budu prospechove stipendia kvoli krize?

denni

a ako zistis ze tvoj priemer je 1,15 ...lebo ten MAIS je taky "uzasny" ze tam pise len vazeny priemer..viem ze cim vyssi tym lepsi...ale klasiky priemer neviem si zistit

CMu_Q

zuzka - ono tu nejde o hranicu, ktora je stanovena priemerom znamok. Zakon hovori, ze 10% studentov z daneho studijneho odboru, ktorych priemer je najlepsi zo vsetkych ziskavaju stipendium. T.j. ty mozes mat priemer aj 1,8, no ak sa zmestis do 10%najlepsich studentov tak to stipko mas :))) ... Ja som mala min. rok 1,44, kamoska 1,87 a sstipko tiez mala ... teraz mam 1,09 tak si myslim ze by som tiez mala mat :D ....

alala

1,5???? fiha, vy sa mate. U nas na FiFUK je to len do 1,17 :P My sme asi chudobnejsi, hehe.. ale nepocula som, ze by mali kvoli krize rusit stipko

zuzana175

a este by ma tak zaujimalo, ci sa tie podmienky nejako casto menia,ak chcem ziskat stipendium. napr. ze minuly rok to bolo do priemeru 1,5 a teraz do 1,3???

CMu_Q

no berie sa do uvahy aj to - na kolky krat skusku urobis, isto tam su nejake "trestne" bodiky, oni to vedia nejako vyratat.....

n...

a môžem sa spýtať dáva sa aj štipendium keď napr baba má ten priemer ale niektoré skúšky spravila na 2-3 krat?