Dojcenske mlieko Beba

tinka228

ahoj petri. ak ti ešte môžem poradiť, nedávaj mu to do fľašky. pohrajte sa s lyžičkou. tým sa mu bude budovať žuvací reflex. aj my sme mali zo začiatku veľa neúspechov, tiež mi všetko vypľúval, nevedel papať z lyžičky a už vôbec nevedel čo s tým má v pusinke robiť. chce to veľa trpezlivosti. my sme šli dva kroky dopredu a jeden späť, ale naučili sme sa to. som zvedavá čo ti malý "povie" na tú mrkvičku. napíš potom. papa

petri

ahoj tinka,neurazím sa a dakujem za rady, dnes som malému dala tú ryžovú kašu lyžičkou,trvalo nám to asi 15min,a zjedol trošičku,vyplúval to tak sme sa trochu pobavili,taký bol zlatý,,,zajtra skúsime znovu,,,mrkvičku atd.som mu ešte nedávala,moja doktorka povedala,že netreba skor ako od ukončeného 5mes,tak tie 2.t. už vydržím a mám v pláne mu to najskor mixovat,len som myslela,že mu to dám vo flaši,ale snád sa pohráme s tou lyžičkou.lebo on tak hlta z flaše a potom ho to zataží,maj sa krásne

tinka228

ahoj petri, mrkvičku podľa mňa už by si mohla (keďže nie je už kojený). nám to išlo veeeľmi veeeeľmi pomaly, ale trpezlivosťou som to dokázala a dnes papá všetko okrem sladkého. to vôbec nechce. aj by som mu dala palacinky, žemlovku na obed, ale nechce to. tak isto nechce nič čokoládové (ani jogurt, ani puding), najradšej má jahodový.
držím ti palce, dúfam, že vám to pôjde lepšie ako to šlo nám.
a ešte ak môžem ti napíšem ku konzistencii. veľa sa píše o tom že by sa nemalo mixovať. lenže niektoré detičky majú veľký problém spapať len popučenú zeleninku. ako náš malý. aj ja som skúšala len pučiť ale po nepríjemnom zážitku (malý sa strašne začal dusiť) som mu to začala mixovať. a mixovali sme až do roka, potom sme ešte vyše pol roka pučili a až potom začal postupne hryzkať aj kúskovitú stravu. aj doktorka mi povedala že nie je dôležitá konzistencia ale to, že to spapá. to som ti chcela len tak na okraj - dúfam, že sa neurazíš :-)). papa

petri

tinka,malý má 4,5mesiaca ,,,včera a dnes som mu dala mliečko a neplakal,pekne zaspal,tak to mal z tej kaše banánovej od hami/ja som si až potom prečítala tvoj príspevok,že hami je nič-moc/ ,,,teraz som kúpila ryžovú Sunarku ešte som mu ju nedávala,rozmýšlala som,či mu ju nemožem dat aj v iný čas ako večer,nebola som si istá,,,raz som mu urobila tú kašu od hami banánovú hustejšiu,že to nevedel pit cez flašu,tak som skúšala umelou lyžičkou,ale vyplúval mi to,,,zeleninku chcem začat dávat od ukončeného 5.mesiaca

tinka228

ahoj petri, skús kúpiť pre začiatok mliečnu ryžovú od nestlé (bez príchute) a podaj mu ju malou umelou lyžičkou (nie do fľaše), a skús mu ju dať miesto obeda, nie na večer. aspoň my sme takto začínali. a koľko mesiacov má maličký?

petri

tinka228 dakujem za tvoj názor,ohladne tej kaše,kúpila som malému ryžovú-banánovú od hami 2dni som mu ju dala ale takú konzistenciu cez flašu a malý po vypití hrozne plakal a trvalo mu hodinu kým zaspal,,,tak asi mu nejako nesedí,skúsim mu da pár dní iba mliečko a potom skúsim inú kašu a ak mu ani tá nesadne nebudem ho trápit,,,aj ked mi vydržal spat do rána tie večerné plakania mi nestojí za to,,, a tú bebu mám normálnu tak preto mi ju asi doktorka nepredpisuje,,,zdravím ta

titi...

Zeny dneska som dostala do schránky letáčik-COOP TERNO SUPERMARKET-od 12.6.do25.6.akcia na Beba 2 Premium,Beba 3 Junior.Cena je:11,49 eur,to je 346,15 Sk.Inde momentálne neviem koľko to stojí.

tinka228

petri a ešte ku tým kašiam som ti chcela napísať. ja som začala asi v 4,5 mesiaci mliečnou ryžovou od nestlé (tú mal malý najradšej). pomocou tejto kaše sme sa aj učili papať zeleninové príkrmy keďže ich spočiatku vôbec nechcel. príkrm som mu zamiešavala do kaše a postupne som kaše uberala až ostal len príkrm. potom som postupne kupovala aj ochutené a mne sa najviac páčili (aj malému chutili) Sunarka banánová a jahodovo-jogurtová. vôbec sa nám nepáčili kaše Hipp ani Hami.
kaše sme jedávali cca do roka, potom ich prestal chcieť. dnes mu varím už iba klasickú krupicu (tú má veľmi rád), príp. puding

tinka228

petri bebu môže predpísať aj lekár ale len HA a môže ju predpisovať max. do jedného roka. mala by sa predpisovať len v prípade ak je niekto z rodičov alergik alebo priamo dieťatku bola zistená alergia. ale niektoré pani doktorky sú také zlaté (a aj tá naša je) že bebu predpíšu aj tak sami od seba. jedna krabica HA beby stojí okolo 520 SKK a na predpis doplácaš niečo vyše polovice (aspoň tak to vychádzalo pred rokom). a bebu 3 junior kupujem v lekárni SUNPHARMA. vždy tam majú bebu za výbornú cenu (ani v hypermarkete keď je v akcii tak dobre nevyjde) a vôbec nie je tesne pred expiráciou. a nedávno tam mali takú akciu, že ku každej krabici beby 3 junior dávali zadarmo plechovičku (400g) nestlé bifidus mliečka. takže ja kupujem len v tejto lekárni.