Rozprávky a seriály z detstva

dobra vila

Ano, Ano... Ten stary pan bol stolar, ja viem asi co myslis. Volalo sa to Pumukli (teda aspon madari si to takto prelozili a ja to poznam odtial)

animex.hu

Tohto myslis, ze?

[zruseny8]

nepamatate si nahodou na taku rozpravku co chodila v Kakau..
bol to nejaky rysavy skriatok (neviem ci zrovna skriatok, ale nieco male to bolo) ktory bol neviditelny a presuval veci, tym padom vsetkych strasil. byval spolu s nejakym starsim panom, ale o co uz v tej rozpravke islo, vobec netusim :DD

dobra vila

Esmeralda, ten prispevok o jogurtoch atd som nepisala ja, ale uzivatelka menom "cajik", takze tak :)

Ale vidis na krteka a vcielku Maju sme pozabudli, aj to bolo super.
Proste vychadza, ze vtedajsim rozpravkam sa len tak nieco nevyrovna, hehe

ročník 1973

a to spomínané TALENTÁRIUM tak tam bol TIMKO z NOME NAME. Bol tam otrasný tak ako aj teraz.
a v MAXIHRE bol ANDREJ BIČAN. Ten bol naopak veľmi dobrý. tak ako aj teraz.
hihi

alzbee

Fuj, ale pamatate si Ratafaka plachtu?! ja mam doteraz z neho hrozu...jemu sa nevyrovnaju ani najnovsie horory! :-D

esmeralda

dobra vila, ja som vyrastala v dobe, ked neboli jogurty oznacene ani bio, ani activia. proste boli vsetky zdrave :-)) a mali trvanlivost tusim maximalne 4 dni, nie dva mesiace, ako dnes.
z rozpravok sa mi pacilo kedysi macko usko, krtek, lolek a bolek, vcielka maja a uz nepamatam co. dnes to pozeraju moje deti.
zo serialov najma safari, bol raz jeden zivot (dnes deti pozeraju aj bol raz jeden clovek a bol raz jeden vynalezca).
mna ale zaujal fakt, ze dnes su k dispozicii uzasne knihy pre deti, kde nazorne a velmi putavo, aj encyklopedicky sa deti popri citani pribehu mozu vela naucit. my sme taketo knihy nemali k dispozicii, ale citali sme podstatne viac. a mame omnoho lepsi pravopis a aj vseobecny rozhlad ako tato vyrastajuca generacia. bohuzial, vsetko sa zrychluje...