Neurogénna tetania

Príspevok v téme: Neurogénna tetania
carrie88

Ahojte, mam 20rokov a pred dvoma rokmi mi diagnostikovali neurogennu tetaniu. Stale ma bolela hlava, bola som unavena, trpli mi koncatiny... A neurologicka mi povedala, ze si mam na to proste zvyknut a nestresovat sa tym. Ale v poslednej dobe mi neustale trpnu ruky aj nohy, v noci mam krce v nohach a budim sa strasne unavena. Magnezium sice uzivam, ale vobec mi to nepomaha a neurologicka povedala, ze sa s tym neda nic ine robit. Neviete mi nejako poradit?

Ivansčucha

Ahojte, mám asi 4r tetániu. Záchvaty mám nasledovné. Trpnú mi prsty na jednej ruke potom celá ruka, nasleduje oko, nos, ústa, zuby, jazyk, hltan a pomaly sa to stráca. Časom sa mi pridružila k záchvatu aj neschopnosť rozprávať a nevidím na jedno oko. Minule som mala až teplotu 38,8 zo záchvatu a také bolesti hlavy, že som myslela, že umriem. Počas tehotenstva mi trplo aj brucho, no po pôrode už nemám záchvaty, len mi skáče oko, trpne ruka, líce... beriem magnezium, no nič, som strašne nervozna, reagujem neprimerane agresívne, potom sa dusím, nemôžem dýchať. Vadia mi vysačky, vlasy, špinky na zemi, no hrôôôôza des. Chcela by som neake antidepresíva, alebo niečo na ukľudnenie, kôli bábätku, aby som bola kľudnejšia, lenže kojím. Čo robiť poradte mi prosím. Dakujem

lucka226

A je možné, že sa mi to zhoršilo? pretože neurologička mi povedala, že tetánia sa nemôže zhoršovať, že ju proste mám a dala mi brať magnézium.. ale asi tak pred pol rokom mi začali stavy, že sa mi ťažko prehĺtalo, akoby som už šla prehltnúť pri jedle alebo aj pití, ale nedalo sa mi to..a to sa mi stávalo aj párkrát za sebou a vždy som mala potom pocit že sa vyvraciam alebo čo lebo mi to jedlo ostalo v krku.. a teraz toto, a neviem, či to súvisí s tetániou, lebo ak áno tak sa mi určite stav zhoršil

RNG

Ako som povedal, tetania je vysledok nedostatku vodicov elektrickych nervovych signalov, tj kationov a anionov, najma kovov sodik, draslik vapnik horcik a CO2 v krvi.
Podla popisu(pala, grganie) je to zo zleho travenia, ktore si treba napravit doplnkom kyselin, pripadne aj enzymov, a kazdodennym doplnkom mikrovlaknin, a obcas nasadenim kvalitnych probiotik. Inac spejes k hromade zdravotnych problemov, vcitane znizenej imunity, osteoporozy,a zhorsovania tetanie, ktoru uz mas a hromade inych, mnohych velmi vaznych.

lucka226

Ahojte, tetániu mám asi 5 rokov, a príznaky sa mi striedajú, niekedy je mi lepšie, niekedy horšie, mám pocit že som sa ju už naučila celkom kontrolovať, no v poslednom čase ma začal trápiť pocit na zvracanie (hlavne v mhd alebo aute keď sedím vzadu), ale aj normálne, grgám a a mám také slabé pálenie záhy a tieto pocity sa zhoršujú keď si ich pripustím ešte viac takže určite á na to vplyv aj psychika... mohlo by to nejak spolu súvisieť?

werdza

lllussy, tak, keď matkinmu telu chýbajú niektoré vitamíny a minerály, čo sa prejavuje aj tetániou, tak potom aj plodu chýbajú. Ale nhepočula som ešte o tom s tetániou a postihnutými deťmi,a le ja niesom doktor, len človek, čo tetániu má a ešte nemá deti

werdza

Ahoj, poznám tie nechutné pocitym tiež ju mám, ale už tretí mesiac beriem kapsule z rias a konečne mi tiw pocity prešli a cítim sa omnoho lepšie, predtým som na to brávala vápnik s horčíkom a dčkom, ale v týchto riasach mám 4000 vitálnych látok, pomáhajú mi a je to vlastne strava a nie vitamínový doplnok. ak bz si mala záujem o viac info, píš mail. Každopádne pri tetánii telu chýbajú nejaké živiny, pri neurogénnej to býva horčík, pri hyperventilačnej zas teraba vápnik, ale samotné sa nevedia dobre vstrebať, treba ich brať spolu že vápnik, horčík, Déčko. Mne na tetániu doktor predpísal aj liek, ktorý sa dáva aj na epilepsiu, lebo som z tetánie mávala aj triašky, ale po prečítaní letáku, som ho odmietla brať...

Ivka 1

Presne tak ako pise RNG, doplnit do tela
mineraly a stopove prvky hlavne magnezium, zlepsit prietok krvi a prekrvenie celeho organizmu. Nenasytene mastne kyseliny /Q3 a Q9/ su vyzivou pre
nervove zakoncenia.