ROZVOD ?

Príspevok v téme: ROZVOD ?
nelly15

Dobry,nenašla som vhodnejšiu temu,tak preto to davam sem

Problem nesuvi so mnou ale s rodičmi.Su spolu už 17 r.z toho teraz "oslavovali" 13 vyročie svadby.V ich spoločnom vzťahu je takýto ale problem:

Mama má už asi rok take nalady dost zle nekomunikuje s otcom,so mnou len tak okrajovo,niekedy su aj dobre dni ale viacej je tch zlych.Otec mesačne zaraba cca 500 eur matka tak isto,maju dve požičky a otec má ešte jednu stalu brigadu a zarobi asi okolo 1000 eur za mesiac.

Matka nadava že stale len pracuje a že peniaze nepotrebuje,že nepotrebuje handry,šperky.Tak otec bol častejšie s nou chcel jej pomahať atd ale zasa mu nadava že si vie šetko urobiť....

Otec ju ma velmi rad je to ten typ čo miluje nadovšetko a všetko robi len pre nu,ale už je ozaj dost zufali každu kominikaciu mama ignoruje.

Ked sa rozpravam s mamou hovori že je to len zle obdobie a bla bla ale to zle obdobie ma ona viacej na svedomi no povedzte kebyže manželka s vami nekomunikuje tak by ste radšej netravili čas pracou ?

Ja som tomu na začiatku roka možno ešte pridala,mala som problemy s sebapoškodzovaním takže je odmerana už aj ku mne a ked vidi čo i len na mne škrabanec hovori že ma pošle na psychiatriu.

Zistila som že ocino začal navšetevovať nejaké stranky eroticke teraz mu to ozaj nemam za zle ,matka nevie o tom

Nevera nebola ani u jedneho z nich otec vždy prejavoval lasku bozkami,slovmi,darčekmi,mama pomenej.

Poradila som mu nech ju pozve na večeru nech sa o tom porozpravaju,on cely vyobliekany ju pozval ona najprv že oky ale potom mu opet vynadala a nekomunikovala...

Neporadite mi ako by ste vy pomohli,oba určite stoja o svoje manželstvo ale nevedia asi ako dalej,otec teda radšej mlči,nechce ju rozčuliť

Dakujem

nelly15

hej pokusim sa nejako o tom s nou komunikovať ale vidim to opat za 0 bodov

dnes som ejj pochvalila vlasy a nič

opytala sa ma ako v škoel tak som zacala rozpravat a vobec ma nepocuvala,ale ked jej poviem že nič tak sa zasa nahnevá a zasa sme doma...dufam že sa to zlepší

AdamKrt:maš pravdu vela ludi sa na nu dost spoliehala,ešte aj jej segra,tiež všetky jej problemy rieši ona

aj mna by to dost stresovalo ale asi najviac mna na tom mrzi že to znaša prave ich manželstvo

a ten rozvod neviem či by sa k tomu oni dvaja dohrabali predsa dve požičky dom matkyn jedine čo by otcovi zostalo by bolo asi jeho auto...

AdamKrt

No, tak uz sa zacina vyjasnievat, kde je problem. Tvoja mama je z toho opatrovania dost nervozna a zle to znasa, vyvadza ju to z miery. Tu tazko nieco radit, ked sa musi starat o dvoch starych ludi. To je horsie, nez starat sa o 2 male decka. Tomu clovek moze aspon hodit par po zadku, ked vystraja...

Jedine co mozete urobit, je pomoct vsetci mame tak, aby mala toho menej. Alebo sa postarat o nejake socialne zariadene, kde budu mat stari rodicia opateru...

bubyna

no na tvojom mieste by som asi riadne dohovorila mame.... a mozno aj trochu tvrdsie a spytala sa jej ci nie je hlupa ked chce prist o tak skveleho cloveka a chlapa ako je jej manzel.... ak si to k srdcu nezoberie potom si ho dost nevazi, a vobec nech sa potom necuduje keby mal prist rozvod. ved aj tvoj oco ma pravo na pekny a lasky plny zivot...

karolina 123

z vlastnej skusenosti viem, ze nie je dobre sa miesat do takychto zalezitosti, lebo to si musia vyriesit rodicia..ale ak by som bola na tvojom mieste a ak by vsetky pokusy zlyhali, asi by som sla rovno za mamou resp. otcom a povedala im ako velmi ta trapi co sa deje s nimi, ze to ma aj na teba zly dopad, aby sa aspon snazili spolu komunikovat, ved predsa zit v takej rozhadanej domacnosti sa neda..a aby mysleli viac na teba..

a ak to nevyjde, tak proste si musis uvedomit, ze rozvody a rozchody su prirodzenou sucastou zivota a niekedy su lepsim riesenim..no z tvojho rozpravania sa mi zda ze az take strasne to nebude, ze rozvod pravdepodobne nehrozi a mama je asi len prepracovana a ani sa necudujem, ked ma toho tolko..

nelly15

tak ja som sa už do nich dost myšala a nebolo to dobre riešenie,o ocinovi niečo zistiť ? preboha on ma strach objednať nieoč cez net a nie aby ešte ju podviedol alebo nejaké chujoviny on robil...

čo sa tyka sex neviem ako teraz ale dovtedy všetko v pohode dokonca som s mamou vyberala ocinovi k narodkam kamasutru,tak dovtedy problem nebol...

dalši problem nastal v tom že babka je už po niekolko nasobnom infarke,mozgovej prihode,ovličky zlihavaju atd takže mama sa o nu stara najlepšie ako vie,je zdravotna sestra ale už jej to samozrejme lezie krkom,ved pozerať sa na rodiča ako sa z neho stava niečo horšie než male dieta je hrozne

naviše ešte dedo alkoholik,teraz má to lepšie obdobie kedže babka je na tom dosť zle

asi po tom babkinom poslednom pobyte to uplne všetko spadlo,mala vyrazne schudla,ja tie depresie pripisujem aj tomu schudnutiu...

a ešte či sa lubia,ano to viem určite ked ma mama dobru naladu bozkavaju sa,aj sex tam je uši mám dosť dobre ale na druhy den je opat na tom zle...

je niečo pravtdy že ich manželstvo je stereotypne ale to len kvoli tomu že žijeme so starimi rodičmi a strarostlivosť o babku musi byť 100% takže mama nesmie z domu odist na viac než 4-5 hodin,ked je v praci tak sa to zvladnut da ja idem zo školy hned domov a urobim to čo dedo nevie...

mama by určite potrebovala pauzu,to aj ona asi vie ale pauzu u nas doma nemože mať teraz nikto a najviac to znáša všetok ten stres,nervozitu ich manželstvo

AdamKrt

Ako hovori jedno prislovie - nemiesaj sa medzi otruby, bo zozeru Ta svine...

Mne sa zda, ze bud tam ide o ponorkovu chorobu, alebo jednoducho Tvoja mama prestala milovat Tvojho otca a uz len zo stereotypu ostava v manzelstve.

Na ponorkovu chorobu je dobra prestavka. Ak maju problemy, mozu ist spolu niekde na dovolenku. Alebo ak sa neznesu, nech ide kazdy zvlast na dovolenku, kde si oddychnu. Ak budu dlhsie od seba, mozno sa to upokoji.

Inac, hovori sa, ze clovek si nevie cenit, to co ma, pokial o to nepride /alebo nezacne prichadzat/.

cukrusik

ja by som sa velmi do vztahu rodicov nemiesala- ale mozno ma tvoja mama depresie, nezistila nieco o ocovi co ty nevies? alebo je tu nieco co sa tyka mamy a neviete to obaja s ocom? Vies vsetko tu moze byt dosledok toho ze proste preziva zle obdobie. ty si tomu vazne nepridala. Ako vazne by som sa nastvala a povedala jej ze nech sa skludni a povie o co jej ide, nech to vybali, co vies mozno im to neklape v sexe. /???/