Kramy na dovolenke pri mori :(

Príspevok v téme: Kramy na dovolenke pri mori :(
sasa121416

Ahojte, mam taky problem.... Mam ist tento rok na dovolenku, a presne na nu mam dostat kramy, ale to len tipujem, lebo ich mam este strasne nepravidelne. Aj minuly rok som ich tak dostala a to som si na nohavicky dala vlozku, na to kratase a sla som do mora. Myslite ze sa mam odvazit dat si tampon????? Alebo tie tabletky, od kolkych rokov sa predpisuju????

Violetta63

Ahojte
Ideme na dovolenku a presne v prvy den mam dostat ms. Netušim čo spravit nikdy to nie je presné ale nechcem byt na dovolenke a lezat na lehatku ked mam pred sebou more na ktore som sa tesila cely rok. Pocula som ze sa to da oddialit pitim a jedenim citronu.. chcela som to vyskusat kludne by som ho jedla aj cely mesiac pokial by sa to dalo o tych 5 dni posunut. Lenze Posledne dva mesiace mi ms prisli o 2 dni skor. Tak neviem co robir - nechat to tak a dufat ze pridu o dva dni skor(ako posledne 2 mesiace) a tie dalsie dva dni na dovolenke nejako prezijem (nemam to moc silne ako kedy) alebo pit ten citron a riskovat ze sa dostavia v strede dovolenky? Zsvraj pomaha oddialit aj stres a ten pred dovolenkou mam. Tsk ja neviem :( ziadna ina metoda pre mna nie je tampony som nemala nikdy a bojim sa ich

niiiinuss

cawko sasa121416 my mame asi taky isty problem coo..:D tiez som mala menses presne na dovolenku a prvy den sa mi dal normalne zaviest tampon vsetko v pohodke ale na druhy den sa mi absolutne nedal dast a bolelo ma to ked som ho mala.....potom som to vyriesila tak ako sasa121416....

:-)

Ja som mala dlho strach z tamponov, za mlada som ich vobec nepouzivala. Teraz, ked uz mam sama deti a riesim vaznejsie problemy, tak ma veru dovolenka posledne roky zastihla prave pocas kramov. Nie je to ziaden problem, normálne si ho dam...plávame v mori aj bazenoch!!! Akurat dodrziavam cas - tak maximalne 2 hodiny a ihned vymenit! Ani pri silnom krvacani sa mi nikdy nestala ziadna "nehoda". Len sa nauc spravne si ho zaviest aj vybrat, aby ta to neobtazovalo. Ja som takto minuly rok prezila s menzesom a tanponmi celu dovolenku a dokonca som si tak zvykla, ze aj teraz uz vzdy pouzivam iba tampony! Dokonca aj v noci! A pouzivam normalne tesco tampony - ale najväčšie. A dokonca som niekedy davno mavala aj infekcie - takze ak by som aj kramy na dovolenke nemala - moj gynekolog mi prikazal...aby som do vody isla stále s tamponom! Ze tak mam chranene rodidla! A podla mojho nazoru je to lepsie s tamponmi ako sa napchavat chemiou a hormonmi!!!

tampi

Hm, ja nosim tampon a beztak sa mi stalo NERAZ, ze sa mi tam dostala voda a cely prevlhol :/. Pritom ho mam zavedeny podla mna dobre, vobec ma netlaci atd...
Preto sa kupem vyhradne iba ked nemam svoje dni :/.

cica21

ahoj sasa. noo tamponu sanemusis bat, je to normalna vec ale kym si zvyknem trosku potrva...pamatam na moje prve zazitky..ale su take tabletky naoddialenie, ja som si raz dala predpisat a funguje to, tusim sa volaju norrestinor alebo tak nejako..tak vela stastia a uzi more :)

sasa121416

Ano, a to uz osem rokov mame vzdy dohodnuty ten isty termin, takze sa to uz menit ani neda, a vobec neviem kedy to dostanem zase. Mozno po dovolenke, mozno pred nou

severanka

....: nie vždy sa to dá tak naplánovať, zvlášť ak máš nepravidelný cyklus...čo tu pisateľka problému spomínala, že je to jej problém...

....

No, mať kramy pri mori je asi hrozné. Ja osobne by som sa bála infekcie aj s tampónom. Veď ten vám presiakne za 10 minút. A keď si predstavím to množstvo vymáčaných ľudí vo vode..... Ja by som si asi dala predpísať tabletky....ale odporúča sa posúvať cyklus mesiac dopredu...kamoška je gynekologička, minulý rok si dala tabletky a povedala, že nikdy viac, mala s toho závraty...a dovolenka v prdeli.. A to tvoju mamku nenapadne plánovať dovolenku v tedy ak nemáš menzes, nabudúci rok to odporúčam.