Problémy s potratom

Netehulka

Podla mna mu nemohli otrhnut casti tela, lebo v zaciatkoch je to iba maly hrasok, alebo este mensie, takze si pravdepodobne zabila zdrave dieta. V tom case este nemalo vyvinute ruky a nohy.

Ale v 12 tyzdni to uz bol plod, ktory sa hybal, kopal nohami a vyhadzoval ruky nad seba, takze v tom case si sa uz zbavila maleho cloveka. Pokial si na to nemala vazny dovod, mozes sa hanbit a prajem ti tie vycitky, lebo si ich zasluzis. Keby tebe niekto hlavu otrhol za to, ze si taka hlupa!

nestastna4

ahojte vsetci...chcem sa aj ja podelit s mojim pribehom...som pomerne mlady clovek ale citim sa akokeby som bola uz stara zena...otehotnela som..bol to pre mna sok...mam priatela mohla som si to nechat ale bola to pre mna v TEJ CHVILI neriesitelna situacia...prve co ma napadlo bol potrat...aj ked sme sa niekedy o tom bavili medzi kamoskami tvrdila som, ze to nikdy neurobim...proste mala som pred ocami ako ma doma okricia aj ked viem uz teraz, ze by mi urcite pomohli...skola...a podobne hlupe myslienky som uprednostnovala pred tym malym zazrakom...nakoniec som na ten potrat isla..lenze to bolo tak nestastne, ze o tyzden som mala cestovat na nejaku dobu do zahranicia..vsetko bolo zaplatene...cize hned na tyzden som odisla prec a zistila som, ze oni to spackali pretoze ten plod bol strasne malicky a netrafili sa...proste som bola bezmocna uplne daleko a nevedela som co robit...lenze najhorsie na tom bolo, ze cas mi utekal , ja som sa nemohla vratit domov a nevedela som ci je moje babo zdrave..chapete mohli mu odtrhnut nejake casti tela alb co ale prezilo...ked som sa vratila domov bola som akurat v 12. tyzdni...cize zas som musela ist na ten isty zakrok ale bol ovela horsi..to male som citila uz ale nemala som velmi na vyber...nikdy by som si neodpustila keby sa to male nerodilo postihnute alebo co pre moju hlupost a tak teraz trpim ja...mala som troska aj bolesti, krvacala som dost kedze to uz bol vacsi plod...teraz ma tak troska pichne ale nevem mam urologicke problemy nejake....strasne trpim naozaj..vycitky, plac vsetko dokopy...kazdy den chcem vratit cas ale neda sa...ja uz len dufam, ze v buducnosti nebudem mat ziadne problemy a budem mat babatko...vidite mala som nejak smolu dufam, ze to bola aj posledna smola a v buducnosti bude vsetko ok...verim...musim, nic ine mi nezostava...

tanya999

ahojte damy aj ja som prezila potrat, mam bolesti v podbrusku neskutocne bolesti hlavy a chrbta, dufam ze uz len horucku nedostanem aby to nahodou neznamenala infekciu, ale asi zenu po potrate najviac boli srdce a dusa, neviem co odporucit mne osobne lieky nepomahaju ale asi pohladenie od partnera,,drzim vam vsetkym palce, nesmutne sme krasne a neni dovod preco nemat krasne deti

Ivka:)

Sandria,ja som mala po potrate problemy,také že som dostala zapal močovych ciest ale neviem,či to bol zapal palilo ma cele vnutro a bolelo ma to asi 4dni..po potrate som uz rok a niekedy sa mi stava,ze pri pohlavnom styku mam take iste bolesti ako po potrate ale netrva to dlho a uz dlho sa mi to neobjavilo..no je to neprijemne..lekar povedal,ze to je normalne..no nic ine my na to nepovedal. Dufam,ze nemas vážnejsie problemy.Ja som bola na sukromnej klinike kde to bolo fakt na urovni stravila som tam asi len hodinu..ale ak mas nejake tazkosti zajdi k svojmu lekarovi..ja som mala len zapal na ktory mi predpisal antibiotika inak nic zvlastne som nemala.. A nieco pre antipotrat bud tak laskava a zriad si vlastnu temu nikto tu nieje na tie tvoje nazory zvedavy..si obycajna zakomlexovana zena..nevidis do toho vidis len svoj nazor mna to nebavi ani citat co ty tu pises..Sandria sama pisala,že nech tu pisu len tie co to prezili tak si daj odpich a ked sa chces s niekym podelit s tvojimi nazormi na antipotrat tak si zriad vlastnu temu..to ako ked zenu znasilni nejaky smradlavy k...t zak aj preto vsetko si ma dieta nechat a vychovavat ho v laske?? si trapna a mas detinske nazory tak ti radim zriad si vlastnu temu a tam sa podel o tvoje jednotvarne nazory..

[zruseny12]

SANDRIA
neviem ci ti to pomoze,lebo ja som to zazila uz skor/pred par rokmi/ja som mala SAMOVOLNY POTRAT...
silne som krvacala a mala velke bolesti/aj po precisteni- prvom pod narkozou/sla som ku zenskej a ta ma poslala do nemocnice...
sla som odznova pod narkozu po 2x na precistenie...a brala som potom este aj antibiotika...
ale ked uz ti predpisali antib.tak asi uz budes ok...
je to asi individualne...

fooper

Poznám zopár žien, ktoré mali problémy po potrate, spontánnom aj medicínskom. Neviem, nakoľko je to ešte aktuálne, no akékoľvek komplikácie (silné bolesti, krvácanie, horúčka, celková nevoľnosť) by mali byť konzultované s gynekológom, či už vlastným alebo pohotovostným. Na mieste by bol odber krvi na zápalové ukazovatele (CRP a biele krvinky - Le), tiež na tehotenský hormón betaHCG (či jeho hodnoty po potratení dostatočne poklesli)a samozrejme UZV, či nezostali v maternici dajaké náhodné zvyšky a či sa dutina dostatočne sťahuje, tiež kontrola vajíčkovodov na vylúčenie mimomaternicového tehotenstva. Ak sú napr bolesti veľmi silné a nepodarí sa zistiť gynekologickú príčinu, bolo by dobré konzultovať ešte chirurga, na vylúčenie napr. "slepého čreva". Je pravda, že toto, čo tu opisujem je komplex vyšetrení a nie každý doktor bude ochotný urobiť ich automaticky. Je možné, že takúto ženu jednoducho pošle domov a povie jej, aby si dala Ibalgin a išla spať. Nie je to správne, no realita niekedy pokrivkáva za ideálom:(. Držím palček, aby všetko dopadlo dobre a bez zbytočných komplikácií:).