalo vsetko este rychlejsie musela som vystupit lebo som myslela, ze mi exploduje hlava a srdce, totalne dezorientovana.
Castejsie sa mi to stava ked som sama, takze ludia asi na to neposobia, robim bezne veci takze to nezacne ani pri nejakej psychic. zatazi... Prosim poradte mi

Hyper.lady

neviem co je nepochopitelne, bola som u obvodnej a ta vravela, ze priznaky su skoro identicke ako pri hypoglikemii... a kedze vedela, ze aj v minulosti som ju mala znizenu tak sa robili nove testy

zmenila som trosku stravovacie navyky a je mi fajn...
teda zatial

karioll

pozorne som si precital celu temu a nechapem ako by si prisla k hypoglykemii a ked uz mas nejaku poruchu,co neverim ale ok,tak rano je spravidla hyperglykemia

Hyper.lady

neviem, ci tato tema este niekoho zaujima, ale slubila som, ze ak to vyriesim napisem...

suviselo to s hypoglykemiou, teda dufam, zhorsila sa mi a preto som bola casto zmatena...

uz sa mi to nestalo 4 mesiace co je najdlhsia doba zatial =)

hujer

Ja som mal taku "odpojenost" hlavne v tom najsilnejsom stadiu mojej poruchy derealizacia/depersonalizacia..Tam to bolo OK, kedze to k tejto poruche patri..No z toho som sa vsak dostal, a tento problem ktory opisujes aj ty u mna pretrvava...

Mariaj

Hyper lady,skus najprv u obvodneho.Mozno budes mat stastie a najde pricinu Tvojho stavu.Ja som psychiatricky pacient a mam take skusenosti,ze ked pridem nejakemu doktorovi,tak ma tendenciu zvalit vsetko na psychiku,lebo mam razitka od psychiatra.Vsetci tak nerobia,ale ti co to robia sa mylia.a z mojej skusenosti viem,ze niektore priznaky,ktore boli akoze psychika sa stratili,ked som vyriesila problem v nejakom organe.Zamerala by som sa v Tvojom pripade na pecen,lebo ona s cukrom hospodari.Pusti do tela kolko treba.Asi sa Ti tam nieco kazi.Ci sa s tym bude zaoberat doktor neviem,ale skus nieco sama.Bylin a doplnkov je vela.Ale ak by si si myslela,ze predsa ten psychiater moze pomoct,tak netrp.

Hyper.lady

Alex,dakujem
neviem ci je to dosledok stresu, len ja som to tak myslela, ze prave vtedy nerobim nic stresujuce. Stresu mam v poslednej dobe dost i ked toto sa mi stava uz dlhsie tak preto si nemyslim ze to ma nieco spolocne.

Hyper.lady

Teraz ma napadlo, ze ked som bola mala mala som nieco podobne vzdy ked som mavala teploty, moc si na to nepamatam iba viem, ze mama nikdy nechapala co jej rozpravam ze sa vsetko pohybuje rychlo, a pripisovala to horucke. A ked sa odhodlam to uz niekomu povedat, tak mi bude jedno akemu lekarovi, ja sa len bojim aby ¨ma nedali do kazajky¨ a aby som nemala schizofreniu, bratovi mojej kamaratky do diagnostikovali a uplne ma to vydesilo.

No teraz, neviem. Vzdy ma to hnevalo ked som tu na fore citala o niekom kto sa stazuje ale k lekarovi nechce ist ani za nic. Ale teraz ja.

AlexFizz

PS; Aha, pises, ze to nie je dosledok stresu alebo tak. Uhm. Tak jo, asi ten psychiater bude vhodny na konzultaciu.

AlexFizz

Hyperlady, zdielam uz spomenute odporucenie ist k psychiatrovi.
Vsimla si si, ze by sa toto u teba objavovalo v istych obdobiach alebo situaciach a podobne? (napr. ci to nemoze suvisiet s predmenstruacnym stavom, velkym stresom, alebo inymi typickymi okolnostami).
Este by si sa mohla poradit s obvodnym lekarom, ci to nemoze suvisiet s funkciou nejakej zlazy, ktora produkuje hormony...to mi len tak napadlo.

Hyper.lady

No ked na to pridem dam vediet, a dakujem za prispevky a za rady. Len problem je v tom, ze mne sa to stane aj pri nejakej cinnosti pri ktorej potrebujem pozornost, napriklad naposledy to bolo ked som sa ucila a prepisovala si poznamky, nemyslim, ze som v skutocnosti pisala tak rychlo len mne to tak pripadalo. To s tym lekarom prehodnotim bojim sa aby som mu to nevysvetlila zle a bude si mysliet, ze mam enjake bludy.

Adam, mam miernu hypoglykemiu takze s cukrom to asi nebude mat nic spolocne, rano si dam nieco sladke lebo citim ze potrebujem nieco sladke a aby som nebola aj nervozna ale zas neprejedam sa ho.