VYŠETRENIE PRSNÍKOV

kyza

Ahojte som z Nitry chcem sa objednat na sono prsníkov a neviem kam volala som do medicínskeho centra CHrenová ale majú volné až v decembri chcela by som skôr vedeli by ste mi niekto poradit.

tekvicka

hlavne ma to prekvapilo ze na gynekologii mi vypisala papier povedala nech sa objednam a idem tam ale o doplacani nic ...neda sa to niekde zistit ze ako by to malo byt, ci je to mozne alebo to ma byt zadarmo? ale dakujem za odpovede

tekvicka

nie som u sukromnika a mam vseobecnu zdravotnu, moc sa v tom nevyznam len mi to pride divne spytala sa ma na poistovnu a oznamila mi sumu co sa plati, len je mi to divne ze ked je to v ramci preventivky tak by som mala platit

tekvicka

ahojte, dnes som volala na objednanie na preventivne vystrenie prsnikov teda na sono,nie je to u mojej gynekologicky ale v blizkom meste, len ma prekvapilo ze mi oznamili ze sa za to plati 6,4 eur je to normalne?myslela som ze preventivne veci na ktore ma zena narok ako normalna prehliadka s cytologiou a pod, ako aj toto sono prsnikov je zadarmo ved je na to narok ak sa nemylim kazde 2 roky tak je mi divne ze sa este plati...je to v poriadku?kolko doplacate vy?

lek

Preventivne gynekologicke vysetrenie treba podstupit 1x rocne- samotne gynekologicke vysetrenie, cytologia krcka a vysetrenie prsnikov pohmatom. Zobrazovacie vysetrenia sa robia - Sono u zien do 40 r a mamografia nad 40 r. MMG sa standardne robi 1x za 2 roky a ak treba doplni sa Sono (kazda metada ma svoje silne a slabe stranky a navzajom sa doplnaju). To ci sa MMG robi v rocnych alebo 2-rocnych intervaloch zavisi od samotneho nalezu a pritomnych rizikovaych faktorov. Dolezita je kvalita pracoviska a skusenost popisujucich radiologov a vobec skosenost pracoviska s prsnikovou diagnostikou. Kazdu MMG by mali vidiet 2 radiologovia (tak by to malo byt). Treba ale vediet, ze ziadne vysetrenie, ani to najdokonalejsie nieje 100 percentne. V pripade krcka maternice a prsnikov su preventivne vysetrenia velmi dolezite. Su ale mnohe nadorove ochorenia, kde preventivne vysetrenia vlastne nemame.

akinom007

tvoj gynekolog by ti ich mal vysetrit raz rocne pri preventivke ateda ak nemas nejake problemy + b yt mal kazde dva roky od 20r. zivota poslat na sono prsnikov, a zeny po 40-ke raz rocne na mamografiu

bon

hej sono je raz za dva roky, ale len do urciteho veku, toho roku to zase zmenili, mne vravela doktorka ze je zvedava co vymyslia na dalsi rok.....