Speváci - hlasivky

Robob

spievam už 8 rokov. áno hlasivky nemajú rady fajčenie a studené nápoje. mne pomáha pórový odvar, mentolové cukríky, kloktanie koloidným striebrom alebo bylink. čaje. treba pravidelne spievať 2x týž. po2h. keď sa pravidelne trénujú tak by mali byť ok...pozor na prechladnutie!

Barci

Aj ja chodím na spev a pokial viem tak po speve si treba dat hlasovy klud... to znamená ze ten cas nic nehovoris ale to zalezi na tom kolko pred tim spievas...

piosenkarz

nejlepší na hlasivky je křen, čaj s medem, nebo taky mátový nebo heřmánkový čaj. Samozřejmě nekouřit!! nevyplácí se taky hlasitý řev nebo zpěv na hlasitém rockovém koncertě také není nic dobrého.

Deria

V prvom rade ti povie kazdy odbornik, ze by si mal prestat fajcit ale to vies aj sam, ze?.:) Z vlastnej skusenosti ti poradim, prestan pit vsetko s bublinkami. Nie su dobre na hlasivky. Nepodcenuj spanok a stres. Na unavene hlasivky treba len klud, to znamena ani nerozpravat! A este, co je velmi dolezite, technika spevu. Ak ju nemas spravnu, mozes si hlasivky znicit.
A keby bolo velmi zle a stratil by si hlas prave pred dolezitym vystupenim, behni doktorovi, kalciova injekcia zabera v takom pripade super.:)

xxjaja23

dobry potreboval by som radu som spevak v kapele spievam už 10 rokov niekedy som nemal problrem odspievať 3 dni piatok sobota a nedela teraz už nie mam problem odspievať jeden večer počas celeho večera popijam vodu jemne perlivu a le popri tom si dam aj nejaky alkohol ked už meliem z posledneho ten alkohol my pomôže ale nie vždy a ktomu ešte aj fajčim poradte my čo z toho mam obmedziť alebo čo by som mal urobiť preto aby som nemal problem so spievanim dakujem každa rada je my nadovšetko

verca@wewee

nom tak mam 13 rokov a vsetci mi hovoria ye viem pekne spievat a tak som sa do toho spevu dko dostala a spievam v ybori a td. nom mometalne som yachripnuta a newiem co mi na to pomoze aby sa mi hlasivky vrattili spat pocula soim ze mam vraj vypit surove vajce prooosiim vaaas pomoze mi niektoo

A.J.A.

Rad bi som sa niečo naučil o hlasivkách ako sa o ne starať ako dosiahnuť dokonali hlas pri speve ako zisti ktorí štýl hudby sa najlepšie hodí k hlasu.

david savlik

som david savlik a poviem vam co na hlasivky pomaha samozrejme operny spev je najzdravsi spev na svete jablko cisti pory ked ste v puberte davajte si velky pozor na hlasivky je to normalne ze nevydrzite dlho spievat aj ked mate dobru techniku hlas ak sa onho starate by mal bzt super od tych 20 rokov vtedy hlas je dozrety a ma svoju urcitu silu ak s nim viete dobre narabat :) mam 15 rokov a vhral som uz nejake sutaze uci ma byvala najlepúsia operna spevacka slovenskeho narodneho divadla a najlepsia pedagogicka aku poznam :) a spevaci ziadne tlacenie ani velke zili lebo to nie je ani pekne a a ni vam to dlho nevydrzi