Spermicidne kondomy

Príspevok v téme: Spermicidne kondomy
AdamKrt

Su bezpecne spermicidne kondomy ? Jedna sa mi o to, ze neverim moc kondomom a pocitam vzdy, ze sa roztrhne a tak to istim chemickou antikoncepciou este /HAK nemozeme uzivat/.

Chcem sa istit, ze su pripady, kedy clovek z nejakeho dovodu nemoze pouzit chemicku antikoncepciu /kremy, capiky/ - pretoze ide napr. niekde, kde by to vytekalo po case a neni vhodne ist niekde s flakom na zadku, ci nechavat po sebe mastne odtlacky.

Tak ma napadlo, pouzit iba spermicidny kondom. Ale, kedze pocitam, ze aj ten sa mozno roztrhne, ake je to bezpecne, ked pocas sexu si to clovek nevsimne, ze praskne ? Nepocitam vtedy, ze by som ejakuloval v priatelke, ale vzdy vonku.

Mozu tzv. kvapocky lasky prezit pri roztrhnutom spermicidnom kondome ?

AdamKrt

niekto:

na
www.pharmatex.sk

pisu: "PHARMATEX ma podľa tzv. Pearlovho indexu 99,3%nu ochranu v prípade, že dodržíte všetky pokyny uvedené v príbalovom letáku"

99,3 pecentna ochrana je 0,7 percentna moznost otehotniet. to je to cislo.
--------------------
Praveze ratam aj vek priatelky, ked to ma byt spravne. Pretoze, keby mala iny vek, je to cislo ine. Ved uz to, ze aj ked sa ludia dnes snazia otehotniet, je to casto problem /nie kazdej sa to podari/. Ci uz je to sposobene stavom zeny, alebo muza /objem spermii u muzov coraz viac klesa, nie su take kvalitne/.

Takze zhruba myslim, ze takyto vypocet by stacil pre predstavu odhadu pravdepodobnosti. Samozrejme, ak podstupi niekto vysetrenie a tam mu zistia problem s reprodukciou tak moznost otehotniet sa vyrazne znizi :)

Ledaze by mu to zasadil nejaky cudzi kukuciak... :-)))

niekto

smiem sa spytat odkial mas tie cisla ohladom pharmatexu ?
lebo na wande.sk je uvedene 0,3
vsade na internete 0,7 a na www.pharmatex.sk je 1%

btw
kalendarna metoda plodnych dni ma pearlov index 5-25%

btw2
nemozes ratat ze mlada zena ma 80 90 % sancu otehotniet lebo antikoncepcia je testovana na realnych zivich ludoch takze ta pravdepodobnost ze zena otehotnie pri pouzivanie tej alebo tej antikoncepcie zahrnuje aj pravdepodobnosst ze otehotnie ked sa nechrani nicim
dufam ze som to napisal zrozumitelne o.O

a ked to chces az tak ratat tak to zavisi aj na kvalite semena :oP

AdamKrt

Tie neplodne dni som uz navrhol, ci by aj to nechcela, ked ma taky velky strach, ale nastastie sa toho uz nechytila :)

Pre ilustraciu, uvadzam vypocet. Pearl index /pocet otehotneni na 100 pocas jedneho roka/ je MIN a MAX u:

Kondom 2-15
Prerusovana suloz 6-17
Mlada zena 80-90
Pharmatex 0.7-2.8
Neplodne dni 9 /maximum neviem, nechajme tiez 9/.

Vypocet otehotneni, pearlovho indexu je potom minimum percent jedneho X minimum percent druheho X minimum percent tretieho atd.
Takze napr. u metody Kondom, prerusovana, mlada zena + pharmatex je pravdepodobnost otehotnenia 0,00000672 az 0,0006426 percenta. Co je pre ilustraciu 6,72 az 642,6 otehotneni Z MILIONA ludi :-)

Ak

by sa ratali k tomu aj neplodne dni, tak pravdepodobnost by bola z miliona otehotneni 0,6048-57,834 ludi :-)

Ale stretavky na neplodne dni sa zle planuju.

Este treba dodat, ze pearl index je udavany pri sulozeni po dobu 1 roka. Cize mensi pocet stykov by to mal este reagovat.

Ale istota je istota :-) Mozno to niekomu pomoze pri planovani-neplanovani rodicovstva :)

severanka

AdamKrt: pharmatex + kondom + prerušovaná ? ? ? a ty chceš ešte počítať aj neplodné dni ? ? ? kks, ani sexuálna abstinencia nie je taká spoľahlivá ako tieto tvoje metódy dokopy :D chudák dievča, si aj užije ona ten sex vôbec? :D

AdamKrt

Tak ono zas spolieham sa na Pharmatex + kondom + prerusovana suloz. Este som chcel pocitat naviac s metodu neplodnych dni, ale to uz by sa horsie planovalo casovo :)

niekto

adam ja som hovoril o kondome+ prerusovana nie o pharmatexe

severanka to nieje paranoja to riziko tam je neviem aky pi moze mat spermicidny kondom
nech to je 1% aj tak jedna zo 100 zien za rok otehotnie ja to tiez kombinujem a to z jedneho dovodu premna potrat neprichadza do uvahy a momentalne by to bolo velmi zlozite

AdamKrt

niekto:

dakujem, viem, ze spermicid + kondom uz je velmi bezpecne /napr. Pharmatex + kondom/, ale mne sa skor jednalo o spolahlivost spermicidneho kondomu, ked Pharmatex nemozem pouzit /vyslovene pisu, ze nesmu byt spermicidne kondomy s Pharmatexom/. A Pharmatex neplanujem v urictej situacii pouzivat, napr. ak ma clovek pred nejakou cestou, tak vytekanie na sedadlo hocikde by bolo extra neprijemne :-)

-------------

severanka:

tehotenstva sa tak velmi az nebojim. Asi by mi to mozno ani tak nevadilo :-) Ale priatelke to momentalne vadi velmi a ja ju nechcem v tomto sklamat...

severanka

niekto: ale samozrejme, ja som aboslútne nezodpovedná a škoda, že som neotehotnela už v 15tich, že?
je to do istej miery paranoja, lebo ak sa niekto až tak trasie pred tehotenstvom a pritom nemá na to pádny dôvod... je to divné...

AdamKrt: Durexy a niekedy Primerosy...

niekto

nieje to zase az take velke riziko

kondom ma pearlov index 2-15%
(obycajny spermicidni neviem zavisi asi aj na znacke)
pricom 15 je bezne pouzivanie 2 je idealne
prerusovana ma 4-27%

cize dokopi asi 0,08-0,42% ked som sa nesekol O:-)
cize taku ma teoreticku sancu otehotniet za rok ked sa budete chranit iba takto
cisla su len orietnacne

pre porovnanie
hak ma pearlov index 0,1-5%
0.1% je idealne uzivanie
5% je bezne uzivanie cize obcas zabudnuta tabletka sem tam nejake to antibiotikum ...

en.wikipedia.org

AdamKrt

Myslel som si to, ze bude mat nizsiu ucinnost, preto som hovoril aj o tom, ze by som neejakuloval v partnerke, ale hrozilo by znicenie iba kvapockam lasky...

Ale zrejme i to bude dost velke riziko.
Nemozem si pomoct, po niekolkych prasknutiach kondomov pri naruzivom milovani, som viac opatrny a Pharmatex pouzivam ako poistku. Tu mi vsak islo o pripady, ked Pharmatex pouzit nemozeme...