Bielkoviny v moči

Lulita

ja mam uz dlhe roky a zijem, predpokladam, ze mas len akutny zapal a potom to zmizne same, pri zapale mocovych ciest sa to vyskytuje

kvetinkam27

pekný den chcem sa opýtať pani doktorka mi zistila že mám cistitídu odobrala mi moč a výsledky zistili že mám stopy bielkovín čo to pre mna znamená je to nebezpečné som na pn

chokinka

ja mam tiez bielkoviny v moci ale to nemusi byt take vazne ako tu pises :D oni maju viacej stadii cize to zalezi aj od toho..

karioll

bielkoviny v moci znamena,ze mas alebo vo velmi kratkom case budes mat diabeticku nefropatiu,cize oblicka ako filter zlyhava,zo vsetkymi dosledkami.........
najdolezitejsie je mat tlak pod 120/80,drzat celozivotne velmi prisnu bielkovinovu dietu,drzat glykemiu pod 6,70-80 gramov bielkovin na kilo vahy denne.caste kontroly hlavne na clirens kreatininu,aspon 3x do roka,na mikroalbuminuremiu a pod,ale ved nechapem,preco ti toto vypisujem,ved ti to povie kazdy internista-nefrolog

fooper

Stupeň dva? Myslíš ++? hmm, može to byť mnoho mnoho vecí. Zápal, problém s vyšším krvným tlakom, vrodená porucha obličiek alebo tiež chybne urobený test moču:) Veronika28, prosím upresni, ako si k tomuto výsledku prišla. Bol to test takým pásikom, ktorý sa ponorí do moču alebo taký, kde sa posiela moč v skúmavke do laboratória?? Lebo tie "pásikové" testy sú menej smerodajné, navyše zaznamenajú len okamžitý stav, nie priebeh, na to by bolo zmienené testovanie zopakovať. Obráť sa na svojho lekára o radu, nerob paniku, bude to ok.