Problémy s potratom

antipotrat

veď to moja, niekto si to musí vytrpieť a musia mu pomôcť v centre asist. reprod. musí to podstúpiť takto a predsa... a v niekom sa ten zázrak stane a ona to zabije... a ty ešte napíšeš, že to ide na jeden šup... presne o to mi ide... aby sa TOTO zmenilo...
nechcem sa hádať a vareska, a nechcem zachrániť ľudstvo, ty si len váž že si tu, že tvoja mama nespravila to, za čo tu tak bojuješ...

danuska123

u nas je potrat legalizovany do 12 tyzdna, vtedy ma dieta uz rucicky, nozicky aj prsty, ked si sa potraty bud, ja ich nikomu nezakazujem, nie som ani veriaca aby som niekomu chcela vsugerovat svoj nazor.vyjadrila som iba svoj nazor.

kajinecka

preboha to je tak jedno či to už je alebo ešte nie je človek... halo tu ide o iné to bude človek.. halo vareska, teraz ked to este akoze nie je clovek tak to zabime??? halo... bavit sa o terminoch a nazvoch... ked tu ide o zivot cloveka... vareska ty musis byt fakt dobry clovek...................

antipotrat

ale veď to je jedno ako sa to volá, či zhluk buniek, či embryo, či ako... proste z toho BUDE človek, keď to NIEKTO náhodou za človeka ešte nepovažuje... proste to je budúci človek, veď to je tak jedno ako to kto nazýva... všetci vieme o čo ide... a diskutovať o tom od kedy a či je to považované za človeka... je taká hlúposť že až... tu ide o princíp. Môžme sa baviť aj systémom "dať si zobrať zhluk buniek" mne to je jedno, všetci vieme, že z toho bude človiečik, jedinečný, tak ako každý z nás.

vareska1

danuska, ked si uz taka uvedomela, vedela by si, ze sa jedna o omnoho vacsi plod, nez ho propaguje nemy vykrik. Pokial sa potrat vykona do prvych dvoch mesiacov, netreba trhat ziadne rucicky, preboha! Cele sa to vysaje na jeden sup.
Podla mojho nazoru - pokial to dieta nevie prezit same mimo tela matky, nie je to este dieta. A ked teba a antipotrat tie embrya tak strasne trapia, zajdi si do centra pre asistovanu reprodukciu. Tam najdes tolko zmrazenych embryii, ze by si to nerozdychala. Tak si ich nechaj implantovat do maternice a vynos do terminu, ked chces zachranit ludstvo, mila antipotrat!

danuska123

nehadajte sa. v medicine je to tak, vazna hra so slovickami, embrio vraj nie je povazovane za ludskeho jedinca do 8 tyzdnov, potom ked je to uz plod , cize prebieha fetalny vyvin, to ,,clovek,, je. to ze kolko bunkovy je ten jedinec nerieste, ved aj my sme ,,len,, ten zhluk buniek. neodcudzujem tych, co sli na potrat z vaznych dovodov, nasli ,,riesenie,, je mi luto tych mrtvych deticiek, lebo od vzplynutia buniek je to clovek.v medicine len donedavna neexistovala veda o plode, proste kym sa to nenarodi, je to ,,nic,, to, ze to babatko citi, co sa odohrava v mamicke, to, ze pocuje ako sa k nemu prihovaraju rodicia...ked som zistila, ze som tehotna, bol to zmiesany pocit, aj stastna aj v soku, nemam dokoncene vzdelanie, nemam pracu.veli dlho som rozmyslala, myslim si, ze to babatko citilo, ze sa nieco deje v 10 tyzdni som potratila.zrazu nastal obrovsky sok.pre mna aj pre priatela.baby videli sme film ,,NEMY VYKRIK,, ? to dieta pri potrate citi, ze je ohrozene, uhyna sa, snazi sa skryt a ked mu ten pristroj roztrha nozicku, otvori male ustocka od bolesti. a to nie je clovek? plakala som este par mesiacov z dovodu, ze som vobec rozmyslala nad potratom, z dovodu, ze som nevedela, co sa to vo mne vyvija a ja som to tiez nazvala ,,len zhluk buniek,,. je to tazke, no aj ked sme v zlej situacii podla mna potrat nie je riesenie.je to kusok z vas.nie som na nikoho strane ja len, ze mi je luto tych zbytocne mrtvych babatiek

kikinka123

antipotrat naozaj ti nenapada ziadny vazny dovod? zamysli sa lepsie...
nehovorim ze potrat je spravny ale niekedy nie je ina moznost...
a predstava ake to je keby som nebola... zila si ty niekedy s vycitkami ze tu si? davali ti najavo kazdy den ako si zbytocna pritaz? bola si viac doma u susedov ako "doma"?
vies pozeraj sa veci aj z druhej stranky a potom odsudzuj...
a k tomu ci je 1cm zmesy ludskych buniek clovek alebo osobnost ako to niektori nazyvaju... to je tazko odpovedat... mozno k tomu postacia elementarne vedomosti z biologie o tom ako sa delia bunky... ved az po 6tom deleni morule, ked tych buniek bude 64, az potom vznikne jedna z ktorej sa vytvori embryo... cize dovtedy podla tvojej teorie hovorime o com? stale o cloveku?

antipotrat

vareska 1 ALE JE! to preto že si ho dá vziať tak nebola by z neho osobnosť?? Ty si tiež bola 1 cm embryo... nejak to predsa začať musí... ja nie v zlom, len chcem dosiahnuť aby sa zamysleli, nič viac, len to... a aby sa to nebralo tak ako to berieš ty, že 1 cm embryo... veď o to mi ide... ale to treba meniť od základov...

vareska1

V prvom rade treba dbat na to, aby zena neotehotnela, boze, ked som este nebola vydata, chranila som sa aj tabletkami aj kondomom, az tak velmi som sa bala nechceneho otehotnenia. Neviem, co si mysliet o tych zenach, co otehotneli a nechceli...
antipotrat ty tu prestan blabolat o osobkach, jednocentometrove embryo este nie je ziadna osobka!
sandria, urcite sa objednaj k lekarovi, nech ti urobi sono.

antipotrat

presne!!! dávať pozor, keď sa to robí, nemusieť ani rišiť také ťažké a fakt dôležité rozhodnutia ako je život človeka.
Je to zlé od základov, to by sa malo učiť už od detského veku aby sa to všepilo do mozgov ako niečo zlé, ako vražda človeka...