Zapal nervu?

Príspevok v téme: Zapal nervu?
cajik

Od vcera pocitujem take pichanie zozadu na stehne pravej nohy,akoby vnutri sa mi nejaky nerv zapalil,neviem to vysvetlit.. uz sa mi to obcas stalo aj v minulosti,ze napr jeden den som to tam mala velmi citlive a ked som si sadala na wc dosku tak to tak palilo,ale potom to vzdy preslo...no dnes mam od rana pocit akoby sa mi to rozsirilo do celej nohy :( co to je ? co mam robit ?

mw

Dobry den, ja mam tiez zapaleny alebo prechladnuty nerv. Minuly tyzden som mala chripku, myslela som, ze bolesti chrbta ustupia s chorobou. Pred dvoma dnami som bola na lahkej klasickej masazi, nepomohlo. Analgetika uzit nemozem, nakolko som v 8TT. Prosim poradte. Vdaka!

RNG

Prechladnutie,prejedenie, hladovka a nastup roznych chorob oslabi obranu tela. Preto sa napr aj opar niekde ludovo nazyva "zima" na pere.
Zapaly nervov "z prievanu" a "prechladnutia" su zname, to je tiez vlastne z oslabenia tela, ked virusy dostanu "zelenu"

cajik

Dakujem..myslim ze sa mi to postupne zlepsuje...co dufam teda..napadlo ma ze som si mozno zacvikla nerv v chrbtici lebo som si den predtym citala v asi zlej polohe par hodin :( alebo som prechladla mozno...neviem :( ale skusim aj posilnit imunitu..

RNG

cajik, ochrnutia zo zapalov nervov su velmi zriedkave a nie su(obvykle....) permanentne. Ale pocul som o takych pripadoch a zopar mojich priatelov malo odlezanych mesiace v posteli s nasledkami virusov na nervy. Tam som poradil rozne antiviralne a rybaci olej a pomerne rychle z toho vysli(to aj v pripade silneho utoku pasoveho herpesu, ktory je z tych v tele bezne nosenych asi najskodlivejsi)

tip

JA MAM TOTO TIEZ DOST CASTO AJ TERAZ MA TAHA ALE V KRCNEJ CHRBTICI, ZE SOM MALA TIEZ NEJAKY ZAPAL NERVU, ALEBO ZACVIKNUTY NERV Z PRECHLADNUTIA, PRETAZENIA, ZLEJ POLOHY. MNE DALA DOKTORKA MAGNEZIUM, B VITAMIN, VAPNIK.

RNG

pozri vo vyhladavaci na herpes a ebv.
To su hlavne priciny za zapalom nervov.
Bran sa proti virusom zvysovanim imunity.
A na hojenie pomozu velke davky(10 gramov denne) rybacich olejov, hlavne tie, co su bohate na EPA a DHA(180/120 mg + na gram oleja)