PRE TYCH CO NOSILI STROJCEK

Príspevok v téme: PRE TYCH CO NOSILI STROJCEK
jaja:)

Chcem sa opytat ci sa vam potom nevratilispat do povodu...akurat mi dali dole strojcek dali mi teraz ten na noc...ale mi strasne vadi nemozem prehltnut sliny a dusi ma to...zvyknem si ?? Vynechali ste uz noc bez strojceka ? zubarka vravela ez aj jedna noc moze znehodnotit tuto pracu tak co? posunuli sa vam nejak ??

Janka0902

Dobry deň. Mam vyberateľný zubný strojček. Pokiaľ ho nenosím mám ho vo vode. A však, teraz som ho zabudli dať do vody a 2 týždne som ho mala len v krabičke. Môže sa mu niečo stať ??

Janka0902

Dobry deň. Mam vyberateľný zubný strojček. Pokiaľ ho nenosím mám ho vo vode. A však, teraz som ho zabudli dať do vody a 2 týždne som ho mala len v krabičke. Môže sa mu niečo stať ??

ivanka_83

a este musim dodat, ze ten prvy,ten co bol vyberaci mal hnusnu zltu farbu a bolo mi z neho na zvracanie.nova zubarka mi dala fixny a po nom ten stabilny vyberaci a to uz zasiahla mama a povedala jej jaky som mala skaredy a ze som videla na letaku rozne farebne aj s trblietkami, tak s´mi urobili fialkovy s hviezdickami.som bola stastna ako blcha...uz mam 26 rokov a to bolo na strednej.dnes uz je asi normalne, ze ma pacient na vyber automaticky.

ivanka_83

nosila som.poctivo celu noc.doporucene som mala cez den aspon 3 hodiny.ja som nosila aj 10 hodin.za poctivost mam rovne zuby.kamaratky nosili doporucene 3 hodiny denne a ked ho odlozili po 1 a pol roku, pokrivili sa im naspat.ked chces mat istotu davaj si ho co najcastejsie.mne nevadilo ho nosit.ba naopak.som sa bala ho prestat nosit.este sa mi aj 5 rokov po odlozeni snivalo, ze ho nemozem vybrat, alebo ze mi nesedi.normalne nocne mory.ale dnes mam krasne rovne biele zuby a stalo to za to.nechapem jak niekto moze vytrpiet fixny strojcek 3 roky a potom kvoli pohodlnosti nenosit vyberaci a vratit spet ku krivakom....ale ja som to asi vydrzala a pocivo dodrzovala preto, lebo pred fixnym som mala obycajny, 4 roky sa snazila zubarka a nakoniec som ju vymenila a nova zubarka mi oznamila, ze to boli zbytocne 4 roky, ze ta zubarka na to nema ani vzdelanie a ze sa len hra na profika.takze klidek.rok a pol je nic.ja som sa trapila o 4 roky navyse a zbytocne

Moah

Nosila som fixný strojček asi 1,5 roka všetko sa mi zúbky napravili krása :D A teraz mi dali snímateľný strojček ktorý sa obyčajne nosieva cez noc lenže mne ho dala nosiť vkuse a vyberať ho len pri umývaní zubov alebo jedle :O Nehrozí. Nosila som ho len na noc :D Aj to mi bolo z neho prvé dni na grc :D ale potom som si ho oplachovla v ústnej vode a už to nebolo také hrozné.. :D No a teraz som pred 5 dňami stratila :D Teda nie ja ale malý brat mi ho niekde hodil a ja neviem kde je už som hľadala všade tak teraz tŕpnem kedy sa mi začnú posúvať zuby :D Nakoľko nový sa mi nedá spraviť lebo má zubárka asi voľno takže jedine niekedy v januári... A chcem sa spýtať koľko vás vyšiel ten snímateľný? Koľko stál? Niekto mi vraví že dákych 30-50 e no môj stál až 80.... :-/ Môžu si ambulancie za strojček určovať cenu akú chcú? :O :D Kujéém PA :P

tami566

iwa32 26.06.09 22:26
:D:D
chcem sa spitat že zuarka mi povedal ze uz budme nosit iba platnicku len som nechapala ze c to je to sa dava iba na noc?prosim na pis mi na email popoluska566@azet.sk dakujeeeeem ti velmi pekknee

suns

iwa32 - presne tak aj ja, len ja mám vytrhnuté spodné 2 zuby a keď si tie platničky nedám napr. týždeň, zuby sa posunú - skôr horné ako dolné. Ale aj dolné sa mi posúvajú. Platničky už mám dosť vykúsané, za ďalšie budem platiť kopu eur zase.. nemôžem to nosiť ďalších 10 rokov:D bohužiaľ zuby sa posúvajú, no...

iwa32

ja som mala strojcek tri roky na hornych aj dolnych zuboch a teraz ho uz asi rok nemam a uz nosim iba umele platnicky na noc. pokial si ich davam kazdy vecer pravidelne tak to je ok ale ak len jednu noc vynecham tak vidim ze sa mi tie zuby trochu dali od seba a potom ma bolia ked mi ich ta platnicka naspat vyrovnava. da sa na ne zvyknut ja ich skoro ani nevnimam

wawawa

mala som fix na horných a ked som používala žabu bolo to v pohode, mala som fix na dolných, tam mi zubár dal len drôt asi na 5 zubov a ostatné sa mi vykrivili späť. úžasné...