Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Endometrioza

Príspevok v téme: Endometrioza
Michaela17

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o pomoc pri liečbe endometriozy. V apríly som sa zobudila na neskutočné krče, nasledovala pohotovosť a diagnóza - cysta na ľavom vaječníku (nemala som predtým žiadne príznaky, bolesti, a tak). Ihneď má operovali, resp. mala som podstúpiť iba laparoskopiu, ale pri nej mi zistili aj cystu na pravom vaječníku, takže ma ihneď rozrezali. Keď som sa prebrala z nárkozy, mala som za sebou laparoskopiu a klasickú operáciu. Lekár mi povedal, že som to musela podstúpiť nakoľko to pozná a na 99% mám endometriozu. Jeho prognóza sa na 100% potvrdila. Momentálne som 8týždeň po zákroku, mám za sebou 2injekciu Zoladexu, nesiem to strašne ťažko. Najhoršie na tom celom je, že sa cítim ako hypochonder. Mám ukrutné bolesti v krížoch, podbrušku a hlávne zo spodu. Nemám nikoho vo svojom okolí, kto by trpel touto chorobou. Prosím o rady, hlavne posunutie dopredu, či je to ok, mať takéto stavy. Neviete mi poradiť niečo na zmiernenie a hlavne začlenenie sa do normálneho života ... vopred veľmi pekne ďakujem ... Michaela

Ama

jaLENja - psát, že se s tím dá žít, je sprosté a neinfomované. Endometrioza se chová v každým místě nálezu jinak a jiná je i bolestivot. Já si od 18 let neudržim žádnou práci a je mi 30, takže jak se s tím dá žít? Když přijdou bolesti jsem na pohotovost, protože ani nejsilnější předepisované léky nezabírají. Mám hlubokou Endo na hodně místech, ale nejbolestivější je prý u moč, měchýře (já jí mam prorostlou až dovnitř) a u střev (tam doufam zajím jen je). Mám velké bolesti, nejen během menzes samozřejmě, nejůčinější lék (přechod) mi na mou hlubokou endo prý nepomáhá a operace to vždy jen zhorší a za měsíc je to zpět plus srůsty atd. Takže žít s Endo? Ne, nedá se to! A jsem ochotná změnit celý svůj život a zkusit akupunkturu, pokud mě to alepsoň vrátí zpět do života.. Na aku mi bylo řečeno, že ložiska zcvrknou na minimum a zastaví růst - ne že to odstraní. Ale no a? Pak můžu fungovat, pak můžu otěhotnět, pak můžu žít, takže proč ne, když lékaři neumí ani to? Samozřejmě v mém případě to nejsou jen tak ledajaké operacičky na pár minut, ale dělaj se mi plastiky měchýře apod. a jednou můžu o měchýř přijít taky úplně.. Ne, žít se s tim naučit opravdu nedá a tahle nemoc nejde paušalizovat, tak pozor na to.. A buďte rádi, kdo máte tak ,,lehkou" formu této nemoci a musíte jen přetrpět přechod a pár lehčích zákroků ;)A kdo nemáte, nečekejte, nevěřte lékařům a utíkejte na aku a šup otěhotnět, ať máte aspoň ty děti..

jaLENja

VC knižnici som pracovala. Nerozumiem preto, lebo jedno poviete a v druhej vete to popriete. Nepotrebujem knihy, ale dôkaz. A tiež si proste myslím, že si tu robíte reklamu.

jasminka563

este doplnim.
ano nepasuje, ked sa clovek snazi krmit ostatnych len slovom a nadejami. a nie som tu jedina komu to "jakosi" nepasuje
... pisme spisovne

jasminka563

pytam sa este raz a naposledy ... mate to vedecky podlozene to co argumentujete? alebo sa stale len ohanate historiou.
v opacnom pripade sa nemame o com bavit. takisto ako ja mozem tvrdit ze zaberie modlenie, tiez je tu uz niekolko tisic rokov tak tak isto je to aj s vasou akupunkturou.
len same odvolavania na historiu a skusenosti ale dokaz? ten je stale v nedohladne. len co si clovek tu robi reklamu zadarmo, ach jaj
z mojej strany vsetko
pekny vecer

mjanik

jasminka-akupunktúra tu už 5000 rokov úspešne lieči ľudí,len tebe to jakosi v hlave nepasuje
jaLenja-nerozumieš preto lebo nevieš,zájdi do knižnice a vypožičaj si knihy o akupunktúre a preštuduj ich,potom porozumieš
mira vám to vysvetlila stručne a správne

jasminka563

mjanik, kludne aj 30 rokov, ale pokial to raz nemate vy alebo niekto iny na papiery a vedecky podlozene tak to ma pre mna a myslim ze aj pre vacsinu vedeckej verejnosti v podstate nulovu vypovednu hodnotu.
neverim niecomu co nieje je obhajene padnymi argumentami.

jaLENja

Súhlasím že 100 ľudí, 100 chutí, ale naozaj mi to tu príde ako reklama. U endometriózy sa navyše príčiny ochorenia nepoznajú a to znamená, že nie je možné sa zamerať na príčinu vzniku.... tak ako potom správne nájsť tie body? tomu naozaj nerozumiem....

- mira

Akupunktura reguluje a usmerňuje prúdenie energie vtele. Energie, ktorá zásobuje všetky naše orgány, pletívá, všetky bunky. Preto sa ňou dajú ovplyvniť prakticky všetky choroby, len treba vedieť, kde je problém, blok alebo prebytok energie.
Nevýhoda je, že akupunktúra nezabráni po čase opakovaniu problému, ak človek nezmení spôsob života a stravovania, ktorý problém spôsobil.

Oficiálna medicína je postavená na zložitých chemických preparátoch a drastických zásahoch do chordu organizmu, nezaoberá sa prirodzeným ale umelým nastavením človeka do zdanlivo prijateľného stavu. Takéto umelé zásahy spojené s veľmi riskantnými vedľajšími účinkami a iatrogennymi chorbami spôsobenými samotnými lekármi si vyžadujú dlhé štúdium.
To nezanmená že akupunkturista sa tiež nevzdeláva celý život a nezbiera skúsenosti.

mjanik

jasmínka-ja robím akupunktúru už vyše 30 rokov a teda žiadné- jedná baba povedala.Teraz najviac ľudia chodia s kŕčnymi chrbticami,ďalej nasledujú:kríže,všetky kĺby,žalúdočné a črevné problémy,migrény a bolesti hlavy a ženské choroby-metriozu som zatiaľ liečil len jednu a to úspešne.Ako vidíš, keď radím,tak radím to čo úspešne liečim a nepíšem tu z dlhej chvíle ako väčšina tu účastníkov

jasminka563

mjanik, ked uz medicina sa studuje 6 rokov.
osobne som tiez toho nazoru, ze si tu viaceri robia len reklamu, ci uz s ihlami alebo diag. pristrojmi (navyse volnopredajnymi).
odtial-potial, akupunkturu a podobnu alternativnu medicinu nezavrhujem (100 ludi 100 chuti), ale tvrdit ze to lieci endometriozu a podobne zavazne stavy je uz dost bizar ... ked to bude potvrdene na papiery ak ucelena studia a nie ze jedna pani povedala, nepoviem pol slova