nič nemá pre mňa už zmysel

Príspevok v téme: nič nemá pre mňa už zmysel
jajo17

Mám 17 rokov. Kedysi som malmal veĺké sny a ciele.Veril som že sa mi raz splnia.A aj sa mi darilo ich plniť.To bolo možno pred rokom. No teraz nemám poväčšine náladu na nič, zamyslím sa do budúcna a nič tam nevidím.Všetky moje predstavy a sny zmizli. Začalo to asi po rozchode, po više ročnom vzťahu.teraz je polroka po tom a ja som akoby nikto.Mám svoje záluby chodeivam aj občas von, ale proste robím to tak aby bolo čo,robiť a že to odmňa čakajú ostatný. Ja by som sa naradšej na všetko vykašlal.Nechcem spáchať samovraždu ale proste na všetko kašlať.Mám teraz aj dievča no ale aj tak ten vzaťh asi nikam nevedie.Vlastne ani neviem poriadne prečo sme spolu...Vie niekto podariť prečo mám takéto pocity?

jajo17

Ja som po rodine túžil preto lebo tá moja nie je práve naj.Aspoň teda z môjho uhlu pohladu.Ako som písal neviem moc posúdiť veľa vecí.
Asi pred tým pol rokom mi zomrel detko.To mi bolo s tozo dosť na nič.S detkom som prežil moje celé dectvo a len k nemu chdil na prázdniny. Babka začala piť síce sa kontrouluje ale i tak si dosť vypije a nejako na prázdniyn sa k nej nedá ísť...Potom bol ten rozchod.Vtedy som chcel skončiť zo životom naozaj lebo to dievča bolo pre mňa všetko.Skutočne by som pre ň bol zomrel. Po rozchode som ale začal zisťovať že ani nie je taká ako som si myslel že je. A dostával som sa s toho.Možno som si pár vecí len o nej domyslel ale s určitosťou som zistil, že nie je taká za akú som ju považoval.Ale ako zmyzla ona zmyzli aj všetky moje tužby.Hoci vravíte že mám len 17 a dosť času na to ja som mal dôvody prečo som chcel práve toto.
A s tou výškou.Keby som vedel že na výšku nepôjdem teraz by som na školu asi dosť kašlal.Ale tak chcem na ňu ísť už len preto že to očakávajú rodičia a že bez vysokej školy ťažko si zarobím niečo a ušetrím. Ak sa učím učím sa na 1ale ani neivme čo s toho mám že mám vyznamenanie.Nejako ma to neteší.Aj v športe som dobrý ale nenapĺňa ma to.Hoci mi závidia všetci ako som to mohol dokázať a že by sa so mnou vymenili.Ale ja nechápem preč.Ja na tom nič nevidím. A tak to je zo všetkým.
To dievča.Ja sa možno bojím sa k nej otvoriť že sa naviažem a zle to dopadne.Neviem. Mám pocit aj že to bolo lepšie ke´d sme boli kamaráti, hoci teraz si to už neivem predstaviť.Ja si aj uvedomujem že moje problémy sú doslova až smiešne v porovnaní s problémami iných ale aj tak som stále na tom rovnako

fialocka

Nezi pre druhych, ale pre seba! Kazdy od inych nieco ocakava ale na to sa vykasli, rob to, co chces ty, inak budes nestastny. Ak ta to uz netaha k starym veciam, starym zaujmom, najdi si nove, ktore ta budu bavit... hlavne mysli pozitivne a vsetko sa zlepsi

sisa72

Tu sa môžeš vykecať, tu ta nikto nepozná...Čo Ta je pokom na každého sa môžeš vykašlať čo si ko myslí...Školu si premyslíš neskôr na aku pojdeš ešte máš čas.. Ja som si len teraz dorobila maturitu a pozri mám už 37 no ešte nemám až o mesiac..a možno o rok pôjdem na vysokú.. a tiež ešte neviem na akú noačo... možno budeme spolužiaci..ha,ha...

alzbee

Kazdy ma v mladosti nejake sny...a niektorym sa splnia, inym sa postupne menia a niektorym sa nesplnia vobec...ja som naprikald od 11 rokov strasne tuzila byt veterinarkou...bol to moj sen (asi ako jediny v mojom zivote)pomahat zvieratkam...sla som na strednu veterinarnu skolu a po roku a pol som prestupila na druhy odbor, lebo som zistila, ze na pitvanie a krv si asi nikdy nezvyknem :-( a tak sa rozplynul moj jediny sen...a myslim, ze ty si este moc mlady na to, aby si sa zamyslal nad tym, ze ci raz budes mat rodinu...to nech ta teraz netrapi...to ries o nejakych 10 rokov:)) ja si napriklad vobec neviem predstavit, ze by som mala mat niekedy rodinu, deti...momentalne to vobec nechcem, ale ktovie...mozno o 5-10 rokov si uvedomim, ze tu rodinu chcem mat:)) a co sa tyka toho vztahu...tak vztahy su proste zlozita "vec"...mozno obaja s priatelkou zistite, ze sa sice mate radi, ale nie je to laska, date si zbohom a zivot pojde dalej...najlepsie je vztah ukoncit vtedy, ked to clovek citi a nie to zbytocne natahovat (no momentalne vodu kazem a vino pijem, ako sa hovori, lebo tiez mam blbe obdobie vztahu, ktory by sa konecne mal po 2,5roku skoncit, ale dako to neviem)...zivot je zlozity, ale keby bol stale dokonaly, tak by nas asi uz aj nudil:)

jajo17

Tak neivem či ju mám rád.Ona zbalila mňa.Len teraz neviem či má naozaj ľúbi.Jeidne nad týms a zamýšlam...a ja si ani neplánujem.Ja som mal iba sny a šiel som si za nimi.Chcel som mať vlastnú rodinu nemohol som sa toho dočkať no teraz ani neivem či chcem mať rodinu. Vedel som takmer presne čo by som chcel v budúcnosti robiť, na akú vysokú školu ísť no teraz neviem.Vastne asi na všetko by som odpovedal neviem. To že nemám pri sebe tých správnych ľudí to ste napísali správne. A možno aj preto, že ma sa nikomu ani moc nezdôverujem. Tobí mi torchu problém aj tu písať o svoicj pocit a nie to hovoriť o nich niekomu koho stretávam

alzbee

jajo17...mozno ti nepomozem, ale chcem ti napisat, ze ta chapem. Nespocetne velakrat som uz aj ja zazila taky pocit..proste sa na vsetko vykaslat, rezignovat. neda sa to nazvat depkou, lebo prava depka je cosi uplne ine, nez tieto obcasne blbe nalady...ale vies ako to chodi-ked sa serie, tak sa serie nakopu...cloveku je blbo a ako naschval sa deju take veci, ze mu je este blbsie...ale to je sinusoida zivota...raz je clovek dole, potom hore...v prvom rade sa ale snaz zit pre pritomnost a tak, aby si bol stastny ty! a mas 17, tak urcite este nemysli na to, ze by si si nemal najst zamestnanie :D uzivaj si strednu skolu, snaz sa ziskat aspon tu maturitu a ked budes mat chut, tak mozes ist aj na vysoku...ked ta to nejak utesi, tak ti poviem, ze ja mam 20 rokov a vobec nemyslim do buducnosti...beriem zivot tak, ako pride...chodim aj na vysoku, ktora ma zatial absolutne nebavi, s ktorou zrejme nebudem mat ani uplatnenie, ale mam tam strasne rada tych ludi, sme super kolektiv a asi to ma tam najviac drzi:)) a moje zaujmy? nikto mi nechce verit, ze nemam ziadne...mna naozaj temer nic nebavi...tym sa ale nechvalim, skor je to na zaplakanie, ze v 20ke nemam este ziadny zivotny ciel, ale zatial ma to nijak nedeprimuje. beriem zivot taky, aky je, aky pride...a mozno je tento moj clanok dost od veci :D ale chcem ti hlavne povedat, ze neboj sa-raz zase vyjde slnko a bude ti lepsie:))

sisa72

Vieš, že som si myslela že nemáš veľa priateľov...len so Ti to nechcela napísať.. Čo od teba kto očakáva.. Ešte študuješ??

fialocka

Nezi pre druhych, ale pre seba! Kazdy od inych nieco ocakava ale na to sa vykasli, rob to, co chces ty, inak budes nestastny. Ak ta to uz netaha k starym veciam, starym zaujmom, najdi si nove, ktore ta budu bavit... hlavne mysli pozitivne a vsetko sa zlepsi

sisa72

Podľa toho čo píšeš usudzujem, že si strašný pedant..Všetko máš naplánované dopredu. Nemáš pri sebe tých správnych ludi a s tou terajšou priateľkou si podľa mna len tak, nahováraš si že ju máš rád.. Ak niekoho miluješ tak nemáš čas rozmýšlať takto nad sebou, ak je človek zalubený tak je všetko prenho hračka žije len pre toho druhého a Ty to nerobíš teba živit nebaví..Niekde tu je tá chyba.. Nerob stále to čo kto čaká, rob to čo teba baví, ved preto Ta nebaví život, lebo stale robíš to čo Ty nechceš, ale čo chcú ostatný aby si robil.,.