PRE TYCH CO NOSILI STROJCEK

Príspevok v téme: PRE TYCH CO NOSILI STROJCEK
jaja:)

Chcem sa opytat ci sa vam potom nevratilispat do povodu...akurat mi dali dole strojcek dali mi teraz ten na noc...ale mi strasne vadi nemozem prehltnut sliny a dusi ma to...zvyknem si ?? Vynechali ste uz noc bez strojceka ? zubarka vravela ez aj jedna noc moze znehodnotit tuto pracu tak co? posunuli sa vam nejak ??

katushka

inac mne sda zo strojceka pokazili asi 7 zubov..za nemozem to zvallit len na strijcek lebo mam prirodzene dost kazve zuby.ale toto boldes..ona mi nasla asi 6 kazov.a povedala ze to mam na tych oblastiach kde da tam hromadi ta spina len velmi tazkjo ak nie vobec sa to cisti

linda_

sabina1205 ty maš keramicke korunky?
Ja mam dolu strojček zo zubov už tri roky a doteraz si musím davať na noc taky umely priesvitny, ale už nie každu noc ako zo začiatku, ale ako chcem stači raz za týždeň. A keď si ho dam tak ma chvilku bolia všetky zuby, lebo sa mi za ten týždeň trošku posunuli a potom sa davaju naspäť s tým nočnym strojčekom.
ak ho nemam napr dva týždne tak citim s jazykom, akokeby mi tie prdne zuby vyskočili, taky schodík citim zvnutra a s tym strojčekom sa mi vratia späť...

MMMaruska

NO ja som mala iba strojček na noc a asi pol roka som ho vôbec nenosila ale potom mi nejak konečne preplo v hlave a nosila som ho takmer denne... Neviem či som nejakú noc vynechala ale myslím že ked už tak už:)

A doteraz mám zuby rovnéééééé:)

sabina1205

no presne ti nepoviem cenu, lebo ja som to mala cez známeho, ale cca 1000eur..ja mám predné 4 zuby nové a vyzerajú úplne normálne, pekne, prirodzene.. Tie pôvodne zuby ti musia najprv obrúsiť, to je trochu nepríjemne, lebo to musí aj hlbšie do podnebia, ale ináč sa to da vydržať..ja som teraz moc spokojna oproti tomu, čo som mala predtým..

majuska_

a kolko stoja keramicke zuby? ak by som chcela jednotky obe si dat spravit v buducnosti? boli to? co ti vlastne robi? nechapem... nikdy som o tom nepocula. a nevidno ich velmi? teda rozdiel

sabina1205

Ináč mne sa po niekoľkych rokoch začali dosť kaziť predné horné zuby, tak nakoniec som si musela dať robiť keramické..

katushka

to si zvyknes:) naozaj..ja som zo zaciatku tiez myslela ze co mi to dala..ale uz v pohode..a vynechala som uz xy nocii a nic..v pohode..ona chcle atym len docielit aby si to pravidelne nosila, co aj urcite rob:)

majuska_

no mne sa trocha zuby posunuli. ale ja som nenosila po fixnom strojceku nocny snimatelny, ale som nosila taku "umelu protezu" ci ako to nazyvaju zubari. a to mi hrozne vadilo. rozpravat som nemohla, ak som nieco povedala, "opluvala som ludia dookola", lebo proste sliny vychadzali z ust. jednoducho hnus. ale niektori vraj nemusia nosit nocny ani nic, ked sa dohodnu so svojim zubarom, ci im ho nenecha nejaky rok-dva este v ustach (ten fixny) a nebude s nim hybat, zeby im dorastla ta kost. a ze potom vraj sa zuby vobec neposunu a ani nic nemusia nosit. je to super.

sabina1205

ja som mala len fixný na horných a ked mi ho dali dole, len vtedy som musela nosiť ten vyberatelny..na dolnych som chvalabohu nemala žiadny..