povinne ockovanie

Príspevok v téme: povinne ockovanie
bublifuk

Dobry den,

stretla som sa uz s mnohymi diskusiami na tuto temu ale nikde som nenasla jednoznacnu odpoved na moju otazku: mozem odmietnut povinne ockovanie mojho dietata? co sa stane ak po porode odmietnem dat moje dieta zaockovat? Nechcem tu diskutovat o tom ci je to spravne alebo nie, chcem vediet ci je to mozne. Dakujem.

Súvisiaci obsah

betain

bublik aj v inych statoch europy je povinne ockovanie. A tam kde nie, v zapadnych europskych statoch je velky vyskyt cierneho kasla a to 800 az 1000 na 100 tisic deti. U tych deti este nastavaju komplikacie pri lieceni. Co povies je to malo alebo vela?
Pokial medzi nimi nebude aj tvoje tak ti to asi vadit nebude, vsak?
A kde sa stratil Peto T, presviedca zase na inom fore?

nezaujatý

očkovanie-plošné proti pravým kiahňam (variola) na základe nariadenia královského gubernia sa začalo v r. 1802.
Takže od tohoto obdobia určite stúpol počet autistov, alergikov (a to hlavne od roku 1850-1890 ???), rakoviny, cukrovky...
Vari takto to treba chápať podľa Peťa a iných. Vraj ešte pred očkovaním poklesli ochorenia, samé, pomocou hygieny ? Podľa tohoto trvrdenia ľudstvo vymiera a nerastie počtom, pretože základou vlastnosťou živých organizmov nie je zabezpečenie druhu a reprodukcia. Taký vírus varioly, tisíce rokov decimoval ľudstvo a potom si povedal, koniec, nebudem robiť zle, končím a stratil sa, odrazu.Chudák Jenner s Majstym, asi by sa v hrobe obracali. Tak isto obrna a pod.Len potom nechápem také ovčie kiahne, prečo z roka na rok po svete urobia miniepidémie ovčích kiahní, prečo si tiež nepovedia stačilo, ideme do dôchodku. Mimochodom je už aj vakcína proti ovčím kiahňam, osobne si myslím, že zbytočná.

bublik

a mali nasi prarodicia tolko alergii ako mame my? a s tymi predispoziciami, mne je to jasne, ze clovek ma nejake predispozicie, ale kto vravi, ze spustacom nebude prave ockovanie... no to je jedno, v teme som spomenula, ze sa nebudem hadat o tom ci je spravne alebo nespravne neockovat, lebo to nema zmysel, tak s tym koncim. ale toho pediatra v BB by mi mohol niekto poradit...

karioll

vedlajsie ucinky su vzdy.su ale v podstate bezvyznamne v porovnani s benefitom,co poskytuje ockovanie,samozrejme treba si zistit vsetko okolo toho,ale opakujem,ockovat treba

::::

Casovo to vobec nesedi.Nasi prarodicia neboli este zial bohu vobec ockovani.

genetika človeka sa zaoberá dvoma skupinami chorôb

dedičnými dispozíciami k chorobám - v genotype je predpoklad na danú chorobu ,ale k jej vzniku je potrebné pôsobenie určitého vonkajšieho činiteľa. Tento činiteľ je väčšinou špecifický napr. slnečné žiarenie, určitá zložka potravy, niejaká látka v prostredí.
K dispozičným chorobám patria napr. alergie, vysoký krvný tlak, neuróza, epilepsia, astma, ekzém, schozofrénia, reumatické ochorenia.

dedičné choroby - sú spôsobené zmenami v genotype a za zvyčajných podmienok sa s takmer 100 percentne prejavia. Prostredie sa na ich vzniku takmer nepodieľa, ale môže mať vplyv na ich rozvoj.
zvláštnou skupinou dedičných chorôb sú dedične vývojové vady
Vznikajú pri vnútromaternicovom vývoji a znamenajú postihnutie na celý život.
Patrí sem napriklad aj rozštep , ktorý sa dá v dnešnej dobe plasticky odstrániť.

vevericka

to netvrdim, ze prave peto T je damian, ale casto sa navzajom doplnaju
este by ma zujimalo, aku ulohu ma mirka..kedze sa vzdy zjavi, ked je o niecom takomto rec..len problem bude, ze je uplny laik (teda aspon podla prispevkov) a ked sa niekto pyta nieco, hned mu "ordinuje" davku vitaminu C..

bublik

dakujem za uzitocny link, bola to recnicka otazka, ktorou som chcela poukazat na siroky zaber pojmu civilizacne choroby a na rozchadzajuce sa nazory o ich povode. zaroven som sa zamyslela and otazkou, ci rozsirenie niektorych civilizacnych chorob (lebo niekto do tejto skupiny rata aj alergie a astmu napriklad)nemoze suvisiet s nasadenim plosneho ockovania populacii. casovo by to celkom sedelo, nie?

betain

vevericka mam to chapat ze pod Peto T sa skryva stary znamy DAMIAN?
Mozno hej, len on je taky zanieteny bojovnik proti ockovaniu.

betain

Peto T podla teba zrejme vsetky choroby su sposobene vakcinaciou, povedz a ty sa citis celkom zdravy? Predpokladam ze ta rodicia dali zaockovat ked si bol maly.
Tak ma napada ci ti ta vakcina neublizila na mozog, co povies? Mal by si namet na dalsiu studiu.

::::

Bublik,tu si nieco nastuduj.Myslela som si,ze so svojim sedliackym rozumom(teraz bez urazky) to vies.Je toho vela,tak citaj.

www.google.sk